Додаткова копія: Про визнання неправомірним і скасування пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 01 лютого 2017 року N 53

ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

28.08.2019 р.

Справа N 826/9779/17

Шостий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: судді-доповідача - Вівдиченко Т. Р., суддів: Ісаєнко Ю. А. Кучми А. Ю., за участю секретаря Борейка Д. Е. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Кабінету Міністрів України на ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 24 січня 2019 року (Ухвала N 826/9779/17) у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України про визнання протиправними дій та скасування рішення, встановив:

Позивач - ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Кабінету Міністрів України, в якому просив визнати неправомірним і скасувати пункт 1 постанови Кабінету Міністрів України від 01 лютого 2017 року N 53 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 р. N 266" (Постанова N 53).

Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 04 вересня 2018 року (Рішення N 826/9779/17) позов задоволено повністю. Визнано протиправним та нечинним пункт 1 постанови Кабінету Міністрів України від 01 лютого 2017 року N 53 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року N 266" (Постанова N 53) та зобов'язано Кабінет Міністрів України невідкладно після набрання рішенням суду законної сили опублікувати резолютивну частину рішення суду про визнання нормативно-правого акта протиправним та нечинним в окремій його частині у виданні, в якому було офіційно оприлюднено нормативно-правовий акт.

До суду першої інстанції надійшло клопотання позивача про виправлення описки в пункті 2 резолютивної частини вищевказаного рішення.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 24 січня 2019 року (Ухвала N 826/9779/17) клопотання ОСОБА_1 про виправлення описки в рішенні Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 вересня 2018 року (Рішення N 826/9779/17) задоволено. Виправлено описку, допущену у рішенні Окружного адміністративного суду міста Києва 04 вересня 2018 року, виклавши пункт 2 резолютивної частини рішення наступним чином: "2. Визнати протиправним та нечинним пункт 1 змін, що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року N 266, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 01 лютого 2017 року N 53 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року N 266" (Постанова N 53).

Не погодившись з ухвалою суду, позивач - Кабінет Міністрів України звернувся з апеляційною скаргою, просить скасувати ухвалу суду першої інстанції та прийняти постанову, якою у задоволенні ухвали відмовити повністю, посилаючись на порушення судом норм процесуального права. Зокрема, апелянт зазначає про те, що ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 24 січня 2019 року (Ухвала N 826/9779/17) не виправляється технічна описка у рішенні від 04 вересня 2018 року (Рішення N 826/9779/17), а відбувається зміна змісту судового рішення, шляхом викладення нової резолютивної частини рішення.

Сторони, будучи належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, в судове засідання не з'явилися.

Відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України ( N 2747-IV), у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу ( N 2747-IV) розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Враховуючи, що особиста участь сторін в судовому засіданні не обов'язкова, колегія суддів визнала можливим проводити розгляд справи за відсутності сторін.

Заслухавши у відкритому судовому засіданні суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Відповідно до ч. 2 ст. 44 КАС України ( N 2747-IV), учасники справи зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.

Відповідно до ч. ч. 1 ( N 2747-IV), 2 ст. 253 КАС України ( N 2747-IV), суд, який постановив судове рішення, може з власної ініціативи або за заявою учасника справи чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.

Питання про внесення виправлень суд може вирішити в порядку письмового провадження. У разі необхідності суд може розглянути питання внесення виправлень у судове рішення в судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.

Так, матеріали справи свідчать, що позивач звернувся до суду першої інстанції з позовними вимогами про визнання неправомірним і скасування пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України N 53 від 01 лютого 2017 року "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 р. N 266" (Постанова N 53).

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 вересня 2018 року (Рішення N 826/9779/17), залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 28 листопада 2018 року, адміністративний позов задоволено повністю, визнано протиправним та нечинним пункт 1 постанови Кабінету Міністрів України від 01 лютого 2017 року N 53 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року N 266" (Постанова N 53), зобов'язано Кабінет Міністрів України невідкладно після набрання рішенням суду законної сили опублікувати резолютивну частину рішення суду про визнання нормативно-правого акта протиправним та нечинним в окремій його частині у виданні, в якому було офіційно оприлюднено нормативно-правовий акт.

Разом з цим, з матеріалів справи вбачається, що позивачем оскаржується у даній справі зміни, що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року N 266 (Постанова N 266), згідно яких: "... 1. Доповнити постанову пунктом 21 такого змісту: "21. Установити, що особи, які здобули вищу освіту за спеціальностями "081 Право", "293 Міжнародне право" на першому (бакалаврському) і другому (магістерському) рівні вищої освіти і яким присуджено ступінь вищої освіти "магістр", можуть обіймати посади або провадити види діяльності, кваліфікаційні вимоги до яких передбачають наявність повної вищої або вищої юридичної освіти." (а. с. 26 - 28).

Згідно ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва від 24 січня 2019 року (Ухвала N 826/9779/17) виправлено описку, допущену у рішенні Окружного адміністративного суду міста Києва 04 вересня 2018 року (Рішення N 826/9779/17), виклавши пункт 2 резолютивної частини рішення наступним чином: "2. Визнати протиправним та нечинним пункт 1 змін, що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року N 266, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 01 лютого 2017 року N 53 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року N 266" (Постанова N 53).

Таким чином, колегія суддів вважає, що при прийнятті рішення у даній справі 04 вересня 2018 року (Рішення N 826/9779/17), Окружним адміністративним судом міста Києва допущено описку в назві оскаржуваного рішення відповідача, а тому, вірно оскаржуваною ухвалою її виправлено 24 січня 2019 року (Ухвала N 826/9779/17).

Відтак, доводи апелянта про те, що вказаною ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 24 січня 2019 року (Ухвала N 826/9779/17) не виправляється технічна описка у рішенні від 04 вересня 2018 року (Рішення N 826/9779/17), а відбувається зміна змісту судового рішення шляхом викладення нової резолютивної частини рішення є помилковими.

Отже, враховуючи те, що при виготовленні резолютивної частини рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 04 вересня 2018 року (Рішення N 826/9779/17) судом першої інстанції допущено описку, колегія суддів вважає, що її виправлено правомірно.

З огляду на викладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції вірно застосував положення чинного законодавства України при постановленні оскаржуваної ухвали із дотриманням норм процесуального права, а тому підстав для її скасування не вбачається.

Відповідно до ч. 1 ст. 316 КАС України ( N 2747-IV), суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись статтями ст. ст. 229 ( N 2747-IV), 312 ( N 2747-IV), 315 ( N 2747-IV), 316 ( N 2747-IV), 321 ( N 2747-IV), 322 ( N 2747-IV), 325 ( N 2747-IV), 328 КАС України ( N 2747-IV), суд, постановив:

Апеляційну скаргу Кабінету Міністрів України залишити без задоволення.

Ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 24 січня 2019 року (Ухвала N 826/9779/17) залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду в порядку і строки, визначені статтями 328 - 329 КАС України ( N 2747-IV).

 

Суддя-доповідач

Т. Р. Вівдиченко

Судді:

Ю. А. Ісаєнко

 

А. Ю. Кучма




 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали