ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

28.07.2011 р.

N К-7629/08


Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів: головуючого - судді-доповідача Усенко Є. А., суддів - Голубєвої Г. К., Костенка М. І., Маринчак Н. Є., Островича С. Е., розглянувши у попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Коломийської об'єднаної державної податкової інспекції на ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 21.04.2008 у справі N А-17/163 господарського суду Івано-Франківської області за позовом Коломийської об'єднаної державної податкової інспекції до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2; товариства з обмеженою відповідальністю "Уніком" про визнання недійсним господарського зобов'язання та стягнення 15500,00 грн., встановив:

Постановою господарського суду Івано-Франківської області від 31.07.2007, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 21.04.2008, в задоволенні позову відмовлено з тих підстав, що позивач в судовому процесі не довів факту укладання договорів з метою, що суперечить інтересам держави та суспільства.

В касаційній скарзі Коломийська ОДПІ просить скасувати ухвалені по справі судові рішення та постановити нове рішення про задоволення позову, посилаючись на порушення судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального права частини 1 ст. 207 ГК України.

Перевіривши правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, юридичної оцінки обставин справи, колегія суддів Вищого адміністративного суду України приходить до висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню.

В судовому процесі встановлено, що між суб'єктом підприємницької діяльності-фізичною особою ОСОБА_2 та ТОВ "Уніком" 30.10.2004 укладений усний договір про надання транспортних послуг, відповідно до якого ТОВ "Уніком" (перевізник) надав підприємцю ОСОБА_2 транспортні послуги з перевезення товару. Факт виконання вказаного договору позивачем не спростовується.

Обґрунтовуючи позовні вимоги щодо недійсності господарський зобов'язань з надання послуг з підстав, передбачених частиною 1 ст. 207 ГК України, Коломийська ОДПІ посилалась на те, що мета, суперечна інтересам держави та суспільства, присутня в діях ТОВ "Уніком", яке не знаходиться за юридичною адресою, фактичне місцезнаходження якого не відоме, звітність до податкового органу не подає з 01.05.2002, актом Коломийської ОДПІ від 30.10.2006 анульовано свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість.

Відхиляючи доводи позивача, суд першої інстанції, з висновком якого погодився суд апеляційної інстанції, правильно виходив з того, що доказів щодо наявності протиправного умислу у ТОВ "Уніком" при укладанні спірного правочину (вчиненні господарського зобов'язання) позивач не надав.

В судовому процесі не були виявлені обставини, які б свідчили, що зміст виконаного договору не відповідає дійсним намірам сторін щодо набуття цивільних прав і обов'язків чи свідчить про намір ТОВ "Уніком" ухилитися від оподаткування доходів, отриманих внаслідок виконання господарського зобов'язання, що виникло на підставі цього договору.

Інших доводів щодо недійсності спірного договору позивач в судовому процесі не навів.

Згідно з частиною 1 ст. 207 ГК України господарське зобов'язання, що не відповідає вимогам закону, або вчинено з метою, яка завідомо суперечить інтересам держави і суспільства, або укладено учасниками господарських відносин з порушенням хоча б одним з них господарської компетенції /спеціальної правосуб'єктності/, може бути на вимогу однієї із сторін, або відповідного органу державної влади визнано судом недійсним повністю або в частині.

За вчинення такого господарського зобов'язання застосовуються санкції, передбачені частиною 1 ст. 208 цього Кодексу.

З огляду на недоведеність в судовому процесі факту укладення договору з метою, яка завідомо суперечить інтересам держави і суспільства, ухвалені у справі судові рішення, як такі, що відповідають нормам матеріального та процесуального права, підлягають залишенню без змін.

Керуючись ст. ст. 220, 2201, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвалив:

Касаційну скаргу Коломийської об'єднаної державної податкової інспекції залишити без задоволення.

Постанову господарського суду Івано-Франківської області від 31.07.2007 та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 21.04.2008 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути переглянута Верховним Судом України з підстав та в порядку, передбачених статтями 236 - 2391 Кодексу адміністративного судочинства України.

 

Головуючий

Є. А. Усенко

Судді:

Г. К. Голубєва

 

М. І. Костенко

 

Н. Є. Маринчак

 

С. Е. Острович

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали