СВІТЛОВОДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

29.08.2017 р.

Справа N 401/1783/17,

 

N 2/401/1157/17

Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області в складі: головуючого, судді - Гармаш Т. І., при секретарі - Липко О. А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Світловодську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: Орган опіки та піклування виконавчого комітету Світловодської міської ради, про визнання місця проживання дитини, встановив:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 у якому просить визначити місце проживання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, разом з ним.

Свій позов мотивує тим, що вони з відповідачкою є батьками неповнолітніх дітей. Шлюб між ним та відповідачкою був розірваний 09.03.2017 р. Син ОСОБА_3 проживає разом з батьком, за його місцем реєстрації.

Позивач та представник позивача в судове засідання не з'явились, до суду надали заяву про розгляд справи за їх відсутності. Позовні вимоги підтримали в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з'явилась, повідомлялась належним чином, надала суду заяву про розгляд справи без її участі, позовні вимоги визнала в повному обсязі.

Представник третьої особ в судове засідання не з'явились, надала суду заяву про розгляд справи без їх участі, проти задоволення позову не заперечили. Надали суду висновок про визначення місця проживання малолітнього ОСОБА_3 разом з батьком ОСОБА_1 згідно з яким служба у справах дітей вважає, доцільно визначити місце проживання дитини разом з батьком.

Дослідивши обставини справи, перевіривши докази, суд дійшов такого висновку.

Із матеріалів справи встановлено, що батьками неповнолітнього ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 є сторони у справі ОСОБА_1 та ОСОБА_2, що стверджується свідоцтвами про народження (а. с. 8).

Шлюб між сторонами по справі розірваний у 09.03.2017 р. (а. с. 4).

Встановлено, що неповнолітній ОСОБА_3 проживає разом з батьком за адресою вул. Молодіжна, б. 10, кв. 17 смт Власівка, м. Світловодськ, Кіровоградської області. (а. с. 6-7).

Частиною 1 ст. 161 Сімейного кодексу України передбачено, що якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. Під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров'я та інші обставини, що мають істотне значення.

Статтею 6 Європейської конвенції про здійснення прав дітей 25.01.96 року, ратифікованої Законом N 69-V від 03.08.2006 року передбачено, що під час розгляду справи, що стосується дитини, перед прийняттям рішення судовий орган визначає, чи має він достатньо інформації для прийняття рішення в найвищих інтересах дитини, і в разі необхідності одержує додаткову інформацію, зокрема від суб'єктів батьківської відповідальності і якщо внутрішнім законодавством дитина визнається такою, що має достатній рівень розуміння надає можливість дитині висловлювати її думки та приділяє належну увагу думкам, висловленим дитиною.

Враховуючи ті обставини, що на час розгляду справи неповнолітній ОСОБА_3 проживає разом з батьком, де створені належні умови для його проживання та виховання, мати дитини не заперечує проживанню його разом з батьком, суд приходить до висновку, що на даний час в інтересах неповнолітнього ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 необхідно визначити його місце проживання разом з батьком.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Розподіл судових витрат суд вирішує відповідно до вимог ст. 88 ЦПК України.

На підставі викладеного та ст. 161 Сімейного кодексу України, ст. 6 Європейської конвенції про здійснення прав дітей, керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 212, 214 - 215, 217, 218 ЦПК України, вирішив:

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визначити місце проживання неповнолітнього ОСОБА_3, 05.11.2012 за місцем проживання батька ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судовий збір у сумі 640 (шістсот сорок) грн.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Кіровоградської області через Світловодський міськрайонний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

 

Суддя Світловодського
міськрайонного суду

ОСОБА_4
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали