ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

від 18 червня 2008 року

Колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого Гнатенка А. В., суддів: Григор'євої Л. І., Барсукової В. М., Балюка М. І., Гуменюка В. І., розглянувши в судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Національної акціонерної компанії "Енергетична компанія України" (далі - НАК "Енергетична компанія України") про визнання формулювання причини звільнення неправомірною, зобов'язання змінити наказ та запис у трудовій книжці, стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу та вихідної допомоги, відшкодування моральної шкоди за касаційною скаргою ОСОБА_1 на рішення апеляційного суду м. Києва від 5 жовтня 2007 року, встановила:

У січні 2007 року ОСОБА_1 звернувся до суду із зазначеним позовом, в якому зазначав, що він перебував у трудових відносинах з НАК "Енергетична компанія України", займав посаду заступника начальника юридичного управління. 8 грудня 2006 року ним було подано заяву про звільнення з роботи з 11 грудня 2006 року за ч. 3 ст. 38 КЗпП України в зв'язку з невиконанням відповідачем законодавства про працю. В кінці грудня 2006 року він отримав копію наказу від 25 грудня 2006 року N 650-к про звільнення з роботи за ст. 38 КЗпП України. Вказував, що причиною подачі заяви про звільнення за ч. 3 ст. 38 КЗпП України була зміна істотних умов праці, про які його не було повідомлено у передбачений законом строк, та що він був попереджений про звільнення за п. 1 ст. 40 КЗпП України, а не за ч. 6 ст. 36 КЗпП України. 5 грудня 2006 року йому було запропоновано посаду провідного спеціаліста відділу господарського забезпечення адміністративного управління, робоче місце якого не відповідало санітарним нормам. Просив визнати формулювання причини звільнення неправомірною, зобов'язати відповідача змінити наказ та запис в трудовій книжці зі ст. 38 КЗпП України на ч. 3 ст. 38 КЗпП України, стягнути середній заробіток за час вимушеного прогулу в розмірі 8451 грн. 18 коп., вихідну допомогу в розмірі 15796 грн. 68 коп. та 15 тис. грн. на відшкодування моральної шкоди.

Рішенням Дарницького районного суду м. Києва від 7 червня 2007 року позов задоволено частково. Змінено формулювання причини звільнення ОСОБА_1 25 грудня 2006 року з посади заступника начальника юридичного управління НАК "Енергетична компанія України" за власним бажанням у зв'язку з порушенням власником законодавства про працю - за ч. 3 ст. 38 КЗпП України. Зобов'язано НАК "Енергетична компанія України" зробити відповідний запис у трудовій книжці. Стягнуто з НАК "Енергетична компанія України" на користь ОСОБА_1 7285 грн. 50 коп. заробітної плати за час вимушеного прогулу, 15796 грн. 68 коп. вихідної допомоги, 3 тис. грн. на відшкодування моральної шкоди та 30 грн. судових витрат.

Рішенням апеляційного суду м. Києва від 5 жовтня 2007 року рішення Дарницького районного суду скасовано. В задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено.

У поданій до Верховного Суду України касаційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати рішення апеляційного суду та залишити в силі рішення суду першої інстанції, посилаючись на неправильне застосування апеляційним судом норм матеріального права та порушення норм процесуального права.

Касаційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Судами встановлено, що ОСОБА_1 з вересня 2005 року працював у відповідача, з 16 лютого 2006 року - на посаді заступника начальника юридичного управління.

Згідно з наказом від 20 вересня 2006 року N 107 "Про оптимізацію організаційної структури" з 2 жовтня 2006 року в НАК "Енергетична компанія України" введено в дію нову організаційну структуру апарату, а з 3 жовтня 2006 року - новий штатний розпис, на підставі яких передбачена реорганізація структури апарату, скорочення штату окремих працівників та істотні зміни умов праці інших працівників, тому 5 жовтня 2006 року ОСОБА_1 було попереджено про наступне звільнення його із займаної посади за п. 1 ст. 40 КЗпП України у зв'язку із скороченням його посади.

8 грудня 2006 року ОСОБА_1 подав заяву про звільнення за власним бажанням на підставі ч. 3 ст. 38 КЗпП України.

Наказом від 25 грудня 2006 року N 650-к його звільнено з роботи за власним бажанням на підставі ст. 38 КЗпП України.

Задовольняючи позов ОСОБА_1, суд першої інстанції виходив з того, що у період з 2 жовтня 2006 року при вирішення питання про його звільнення згідно з п. 1 ст. 40 КЗпП України відповідачем порушені норми трудового законодавства, а саме п. 6 ст. 36, п. 1 ст. 40, ст. 492 КЗпП України і це давало підстави для розірвання з ним трудового договору відповідно до ч. 3 ст. 38 КЗпП України.

Скасовуючи рішення суду першої інстанції та ухвалюючи нове рішення про відмову в позові, апеляційний суд дійшов обґрунтованого висновку про недоведеність фактів невиконання відповідачем законодавства про працю, умов колективного чи трудового договору, які давали б підстави для звільнення ОСОБА_1 згідно з ч. 3 ст. 38 КЗпП України.

Відповідно до ч. 2 ст. 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.

Оскільки доводи касаційної скарги та матеріали справи не дають підстав для висновку про порушення судами норм матеріального або процесуального права, а отже, відсутні підстави для скасування оскаржуваних судових рішень, колегія суддів вважає за необхідне відхилити касаційну скаргу.

Згідно зі ст. 337 ЦПК України суд касаційної інстанції відхиляє касаційну скаргу, якщо визнає, що рішення ухвалено з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст. 337 ЦПК України, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України ухвалила:

Касаційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.

Рішення апеляційного суду м. Києва від 5 жовтня 2007 року залишити без змін.

Ухвала оскарженню не підлягає.

 

Головуючий

А. В. Гнатенко

Судді:

Л. І. Григор'єва

 

М. І. Балюк

 

В. М. Барсукова

 

В. І. Гуменюк

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали