ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

28.05.2008 р.

N К-18809/07


Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі: головуючого - Співака В. І., суддів - Білуги С. В., Гаманка О. І., Загороднього А. Ф., Заїки М. М., при секретарі - Замезі Ю. І. (за участю представника ГУ ПФУ в Харківській області - Івакіної І. В.), розглянувши в судовому засіданні касаційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області на постанову Харківського апеляційного адміністративного суду від 06.09.2007 р. по справі за позовом ОСОБА_5 до Управління Служби безпеки України в Харківській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання неправомірними дій щодо призначення пенсій та зобов'язання перерахувати пенсію, встановила:

У лютому 2007 року ОСОБА_5 звернувся до суду з позовом до УСБУ в Харківській області, ГУ ПФУ в Харківській області про визнання неправомірними дій щодо призначення пенсій та зобов'язання перерахувати пенсію, посилаючись на те, що 22.11.2006 р. його виключено із списків особового складу УСБУ в Харківській області, а пенсію йому призначено в розмірі 1763,14 грн. виходячи з розміру грошового забезпечення за останні 24 місяці військової служби без врахування 50 % пенсійної надбавки відповідно до вимог Закону України "Про Державний бюджет України на 2006 рік".

Постановою Орджонікідзевського районного суду м. Харкова від 21.05.2007 р. в задоволенні позовних вимог ОСОБА_5 відмовлено.

Постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 06.09.2007 р. судове рішення скасовано та постановлено нову постанову про задоволення позовних вимог. Визнано недійсним розмір пенсії за вислугу років розрахований майору запасу ОСОБА_5 в розмірі 1763,14 грн., встановлений СБУ в Харківській області. Зобов'язано ГУ ПФУ в Харківській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_5 у відповідності до частини 3 статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" в редакції від 04.04.2006 р. згідно штатного розпису грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням з урахуванням всіх отримуваних ним надбавок з 23.11.2006 р.

На зазначене судове рішення суду апеляційної інстанції надійшла касаційна скарга ГУ ПФУ в Харківській області, в якій ставиться питання про скасування рішення суду апеляційної інстанцій та залишення в силі рішення суду першої інстанції, посилаючись на неправильне застосування судом апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права.

Колегія суддів, перевіривши доводи касаційної скарги, рішення судів щодо правильності застосування судами першої та апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі, не вбачає порушення судом апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права при прийнятті рішення, і тому вважає, що касаційну скаргу слід залишити без задоволення з наступних підстав.

Судами встановлено, що з 1980 року позивач проходив службу в підрозділах СБУ. Наказом Голови СБУ від 30.10.2006 р. N 1685-ос ОСОБА_5 звільнено з військової служби в запас СБУ і наказом УСБУ в Харківській області від 21.11.2006 р. N 110-ос виключено зі списків особового складу з 22.11.2006 р. Вислуга років на 01.11.2006 р. складає 29 років 1 місяць 27 дні.

Частиною 3 статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.92 р. (в редакції Закону України від 04.04.2006 р.) передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством.

Дію частини 3 статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" зупинено на 2007 рік згідно із Законом України "Про Державний бюджет України на 2007 рік" від 19.12.2006 р. N 489, який набрав чинності з 01.01.2007 р.

Судом апеляційної інстанції зроблено правильний висновок про те, що на момент виникнення права на пенсію у позивача (23.11.2006 р.) Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" діяв у редакції від 04.04.2006 р. та не передбачав будь-яких обмежень щодо дії частини 3 статті 43 вказаного Закону України.

Тому вимоги ОСОБА_5 про проведення перерахунку пенсії з розміру грошового забезпечення за його останньою штатною посадою перед звільненням, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, обґрунтовано підлягають задоволенню.

На підставі викладеного колегія суддів вважає, що порушень судом апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права при вирішенні цієї справи не допущено, правова оцінка обставин по справі дана вірно, а тому касаційну скаргу слід залишити без задоволення, а судові рішення - без змін.

Керуючись ст. ст. 220, 221, 224, 230, 231, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів ухвалила:

Касаційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області залишити без задоволення, а постанову Харківського апеляційного адміністративного суду від 06.09.2007 р. по справі за позовом ОСОБА_5 до Управління Служби безпеки України в Харківській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання неправомірними дій щодо призначення пенсій та зобов'язання перерахувати пенсію без змін.

Ухвала оскарженню не підлягає.

 

Головуючий

В. І. Співак

Судді:

С. В. Білуга

О. І. Гаманко

А. Ф. Загородній

М. М. Заїка

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали