ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

29.12.2011 р.

N П/9991/1594/11


Суддя Вищого адміністративного суду України Рецебуринський Ю. Й., перевіривши на предмет відповідності вимогам чинного законодавства позовну заяву ОСОБА_1 до Верховної Ради України про визнання постанови незаконною, встановив:

У грудні 2011 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою, в якій просив визнати Постанову Верховної Ради України "Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства Союзу РСР" N 1545-XII від 12 вересня 1991 року незаконною та такою, що не відповідає правовим актам вищої юридичної сили і нечинною в частині застосування на території України законодавства Союзу РСР, які визначають права і обов'язки громадян України.

Відповідно до пункту 5 частини першої статті 107 КАС України після одержання позовної заяви суддя з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).

За правилами статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами; для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до статті 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку.

З матеріалів позовної заяви вбачається, що оскаржувана Постанова Верховної Ради України "Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства Союзу РСР" була прийнята 12 вересня 1991 року.

З позовною заявою ОСОБА_1 звернувсь до суду лише 13 грудня 2011 року (відповідно до відтиску штампу на конверті), тобто з пропуском шестимісячного строку звернення до адміністративного суду, встановленого частиною другою статті 99 КАС України.

Клопотання про поновлення строку для звернення до суду позивач до позову не додав.

Керуючись статтями 99, 100, 160, 165, 1711 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвалив:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Верховної Ради України про визнання постанови незаконною залишити без розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.

 

Суддя

Ю. Й. Рецебуринський

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали