ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

22.09.2011 р.

N П/9991/480/11

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів: Сороки М. О., Зайцева М. П., Олексієнка М. М., Рецебуринського Ю. Й., Черпака Ю. К., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_6 до Президента України про визнання незаконним та скасування Указу Президента України від 5 квітня 2011 року N 364/2011 "Про призначення Г. Герман Радником Президента України - Керівником Головного управління з гуманітарних і суспільно-політичних питань Адміністрації Президента України" (Указ N 364/2011), встановив:

29 серпня 2011 року ОСОБА_6 звернувся в суд з позовом до Президента України про визнання незаконним та скасування Указу Президента України від 5 квітня 2011 року N 364/2011 "Про призначення Г. Герман Радником Президента України - Керівником Головного управління з гуманітарних і суспільно-політичних питань Адміністрації Президента України" (Указ N 364/2011).

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 7 вересня 2011 року відкрито провадження у адміністративній справі.

Стаття 99 КАС України передбачає, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до пункту 15 статті 3 КАС України діяльність на державних політичних посадах відноситься до проходження публічної служби, тому для такої категорії справ встановлюється місячний строк звернення до суду.

Відповідно до статті 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку.

Відповідно до частини першої статті 106 Конституції України Президент України на основі та на виконання Конституції і законів України видає укази і розпорядження, які є обов'язковими до виконання на території України.

На Укази Президента України, як його офіційні письмові акти, розповсюджується дія Указу Президента України "Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності" N 503/97 від 10 червня 1997 року.

Відповідно до пункту першого зазначеного Указу акти Президента України, не пізніш як у п'ятнадцятиденний строк після їх прийняття у встановленому порядку і підписання підлягають оприлюдненню державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Офіційними друкованими виданнями є: "Офіційний вісник України" та газета "Урядовий кур'єр". Офіційним друкованим виданням, в якому здійснюється офіційне оприлюднення законів, актів Президента України, є також інформаційний бюлетень "Офіційний вісник Президента України".

Указ Президента України від 5 квітня 2011 року N 364/2011 "Про призначення Г. Герман Радником Президента України - Керівником Головного управління з гуманітарних і суспільно-політичних питань Адміністрації Президента України" (Указ N 364/2011) був опублікований у "Офіційному віснику Президента України" від 6 квітня 2011 року N 8.

Тому перебіг строку звернення до суду з відповідним позовом розпочався з дати першого опублікування вказаного Указу Президента України (Указ N 364/2011), а саме з 6 квітня 2011 року.

З позовом до суду ОСОБА_6 звернувся 29 серпня 2011 року. Клопотання про поновлення строку звернення до суду відсутнє.

Отже, адміністративний позов підлягає залишенню без розгляду, а провадження в адміністративній справі - закриттю.

З урахуванням викладеного, керуючись статтями 18, 159 - 163, 1711 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ухвалив:

Позовну заяву ОСОБА_6 до Президента України про визнання незаконним та скасування Указу Президента України від 5 квітня 2011 року N 364/2011 "Про призначення Г. Герман Радником Президента України - Керівником Головного управління з гуманітарних і суспільно-політичних питань Адміністрації Президента України" (Указ N 364/2011) - залишити без розгляду.

Закрити адміністративне провадження у справі за позовом ОСОБА_6 до Президента України про визнання незаконним та скасування Указу Президента України від 5 квітня 2011 року N 364/2011 "Про призначення Г. Герман Радником Президента України - Керівником Головного управління з гуманітарних і суспільно-політичних питань Адміністрації Президента України" (Указ N 364/2011).

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і оскарженню не підлягає.

 

Судді:

 

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали