МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 26.10.2016 р. N 1482/13/84-16

Про виплату надбавки за почесне звання

Департамент заробітної плати та умов праці розглянув лист щодо виплати надбавки за почесне звання та в межах компетенції повідомляє.

Відповідно до статті 8 Закону України "Про оплату праці" умови оплати праці працівників установ і організацій, що фінансуються з бюджету, визначаються Кабінетом Міністрів України.

Умови оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери визначені постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 р. N 1298 "Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" (далі - постанова N 1298).

На виконання пункту 6 постанови N 1298 міністерствами та іншими центральними органам виконавчої влади були розроблені і затверджені конкретні умови оплати праці та розміри посадових окладів (ставок заробітної плати) працівників підвідомчих бюджетних установ, закладів та організацій відповідно до Єдиної тарифної сітки з урахуванням складності, відповідальності та специфіки їх роботи.

Умови та розміри оплати праці працівників бюджетних установ, закладів та організацій культури затверджені наказом Міністерства культури і туризму України від 18.10.2005 р. N 745 "Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки" (далі - наказ N 745), <...>.

Відповідно до підпункту "б" пункту 3 наказу N 745 працівникам може встановлюватися надбавка за почесне звання.

Почесні звання присвоюються Президентом України за особисті заслуги перед Українською державою громадянам, які працюють у відповідній економічній та соціально-культурній сфері, як правило, не менше ніж десять років, мають високі трудові досягнення і професійну майстерність (відповідно до Указу Президента України від 29.06.2001 р. N 476/2001 "Про почесні звання України").

Надбавка за почесне звання встановлюється за умови, що діяльність працівника відповідає профілю такого звання. Відповідність почесного звання профілю діяльності працівника на займаній посаді визначається керівником установи, закладу або організації залежно від фактично виконуваних працівником обов'язків та видів робіт.

Надбавка за почесне звання встановлюється з дня присвоєння почесного звання, тобто дати Указу Президента України.

Одночасно зазначаємо, що листи Міністерства не є нормативно-правовими актами, за своєю природою вони носять інформаційний, роз'яснювальний та рекомендаційний характер і не повинні встановлювати нових правових норм.

 

Директор Департаменту

О. Товстенко
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково.
RSS канали