Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Про використання приміщень дошкільних навчальних закладів

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 13.05.2010 р. N 1/9-316

Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям 


Про використання приміщень дошкільних навчальних закладів

До Міністерства освіти і науки України надходять численні звернення від громадян щодо відмови батькам у влаштуванні дітей до дошкільних навчальних закладів через відсутність у них місць.

За даними Державного комітету статистики України в останні роки спостерігається тенденція до збільшення кількості дітей у дошкільних навчальних закладах (2008 рік - 1 млн. 137 тис., 2009 рік - 1 млн. 194 тис.), а кількість місць у закладах становить 1 млн. 110 тис. Проте фактична кількість місць ще менша, оскільки серед загальної кількості дошкільних навчальних закладів понад 1,2 тис. не функціонують, а 843 заклади здають площу в оренду. Результатом невідповідності між кількістю дітей і кількістю місць стало перевантаження груп. Натепер на ста місцях виховується понад сто вісім дітей (у міських поселеннях - сто дев'ятнадцять).

Іншою причиною перевантаження є те, що приміщення дошкільних навчальних закладів використовуються для інших потреб, зокрема переобладнання під методичні кабінети, кімнати казок, для проведення гурткової роботи, розміщення перших класів тощо.

Окрім того, у попередні роки за умови малої кількості дітей дошкільного віку та з метою розвантаження загальноосвітніх навчальних закладів дошкільні навчальні заклади реорганізовувалися у навчально-виховні комплекси. Натепер в Україні функціонує 2002 навчально-виховних комплекси (міські поселення - 512, сільська місцевість - 1490). У зв'язку з перевантаженням дошкільних навчальних закладів у містах виникає необхідність використання приміщень таких комплексів виключно для дітей дошкільного віку.

Внаслідок нестачі місць у дитячих садках виникла черга щодо влаштуванню дітей до них. Так, за даними Міністерства освіти і науки Автономної Республіки Крим, управлінь освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій станом на 01.01.2010 кількість дітей, які перебувають на черзі по влаштуванню до дошкільних навчальних закладів, становить понад 106 тис.

З метою забезпечення прав дітей на доступність і безоплатність дошкільної освіти та враховуючи, що відповідно до ст. 19 Закону України "Про дошкільну освіту" повноваженнями місцевих органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування є створення для цього умов, Міністерство освіти і науки України рекомендує:

- створити необхідні умови для функціонування і розвитку системи дошкільної освіти відповідно до потреб громадян відповідної території;

- вжити дієвих заходів щодо використання приміщень дошкільних навчальних закладів за прямим призначенням;

- не допускати випадків безпідставного їх закриття, перепрофілювання тощо.

Зміст листа просимо довести до відома органів управління освітою, керівників дошкільних навчальних закладів.

 

Перший заступник Міністра 

Б. М. Жебровський 


 
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали