ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

31.03.2011 р.

N К-32826/10

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі - Цуркана М. І. (головуючий), Васильченко Н. В., Калашнікової О. В., Чалого С. Я., Черпіцької Л. Т., здійснивши розгляд в порядку письмового провадження адміністративної справи за позовом ОСОБА_6 до військової частини А 0197 про визнання бездіяльності протиправною, що переглядається за касаційною скаргою ОСОБА_6 на ухвалу Чернігівського окружного адміністративного суду від 24 березня 2010 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 28 вересня 2010 року, установила:

У березні 2010 року ОСОБА_6 звернулася до суду з позовом до військової частини А 0197 про визнання неправомірною бездіяльності з неповідомлення про зняття з квартирного обліку.

Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 24 березня 2010 року, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 28 вересня 2010 року у відкритті провадження у справі відмовлено.

У касаційній скарзі ОСОБА_6, посилаючись на порушення судами норм процесуального права, просить оскаржувані рішення скасувати, а справу направити до суду першої інстанції для відкриття провадження у справі.

Заслухавши доповідача, здійснивши перевірку доводів касаційної скарги, матеріалів справи, колегія суддів вважає, що скарга задоволенню не підлягає.

Відмовивши у відкритті провадження у справі, суд першої інстанції, а апеляційний суд погодившись з таким висновком, виходили з того, що спірні відносини не є публічно-правовими, оскільки предметом цього спору є спір про право на житло.

Колегія суддів Вищого адміністративного суду погоджується з такими висновками судів.

Відповідно до статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції на час винесення оскаржуваного рішення) компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Згідно з пунктом сьомим частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

В той же час, відповідно до частини першої статті 15 Цивільного процесуального кодексу України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.

З огляду на те, що спірні відносини стосуються права позивача на отримання житла, то, відповідно, вони є житловими, а значить суди дійшли правильного висновку про те, що відповідний спір повинен розглядатись в порядку цивільного судочинства.

Доводи касаційної скарги зазначеного висновку не спростовують та не дають підстав вважати рішення судів такими, що ухвалені з порушеннями норм матеріального чи процесуального права.

За правилами частини першої статті 224 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін, якщо визнає, що суд апеляційної інстанції не допустив порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судового рішення чи вчиненні процесуальних дій.

На підставі викладеного, керуючись статтями 220, 223, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів ухвалила:

Касаційну скаргу ОСОБА_6 залишити без задоволення, а ухвалу Чернігівського окружного адміністративного суду від 24 березня 2010 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 28 вересня 2010 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та може бути переглянута Верховним Судом України з підстав, у строки та в порядку, встановленими статтями 237, 238, 2391 Кодексу адміністративного судочинства України.

 

Судді:

М. І. Цуркан

 

Н. В. Васильченко

 

О. В. Калашнікова

 

С. Я. Чалий

 

Л. Т. Черпіцька

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали