ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

23.02.2011 р.

N К-21215/07

Вищий адміністративний суд України в складі колегії суддів: головуючого - судді Пилипчук Н. Г., суддів - Бившевої Л. І., Ланченко Л. В., Костенка М. І., Федорова М. О., розглянувши у попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Інкерманський завод марочних вин" на постанову Севастопольського апеляційного господарського суду від 12.10.2007 у справі N 20-12/243-5/281 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Інкерманський завод марочних вин" до Державної податкової інспекції у Балаклавському районі міста Севастополя про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення, встановив:

Постановою господарського суду м. Севастополя від 27.08.2009 позов задоволено повністю. Визнано недійсним податкове повідомлення-рішення ДПІ у Балаклавському районі м. Севастополя N 298 від 28.04.2005 про визначення ТОВ "Інкерманський завод марочних вин"податкового зобов'язання з акцизного збору у сумі 18072 грн. та застосування штрафних (фінансових) санкцій у сумі 903,60 грн.

Постановою Севастопольського апеляційного господарського суду від 12.10.2007 постанову суду першої інстанції скасовано. У позові відмовлено.

ТОВ "Інкерманський завод марочних вин"подало касаційну скаргу, якою просить скасувати постанову суду апеляційної інстанції та залишити в силі постанову суду першої інстанції. Посилається на порушення судом апеляційної інстанції норм матеріального права: п. "г" ч. 2 ст. 3 Закону України "Про акцизний збір на алкогольні напої і тютюнові вироби" та ст. 5 Декрету Кабінету Міністрів України "Про акцизний збір".

Заслухавши доповідь судді-доповідача про обставини, необхідні для ухвалення судового рішення судом касаційної інстанції, дослідивши доводи касаційної скарги, матеріали справи, судові рішення, суд касаційної інстанції дійшов висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню.

Судами попередніх інстанцій встановлені такі обставини.

ТОВ "Інкерманський завод марочних вин"у грудні 2004 року відвантажило на експорт винопродукцію у кількості 30690 літрів, оплата за яку надійшла на валютний рахунок підприємства у лютому 2005 року. При цьому в розрахунку акцизного збору за грудень 2004 року позивач не оподаткував вартість відвантажених алкогольних напоїв, застосовуючи п. "г" ч. 2 ст. 3 Закону України "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби", у сумі 18072,00 грн.

Суд касаційної інстанції знаходить правильною позицію суду апеляційної інстанції про неправомірність застосування позивачем приписів п. "г" п. 2 ст. 3 Закону України "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби" у податковому періоді, в якому не відбулося надходження валютної виручки на валютний рахунок платника, оскільки за приписами даної норми закону вартість алкогольних напоїв не підлягає оподаткуванню лише за умови надходження такої виручки на валютний рахунок підприємства.

Виходячи з положень ч. 5 ст. 7 Закону України "Про акцизний збір на алкогольні напої" суд апеляційної інстанції дійшов правильного висновку, що платник акцизного збору при здійсненні експортних операцій з алкогольними напоями та тютюновими виробами повинен самостійно визначити суму податкового зобов'язання з акцизного збору, яка, у свою чергу, підлягає поверненню у разі надходження валютних коштів на валютний рахунок підприємства.

Враховуючи наведене, підстав для задоволення касаційної скарги та скасування постанови суду апеляційної інстанції не вбачається.

Керуючись ст. ст. 220, 2201, 223, 224, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, суд касаційної інстанції,ухвалив:

Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Інкерманський завод марочних вин"залишити без задоволення, а постанову Севастопольського апеляційного господарського суду від 12.10.2007 - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути переглянута Верховним Судом України з підстав, передбачених статтею 237 Кодексу адміністративного судочинства України, за заявою про перегляд даної ухвали, поданої через Вищий адміністративний суд України у порядку, передбаченому статтями 236 - 2391 Кодексу адміністративного судочинства України.

 

Головуючий, суддя

Н. Г. Пилипчук

Судді:

Л. І. Бившева

 

Л. В. Ланченко

 

М. І. Костенко

 

М. О. Федоров

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали