КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

14.06.2012 р.

Справа N 2а-17968/11/2670


Київський апеляційний адміністративний суд в складі: головуючого, судді - Лічевецького І. О., суддів - Грищенко Т. М., Мацедонської В. Е., при секретарі - Киш С. А., розглянувши у відкритому судовому засіданні за апеляційною скаргою Державної служби молоді та спорту України на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 03 березня 2012 р. адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Державної служби молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки молоді та спорту України, про визнання нечинним Порядку присвоєння кваліфікаційних категорій спортивним суддям, затвердженого наказом Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту від 31 травня 2010 р. N 1518, встановив:

ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом, в якому просив визнати нечинним Порядок присвоєння кваліфікаційних категорій спортивним суддям, затверджений наказом Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту від 31 травня 2010 року N 1518.

На обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначав, що оскаржуваний порядок суперечить Конституції України, Закону України "Про фізичну культуру і спорт", порушує інтереси позивача щодо проходження спеціальної підготовки та отримання кваліфікаційної категорії спортивного судді.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 03 березня 2012 року адміністративний позов задоволено частково. Визнано нечинним пункт 2 Порядку присвоєння кваліфікаційних категорій спортивним суддям, затвердженого наказом Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту від 31 травня 2010 року N 1518, в частині "… які визначають умови і вимоги до них…". У задоволенні решти адміністративного позову відмовлено.

В апеляційній скарзі Державна служба молоді та спорту України посилаючись на неповне з'ясування судом першої інстанції обставин, що мають значення для справи, порушення норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, просить скасувати вказане судове рішення та прийняти нове, яким позивачу у задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

Перевіривши повноту встановлення окружним адміністративним судом фактичних обставин справи та правильність застосування ним норм матеріального і процесуального права, Київський апеляційний адміністративний суд дійшов наступного.

Судом першої інстанції встановлено, що позивач брав участь на 1-му відкритому чемпіонаті Житомирської області з парашутного багатоборства в якості судді. Також позивач має намір займатись суддівством у змаганнях з парашутного спорту професійно, отримувати за це винагороду, проте, у зв'язку з неврегульованістю порядку присвоєння кваліфікаційних категорій спортивним суддям, він не може реалізувати свого права.

31 травня 2010 року Міністерством України у справах сім'ї, молоді та спорту видано наказ N 1518 "Про затвердження Порядку присвоєння кваліфікаційних категорій спортивним суддям", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 17 червня 2010 року за N 401/17696, який набрав чинності 01 січня 2011 року.

Пунктом 2 цього Порядку передбачено, що кваліфікаційні категорії спортивним суддям присвоюються спортивними федераціями, які визначають умови і вимоги до них, а також ведуть облік спортивної діяльності спортивних суддів.

Згідно із постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження положення про Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту" від 08 листопада 2006 року N 1573 Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту (Мінсім'ямолодьспорт) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України, є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади із забезпечення реалізації державної політики з питань сім'ї, дітей, молоді, гендерної рівності, фізичної культури та спорту. В межах свої повноважень видає накази, організовує і контролює їх виконання.

Мінсім'ямолодьспорт у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, а також актами Кабінету Міністрів України та цим Положенням.

Пунктом 8 Положення про Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, затвердженого Указом Президента України від 08 квітня 2011 року N 410/2011 (Указ N 410/2011), Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України у межах своїх повноважень, на основі і на виконання Конституції та законів України, актів і доручень Президента України, актів Кабінету Міністрів України видає накази, організовує і контролює їх виконання.

Відповідно до пункту 4 Положення про Державну службу молоді та спорту України, затвердженого Указом Президента України від 31 травня 2011 року N 636/2011 (Положення N 636/2011), Державна служба молоді та спорту України відповідно до покладених на неї завдань розробляє порядок, зокрема, атестації спортивних тренерів і спортивних суддів.

Відповідно до частини третьої ст. 41 Закону України "Про фізичну культуру і спорт" від 24 грудня 1993 року N 3808-XII, кваліфікаційні категорії спортивним суддям присвоюються спортивними федераціями в порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади у сфері фізичної культури і спорту.

Отже, присвоєння кваліфікаційних категорій спортивним суддям віднесено саме до повноважень Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів погоджується з рішенням суду першої інстанції, що делегування згаданих повноважень громадським організаціям не відповідає ст. 41 Закону України "Про фізичну культуру і спорт".

Доводи апеляційної скарги зазначених висновків суду першої інстанції не спростовують і не дають підстав для висновку, що окружним судом при розгляді справи неправильно застосовано норми матеріального права, які регулюють спірні правовідносини, чи порушено норми процесуального права.

За правилами ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись статтями 160, 198, 200, 205 КАС України, суд ухвалив:

Апеляційну скаргу Державної служби молоді та спорту України залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 03 березня 2012 р. - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту прийняття, проте може бути оскаржена в касаційному порядку шляхом подачі в 20-ти денний строк з дня складення ухвали в повному обсязі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, з подачею документа про сплату судового збору, а також копій касаційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі, та копій оскаржуваних рішень судів першої та апеляційної інстанцій.

 

Головуючий, суддя

І. О. Лічевецький

Судді:

Т. М. Грищенко

 

В. Е. Мацедонська

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали