ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ДОДАТКОВА ПОСТАНОВА

від 12 квітня 2017 року

Судові палати у цивільних та господарських справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Охрімчук Л. І., суддів: Берднік І. С., Жайворонок Т. Є., Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Ємця А. А., Романюка Я. М., Сімоненко В. М., розглянувши на спільному судовому засіданні заяву Генеральної прокуратури України про прийняття додаткового рішення щодо вирішення питання розподілу судових витрат у справі за позовом заступника прокурора Одеської області в інтересах держави в особі територіальної громади м. Одеси, Одеської міської ради до ОСОБА_1 про витребування майна із чужого незаконного володіння, встановили:

Приморський районний суд м. Одеси рішенням від 17 грудня 2015 року позовні вимоги заступника прокурора Одеської області в інтересах територіальної громади м. Одеси, Одеської міської ради задовольнив: витребував у ОСОБА_1 на користь територіальної громади м. Одеси в особі Одеської міської ради нежитлові приміщення загальною площею 94,4 кв. м на АДРЕСА_1; визначив порядок виконання судового рішення, указавши, що це рішення є підставою для внесення запису про державну реєстрацію права власності на зазначені нежитлові приміщення за територіальною громадою м. Одеси в особі Одеської міської ради.

Апеляційний суд Одеської області рішенням від 16 лютого 2016 року, залишеним без змін ухвалою колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 25 травня 2016 року, рішення суду першої інстанції скасував та ухвалив нове рішення про відмову в задоволенні позову.

Постановою від 2 листопада 2016 року (Постанова N 6-2161цс16) Верховний Суд України задовольнив заяву Генеральної прокуратури України. Ухвалу колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 25 травня 2016 року та рішення апеляційного суду Одеської області від 16 лютого 2016 року у справі за позовом заступника прокурора Одеської області в інтересах держави в особі територіальної громади м. Одеси, Одеської міської ради до ОСОБА_1 про витребування майна із чужого незаконного володіння скасував, залишив у силі рішення Приморського районного суду м. Одеси від 17 грудня 2015 року.

16 лютого 2017 року до Верховного Суду України надійшла заява Генеральної прокуратури України про прийняття додаткового рішення щодо вирішення питання розподілу судових витрат у порядку, встановленому частиною п'ятою статті 88 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України).

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 220 ЦПК України, якщо судом не вирішено питання про судові витрати, суд, що ухвалив рішення, може за заявою осіб, які беруть участь у справі, чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення.

Установлено, що згідно з платіжним дорученням від 1 березня 2016 року N 142 прокуратура Одеської області сплатила судовий збір у розмірі 13 тис. 463 грн. 28 коп. за подання касаційної скарги; згідно з платіжним дорученням від 29 серпня 2016 року N 2159 Генеральна прокуратура України сплатила судовий збір у розмірі 4 тис. 750 грн. 20 коп. за подання заяви про перегляд судових рішень.

За положеннями частин першої, п'ятої статті 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. Якщо суд апеляційної, касаційної інстанції чи Верховний Суд України, не передаючи справи на новий розгляд, змінює рішення або ухвалює нове, суд відповідно змінює розподіл судових витрат.

Ураховуючи наведені вище вимоги процесуального закону та встановлені обставини, судові палати у цивільних та господарських справах Верховного Суду України вважають за можливе прийняти додаткову постанову, якою відшкодування судового збору, сплаченого прокуратурою Одеської області згідно з платіжним дорученням від 1 березня 2016 року N 142 за подання касаційної скарги у розмірі 13 тис. 463 грн. 28 коп., та судового збору, сплаченого Генеральною прокуратурою України згідно з платіжним дорученням від 29 серпня 2016 року N 2159 за подання заяви про перегляд судових рішень у розмірі 4 тис. 750 грн. 20 коп., покласти на відповідачку.

Керуючись статтями 88, 220 ЦПК України, судові палати у цивільних та господарських справах Верховного Суду України постановили:

Заяву Генеральної прокуратури України задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь прокуратури Одеської області 13 тис. 463 грн. 28 коп. (тринадцять тисяч чотириста шістдесят три гривні двадцять вісім копійок) витрат зі сплати судового збору за подання касаційної скарги на судові рішення у справі N 522/10652/15-ц за позовом заступника прокурора Одеської області в інтересах держави в особі територіальної громади м. Одеси, Одеської міської ради до ОСОБА_1 про витребування майна із чужого незаконного володіння.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Генеральної прокуратури України 4 тис. 750 грн. 20 коп. (чотири тисячі сімсот п'ятдесят гривень двадцять копійок) витрат зі сплати судового збору за подання заяви про перегляд судових рішень у справі N 522/10652/15-ц за позовом заступника прокурора Одеської області в інтересах держави в особі територіальної громади м. Одеси, Одеської міської ради до ОСОБА_1 про витребування майна із чужого незаконного володіння.

Додаткова постанова є остаточною і може бути оскаржена тільки на підставі, встановленій пунктом 3 частини першої статті 355 Цивільного процесуального кодексу України.

 

Головуючий

Л. І. Охрімчук

Судді:

І. С. Берднік

 

В. І. Гуменюк

 

А. А. Ємець

 

Т. Є. Жайворонок

 

Н. П. Лященко

 

Я. М. Романюк

 

В. М. Сімоненко
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали