ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

23.04.2010 р.

N 2а-3158/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва в складі: судді - Григоровича П. О., при секретарі - Очколясу О. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву за позовом Дочірноього підприємства Всеукраїнської громадської організації "Союз організацій інвалідів України" "Фаворит-Плюс" до Міністерства палива та енергетики України про визнання незаконним та скасування наказу N 586 від 05.11.2009 р., постанови від 17.07.2009 N 770, встановив:

Дочірнє підприємство Всеукраїнської громадської організації "Союз організацій інвалідів України "Фаворит-Плюс" (далі - позивач) звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовними вимогами до відповідача 1 - Кабінету Міністрів України, відповідача 2 - Міністерства палива та енергетики України, третя особа - Міністерство економіки України про визнання нечинними та незаконними постанову від 17.07.2009 р. N 770 "Про особливості закупівлі товарів, робіт і послуг для продовження строку експлуатації та виконання заходів з підвищення безпеки діючих енергоблоків атомних електростанцій" та наказу від 05.11.2009 р. N 586 "Про затвердження переліку товарів, робіт і послуг".

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва (Ухвала N 2а-3158/10/2670) від 24.03.2010 р. частково задоволено клопотання позивача по справі та вжито заходів забезпечення адміністративного позову до набрання рішенням по справі законної сили шляхом зупинення дії Наказу Міністерства палива та енергетики України від 05.11.2009 р. N 586 "Про затвердження переліку товарів, робіт і послуг" в частині затвердженого Переліку товарів, робіт і послуг, які закуповуються для продовження строку експлуатації та виконання заходів з підвищення безпеки діючих енергоблоків атомних електростанцій, а також їх виробників, щодо закупівлі за державні кошти обладнання систем радіаційної безпеки та систем радіаційного контролю та виконання робіт і послуг щодо їх впровадження.

Через відділ документального обігу та контролю Окружного адміністративного суду м. Києва представником відповідача 2 - Міністерства палива та енергетики України подано клопотання (вх. N 03-15/7677 від 15.04.2010 р.) про скасування заходів забезпечення адміністративного позову Дочірнього підприємства Всеукраїнської громадської організації "Союз організацій інвалідів України "Фаворит-Плюс".

В судовому засіданні 23.04.2010 р. представник відповідача-2 підтримав подане клопотання та в обґрунтування поданого клопотання зазначив, що оскаржуваний наказ не зачіпає інтересів позивача враховуючи той факт, що послуги які надаються позивачем носять монтажний характер, в свою чергу такі роботи не передбачені в оскаржуваному наказі. Крім того зазначає, що наслідком винесення вказаної ухвали (Ухвала N 2а-3158/10/2670) від 24.03.2010 р. є неможливість закупівлі систем визначальною метою яких є забезпечення радіаційної безпеки, що вкрай негативно відобразиться на якості існуючої системи радіаційної безпеки на АЕС.

У відповідності до ч. 3 ст. 118 Кодексу адміністративного судочинства України питання про забезпечення адміністративного позову, про заміну одного способу забезпечення адміністративного позову іншим або про скасування заходів забезпечення адміністративного позову, крім випадків, встановлених частинами першою і другою цієї статті, вирішується в судовому засіданні з повідомленням осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розглядові таких питань.

Розглянувши клопотання відповідача-2 та вислухавши думку представників сторін Окружний адміністративний суд м. Києва, приходить до висновку, що дане клопотання про скасування заходів забезпечення позову є необґрунтованим та не підлягає задоволенню.

Відповідно до норм ст. ст. 49, 118 КАС України відповідач або інша особа, яка бере участь у справі, у будь-який час має право заявити клопотання про зміну одного способу забезпечення адміністративного позову іншим або скасування заходів забезпечення адміністративного позову.

Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 117, 118 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва ухвалив:

В задоволенні клопотання Міністерства палива та енергетики України про скасування заходів забезпечення адміністративного позову - відмовити.

Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів, за правилами, встановленими ст. ст. 185 - 187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

 

Суддя

П. О. Григорович
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали