ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

15.09.2011 р.

N К-28449/10


Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі: суддів - Сіроша М. В., Гончар Л. Я., Конюшка К. В., Харченка В. В., Черпіцької Л. Т., розглянувши у попередньому судовому засіданні адміністративну справу за касаційною скаргою Акціонерного банку "Український комунальний банк" на постанову Ленінського районного суду м. Луганська від 26 квітня 2010 року і ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 5 серпня 2010 року у справі за адміністративним позовом Акціонерного банку "Український комунальний банк" до Управління нерухомим майном Луганської міської ради про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії, встановила:

У лютому 2010 року АБ "Український комунальний банк" звернувся із позовом до Управління нерухомим майном Луганської міської ради про визнання дій по наданню даних за N 2632 від 27.01.2010 р. для розрахунку орендної плати на 2010 рік протиправними, зобов'язання змінити функціональний коефіцієнт використання земельної ділянки з 2,5 на 1,0, перерахувати нормативну оцінку земельної ділянки за коефіцієнтом 1,0, скасувати надані дані на 2010 рік, видати нові дані.

Постановою Ленінського районного суду м. Луганська від 26 квітня 2010 року, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 5 серпня 2010 року, у задоволенні позовних вимог відмовлено.

Не погоджуючись із зазначеними рішеннями судів, АБ "Український комунальний банк" звернулось з касаційною скаргою про скасування рішень, направлення адміністративної справи до суду першої інстанції для нового розгляду, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права.

20.09.2010 р. Управління нерухомим майном Луганської міської ради до Вищого адміністративного суду України на касаційну скаргу АБ "Український комунальний банк" подано заперечення про відмову у задоволенні касаційної скарги, залишення рішень судів попередніх інстанцій в силі.

Вивчивши матеріали адміністративної справи, перевіривши правильність застосування судами першої та апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, обговоривши доводи касаційної скарги, колегія суддів вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судами встановлено, що на підставі рішення Луганської міської ради за N 6/38 від 30.06.2006 р. між Луганською міською радою і АБ "Український комунальний банк" укладено договір оренди земельної ділянки від 24.10.2006 р.

Відповідно до ст. 2 Закону України "Про плату за землю", використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. За земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата.

Статутом АБ "Український комунальний банк" передбачено здійснення банком операцій з грошовими коштами, цінними паперами та іншими фондовими інструментами, корпоративними правами і нематеріальними активами.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23.03.95 року за N 213 затверджено Методику нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів.

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок здійснюється для визначення розміру земельного податку, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель, тощо.

Методикою нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів визначено, що інформаційною базою для нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення є матеріали державного земельного кадастру (кількісна і якісна характеристика земель, бонітування ґрунтів, економічна оцінка земель), матеріали внутрігосподарського землевпорядкування, а земель населених пунктів їх генеральні плани та проекти планування і забудови населених пунктів, матеріали економічної оцінки території.

У п. 3.5 Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженого наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від 27.01.2006 року за N 18/15/21/11, зазначено, що коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки, ураховує відносну прибутковість видів економічної діяльності.

До видів діяльності АБ "Український комунальний банк" віднесено комерційну діяльність.

У додатку 1 до вказаного Порядку, встановлено коефіцієнти, які характеризують функціональне використання земельної ділянки.

Для оцінки земель комерційного використання встановлено коефіцієнт у розмірі 2,5.

Застосування до грошової оцінки земельної ділянки, наданої в оренду АБ "Український комунальний банк", коефіцієнту функціонального призначення у розмірі 2,5 є законним і обґрунтованим.

Колегія суддів вважає, що при вирішенні спору суди першої і апеляційної інстанції прийшли до правильного висновку стосовно відмови у задоволенні позовних вимог АБ "Український комунальний банк". Підстав для скасування рішення колегія суддів не вбачає.

Згідно ч. 1 ст. 224 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.

Керуючись ст. ст. 210, 220, 2201, 223, 224, 231, 254 КАС України колегія суддів ухвалила:

Касаційну скаргу Акціонерного банку "Український комунальний банк" залишити без задоволення.

Постанову Ленінського районного суду м. Луганська від 26 квітня 2010 року і ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 5 серпня 2010 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, і оскарженню не підлягає, крім як з підстав, визначених статтею 237 Кодексу адміністративного судочинства України.

 

Суддя:

М. В. Сірош

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали