КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

28.09.2010 р.

Справа N 2а-2004/09/2670

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду в складі: головуючого - судді Безименної Н. В., суддів - Горяйнова А. М., Мамчура Я. С., при секретарі -  Паскаль Ю. С., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за апеляційною скаргою Кабінету Міністрів України на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 27 жовтня 2009 року (Постанова N 2а-2004/09/2670) у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Кабінету Міністрів України, 3-тя особа на стороні відповідача - Пенсійний фонд України про визнання недійсним окремих положень постанови, встановила:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив:

- частину 5 п. 5 постанови Кабінету Міністрів України N 45 від 13 лютого 2008 року по відношенню до звільнених в 2005 році працівників юридичних служб (груп) органів внутрішніх справ, які є пенсіонерами органів внутрішніх справ та інвалідами війни та які отримували, на час звільнення, в своєму грошовому забезпеченні підвищені посадові оклади, надбавки, доплати в максимальних розмірах, премію - 33,3 % - визнати недійним;

- частину 4 п. 5 постанови Кабінету Міністрів України N 45 від 13 лютого 2008 року по відношенню до звільнених в 2005 році працівників юридичних служб (груп) органів внутрішніх справ, які є пенсіонерами органів внутрішніх справ та інвалідами війни та які отримували, на час звільнення, в своєму грошовому забезпеченні підвищені посадові оклади, надбавки, доплати в максимальних розмірах, премію - 33,3 % - в частині, що погіршує (зменшує) розміри підвищення, доплат, надбавок, премії та порядок їх нарахування в грошовому забезпеченні при перерахунку пенсії з застосуванням нових посадових окладів, або інших видів грошового забезпечення, за відповідними посадами порівняно з нарахованими розмірами та порядком нарахування грошового забезпечення та пенсії на час звільнення - визнати недійсним.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 27 жовтня 2009 року (Постанова N 2а-2004/09/2670) позовні вимоги задоволено.

Не погоджуючись з прийнятою постановою, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати дану постанову та ухвалити нову, якою у задоволенні позовних вимог відмовити повністю, посилаючись на те, що висновки суду першої інстанції не відповідають обставинам справи та порушено норми матеріального та процесуального права.

Заслухавши суддю доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає за необхідне апеляційну скаргу залишити без задоволення, а постанову - залишити без змін.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 198 та ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції зазначив, що норми оскаржуваної постанови суттєво звужують право позивача на перерахунок пенсії, оскільки додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати) та премії, скасовані чи такі, що виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) для перерахунку пенсії не враховуються.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції.

Відповідно до ч. 3 ст. 63 ЗУ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Частиною 5 пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються (далі - "Порядок").

Колегія суддів приходить до висновку, що частини 4, 5 п. 5 Порядку суперечать положенням ст. 63 ЗУ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та є такими, що звужують права позивача на отримання пенсії.

Відповідачем у відповідності до положень ч. 2 ст. 71 КАС України не доведено правомірність прийнятого ним рішення.

Суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та прийняв рішення з дотриманням норм матеріального та процесуального права.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновки суду першої інстанції, а тому апеляційну скаргу потрібно залишити без задоволення, а оскаржувану постанову суду без змін.

Керуючись ст. ст. 122, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України колегія суддів, ухвалила:

Апеляційну скаргу Кабінету Міністрів України - залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 27 жовтня 2009 року (Постанова N 2а-2004/09/2670) - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили негайно та може бути оскаржена протягом двадцяти днів в касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

 

Головуючий

Н. В. Безименна

Судді:

А. М. Горяйнов

 

Я. С. Мамчур

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали