ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 14.12.2017 р. N 2994/6/99-95-42-03-15/ІПК

Про виправлення помилки

Державна фіскальна служба України розглянула лист про надання індивідуальної податкової консультації щодо виправлення помилки у додатку 5 до податкової декларації з ПДВ (Наказ N 21) і повідомляє таке.

Відповідно до ст. 50 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Згідно з п. 8 розд. VI Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 N 21 "Про затвердження форм та порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість" (Порядок N 21), у разі виправлення помилок у рядках поданої раніше податкової декларації з ПДВ (Наказ N 21), до яких повинні додаватися додатки, до уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок (далі - Уточнюючий розрахунок) повинні бути подані відповідні додатки, що містять інформацію щодо уточнених показників.

Тобто, виправлення помилок, що були допущені у додатку 5 до податкової декларації з ПДВ "Розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5)" (Наказ N 21) (далі - Розшифровка) та які не вплинули на числові показники декларації (Наказ N 21), проводиться шляхом подання Уточнюючого розрахунку (Наказ N 21), до якого додається Розшифровка з відміткою "Уточнюючий".

При цьому у даному випадку до графи 4 Уточнюючого розрахунку (Наказ N 21) переносяться показники декларації (Наказ N 21), Розшифровка (Наказ N 21) до якої уточнюється, до графи 5 - всі відповідні показники декларації з урахуванням виправлених помилок (відповідають показникам з графи 4), а графа 6 не заповнюється.

Виправлення помилок у записах по контрагентам у Розшифровках (Наказ N 21) проводиться способом коригування.

Для виправлення запису неправильно вказаного індивідуального податкового номеру контрагента (далі - ІПН) (покупця або постачальника) в уточнюючій Розшифровці (Наказ N 21):

1) повторюється помилковий запис ІПН, при цьому вартісні показники вказуються зі знаком "-" (тобто сторнуються);

2) вказується правильний запис за операціями з контрагентом за звітний (податковий) період, за який виправляються помилки повністю (включаючи вартісні показники);

3) підсумковий рядок "Усього за звітний період" не заповнюється.
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали