ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 20.06.2012 р. N 11.1/2-16.3/6997-ЕП

Начальнику Київської регіональної митниці
Начальникам митниць


Про використання міжвідомчої бази даних зареєстрованих в Україні лікарських засобів

Наказом Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства фінансів України від 19.12.2011 N 925/1661 затверджено Порядок ведення та використання міжвідомчої бази даних зареєстрованих в Україні лікарських засобів (далі - Порядок).

Положеннями Порядку, зокрема, встановлено:

- Порядок розроблено відповідно до Закону України "Про лікарські засоби" та Порядку державної реєстрації (перереєстрації) лікарських засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2005 N 376 (пункт 1.1).

Довідково. Відповідно до статті 17 Закону України "Про лікарські засоби" на територію України можуть ввозитись лікарські засоби, зареєстровані в Україні, а також незареєстровані лікарські засоби (випадки ввезення незареєстрованих лікарських засобів визначені цією статтею);

- Порядок визначає механізм уведення в дію, використання та поновлення міжвідомчої бази даних зареєстрованих в Україні лікарських засобів (далі - База даних) (пункт 1.2);

- основою Бази даних є інформація, що міститься у Державному реєстрі лікарських засобів України і подається МОЗ України в електронному вигляді та на паперовому носії із супровідним листом до Держмитслужби України (пункт 2.1);

- підставою для здійснення митного оформлення лікарських засобів є наявність інформації про те, що лікарський засіб включено до Державного реєстру лікарських засобів України (пункт 4.1).

З огляду на зазначене, База даних використовується митними органами лише у відношенні зареєстрованих в Україні лікарських засобів.

При цьому постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 N 436 (Постанова N 436), яку розроблено на виконання статті 197 Митного кодексу України ( N 4495-VI), затверджено переліки товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України, а також визначено перелік документів, що видаються державними органами або іншими юридичними особами, уповноваженими на видачу цих документів, для подання їх митним органам при пропуску товарів через митний кордон України та їх митному оформленні. До зазначених переліків не включено, зокрема, такий документ, як Реєстраційне посвідчення на лікарський засіб, оскільки жодним законом України не передбачено подання митним органам цього документа.

Довідково. Статтею 17 Закону України "Про лікарські засоби" встановлено, що контроль за ввезенням на митну територію України лікарських засобів здійснюється центральним органом виконавчої влади з лікарських засобів.

В той же час, відповідно до підпункту 197.1.27 пункту 197.1 статті 197 Податкового кодексу України звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання, зокрема, лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів (у тому числі аптечними закладами).

Пунктом 197.4 статті 197 Кодексу встановлено, що звільнення від оподаткування товарів, передбачене пунктом 197.1 цієї статті, поширюється на операції із ввезення на митну територію України.

Порядком подання документів, які підтверджують право суб'єктів підприємницької діяльності на користування встановленими законодавством податковими пільгами під час митного оформлення товарів, що ввозяться на митну територію України або вивозяться з митної території України (наказ Держмитслужби від 22.06.2006 N 514), визначено, що підтвердженням пільги по сплаті ПДВ при ввезенні на митну територію України лікарських засобів є, зокрема, наявність лікарського засобу в міжвідомчій базі даних зареєстрованих в Україні лікарських засобів.

З огляду на зазначене, а також враховуючи норми пункту 3 Прикінцевих та перехідних положень Митного кодексу України ( N 4495-VI), положення пункту 4.1 Порядку використовуються митними органами при вирішенні питання стосовно можливості застосування пільгового режиму оподаткування при митному оформленні лікарських засобів.

Довідково. Пунктом 3 Прикінцевих та перехідних положень Митного кодексу України ( N 4495-VI) встановлено наступне. Закони України, акти Кабінету Міністрів України, нормативно-правові акти центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері державної митної справи, та інших центральних органів виконавчої влади, прийняті на виконання законів України з питань державної митної справи до набрання чинності цим Кодексом, та нормативно-правові акти, які використовуються при застосуванні норм законів з питань державної митної справи (у тому числі акти законодавства СРСР), застосовуються в частині, що не суперечить цьому Кодексу, до прийняття відповідних актів згідно з вимогами цього Кодексу ( N 4495-VI).

 

Перший заступник Голови Служби

О. М. Дороховський

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали