ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

22.09.2011 р.

N К-24159/08


Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів: головуючого - судді-доповідача  Усенко Є. А., суддів - Голубєвої Г. К., Маринчак Н. Є., Островича С. Е., Степашка О. І., розглянувши у попередньому судовому засіданні касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Біо Лат" на постанову господарського суду Сумської області від 07.07.2008 та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 04.11.2008 у справі N АС12/249-08 господарського суду Сумської області за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Біо Лат" до Конотопської міжрайонної державної податкової інспекції про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення, встановив:

Постановою господарського суду Сумської області від 07.07.2008, залишеною без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 04.11.2008, в задоволенні позову ТОВ "Біо Лат" про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення Конотопської МДПІ від 23.04.2008 N 0000541512/0 відмовлено.

Висновок судів попередніх інстанцій про наявність підстав для відмови у задоволенні позову вмотивований посиланням на те, що штрафні (фінансові) санкції спірним рішенням застосовані правомірно, оскільки позивач як сільськогосподарський товаровиробник в січні, лютому 2008 року не подав до податкового органу податкову декларацію з податку на додану вартість (скорочену).

В касаційній скарзі ТОВ "Біо Лат" просить скасувати ухвалені у справі судові рішення та постановити нове рішення яким задовольнити позов, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права.

Заперечуючи проти касаційної скарги, відповідач просить залишити скаргу без задоволення як безпідставну.

Перевіривши правильність застосування судами попередніх інстанцій норм матеріального та процесуального права, юридичної оцінки обставин справи, колегія суддів Вищого адміністративного суду України приходить до висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню.

Конотопською МДПІ проведена перевірка ТОВ "Біо Лат" з питань дотримання вимог підпункту 4.1.4 пункту 4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 N 2181-III, за результатами якої складений акт перевірки від 14.04.2008 N 51 та прийнято вказане податкове повідомлення-рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 340,00 грн. на підставі підпункту 17.1.1 пункту 17.1 ст. 17 цього Закону за неподання протягом січня, лютого 2008 року податкової декларації з податку на додану вартість (скороченої).

В судовому процесі встановлено, що основним видом діяльності позивача є вирощування зернових та технічних культур, в січні 2008 позивач зареєструвався платником фіксованого податку.

Підпунктом 11.29 ст. 11 Закону N 168/97-ВР встановлено, що до 1 січня року, наступного за роком, в якому Верховна Рада України ратифікує протокол про приєднання України до Світової організації торгівлі, зупинити дію пункту 7.7 статті 7, пунктів 10.1 і 10.2 статті 10 цього Закону в частині сплати до бюджету податку на додану вартість щодо операцій з поставки товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини, за винятком операцій з поставки переробним підприємствам молока та м'яса живою вагою, що здійснюються сільськогосподарськими товаровиробниками незалежно від організаційно-правової форми та форми власності, в яких сума, одержана від поставки сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки за попередній звітний (податковий) рік, становить не менше 50 відсотків загальної суми валового доходу підприємства. Зазначені кошти залишаються в розпорядженні сільськогосподарських товаровиробників і використовуються ними на придбання матеріально-технічних ресурсів виробничого призначення. У разі нецільового використання акумульованих коштів вони стягуються до Державного бюджету України в безспірному порядку. Порядок акумуляції та використання зазначених коштів визначається Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до абзацу 4 пункту 1.2 Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА від 30.05.97 N 166 (зареєстрованого Міністерством юстиції України 09.07.97 N 250/2054), платники податку, у яких згідно з чинним законодавством (пункти 11.21, 11.29 Закону) суми податку на додану вартість повністю залишаються у розпорядженні цих платників податку для цільового використання, подають податкову декларацію з податку на додану вартість (скорочену). До такої податкової декларації включаються лише ті операції, що стосуються спеціальних режимів, установлених указаними пунктами.

Згідно з пунктом 4 Порядку акумуляції та використання коштів, які нараховуються сільськогосподарськими товаровиробниками - платниками податку на додану вартість щодо операцій з продажу товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.02.99 N 271, на підставі даних бухгалтерського та податкового обліку сільськогосподарський товаровиробник складає декларацію з податку на додану вартість з реалізованої продукції, товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини, крім операцій з продажу переробним підприємствам молока та м'яса живою вагою, і в терміни, передбачені законодавством для звітності, подають її до органів державної податкової служби.

Встановлений пунктом 11.29 Закону N 168/97-ВР спеціальний режим оподаткування поширюється і на позивача, відтак, подання податкової декларації скороченої форми є його обов'язком.

Спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення є Закон N 2181-III.

Підпунктом 4.1.4 пунктом 4.1 ст. 4 Закону N 2181-III встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку (підпунктом 17.1.1 пункту 17.1 ст. 17 Закон N 2181-III).

В судовому процесі встановлено, що позивач протягом січня, лютого 2008 року не подавав до податкового органу податкові декларації з податку на додану вартість (скорочену).

З огляду на зазначене, суди дійшли обгрунтованого висновку про правомірність накладених на позивача штрафних санкцій та відсутність підстав для скасування спірного податкового повідомлення-рішення.

Керуючись ст. ст. 220, 2201, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвалив:

Касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Біо Лат" залишити без задоволення.

Постанову господарського суду Сумської області від 07.07.2008, ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 04.11.2008 - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути переглянута Верховним Судом України з підстав та в порядку, передбачених статтями 236 - 2391  Кодексу адміністративного судочинства України.

 

Головуючий

Є. А. Усенко

Судді:

Г. К. Голубєва

Н. Є. Маринчак

С. Е. Острович

О. І. Степашко

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали