ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

14.03.2011 р.

N 11/192

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів: головуючого - Карабаня В. Я., суддів - Ковтонюк Л. В., Жаботиної Г. В. (за участю представників сторін - Бортник О. М., Нечипорчук Н. О., Касьяненко А. М., Комарницька О. Б.), розглянув у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу Державного територіально-галузевого об'єднання "Південно-Західна залізниця" на постанову Київського апеляційного господарського суду від 10.01.2011 у справі N 11/192 господарського суду міста Києва за позовом Міністерства транспорту та зв'язку України до Головного управління комунальної власності м. Києва, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - 1. Державне територіально-галузеве об'єднання "Південно-Західна залізниця", 2. Фонд державного майна України, 3. Київська міська рада, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - 1. Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю в м. Києві, 2. КП "Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна", про визнання права власності держави на майновий комплекс по вул. Алма-Атинській, 39 в м. Києві.

Рішенням господарського суду міста Києва від 20.09.2010 (суддя Смирнова Ю. М.) позовні вимоги задоволено. Визнано право власності держави України в особі Міністерства транспорту та зв'язку України на об'єкти нерухомого майна по вул. Алма-Атинській, 39 в м. Києві, що знаходиться в господарському віданні Державного територіально-галузевого об'єднання "Південно-Західна залізниця", а саме:

- адміністративна будівля площею 120,0 кв. м, літера "М" за Технічним паспортом, рік введення в експлуатацію 1979;

- чергові приміщення площею 188,0 кв. м, літера "Н" за Технічним паспортом, рік введення в експлуатацію 1979;

- майстерні водопостачання площею 218,6 кв. м, літера "О" за Технічним паспортом, рік введення в експлуатацію 1935;

- гараж на дві машини площею 130,3 кв. м, літера "П" за Технічним паспортом, рік введення в експлуатацію 1976;

- гараж "Дарниця" площею 52,0 кв. м, літера "Р" за Технічним паспортом, рік введення в експлуатацію 1971;

- павільйон над авто свердловиною N 25 (без шахти) площею 7,4 кв. м, літера "С" за Технічним паспортом, рік введення в експлуатацію 1971;

- павільйон над авто свердловиною N 24 площею 22,5 кв. м, літера "Т" за Технічним паспортом, рік введення в експлуатацію 1950;

- насосна каналізаційна станція площею 20,4 кв. м, літера "И" за Технічним паспортом, рік введення в експлуатацію 1965.

Постановою Київського апеляційного господарського суду від 10.01.2011 (колегія у складі суддів: Корсака В. А., Коршун Н. М., Авдеєвої П. В.) рішення господарського суду міста Києва від 20.09.2010 скасовано. В позові Міністерству транспорту та зв'язку України відмовлено. Стягнуто з Міністерства транспорту та зв'язку України на користь Київської міської ради 155,19 грн. державного мита за подання апеляційної скарги.

Не погоджуючись із постановою Київського апеляційного господарського суду від 10.01.2011, Державне територіально-галузеве об'єднання "Південно-Західна залізниця" звернулось із касаційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Київського апеляційного господарського суду від 10.01.2011 як таку, що прийнято з порушенням норм матеріального права, а рішення господарського суду міста Києва від 20.09.2010 залишити без змін.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення представників сторін, Вищий господарський суд України, встановив:

В квітні 2010 року Міністерство транспорту та зв'язку України звернулось до господарського суду міста Києва з позовом до Головного управління комунальної власності м. Києва про визнання права власності держави Україна в особі Міністерства транспорту та зв'язку України на майновий комплекс по вул. Алма-Атинській, 39 в м. Києві, а саме: адміністративну будівля; чергові приміщення; майстерні водопостачання; гараж на дві машини; гараж "Дарниця"; павільйон над автосвердловиною N 25 (без шахти); павільйон над автосвердловиною N 24; насосну каналізаційну станцію; склад.

Заявою від 12.08.2010 позивач уточнив позовні вимоги, просив визнати право власності держави Україна в особі Міністерства транспорту та зв'язку України на об'єкти нерухомого майна по вул. Алма-Атинській, 39 в м. Києві, що знаходяться в господарському віданні Державного територіально-галузевого об'єднання "Південно-Західна залізниця", а саме: адміністративну будівля площею 120,0 кв. м, літера "М" за Технічним паспортом, рік введення в експлуатацію 1979; чергові приміщення площею 188,0 кв. м, літера "Н" за Технічним паспортом, рік введення в експлуатацію 1979; майстерні водопостачання площею 218,6 кв. м літера "О" за Технічним паспортом, рік введення в експлуатацію 1935; гараж на дві машини площею 130,3 кв. м літера "П" за Технічним паспортом, рік введення в експлуатацію 1976; гараж "Дарниця" площею 52,0 кв. м літера "Р" за Технічним паспортом, рік введення в експлуатацію 1971; павільйон над авто свердловиною N 25 (без шахти) площею 7,4 кв. м літера "С" за Технічним паспортом, рік введення в експлуатацію 1971; павільйон над автосвердловиною N 24 площею 22,5 кв. м літера "Т" за Технічним паспортом, рік введення в експлуатацію 1950; насосну каналізаційну станцію площею 20,4 кв. м літера "И" за Технічним паспортом, рік введення в експлуатацію 1965.

Як на підставу вимог позивач послався на те, що листом N 042/13/1-6665 від 06.08.2009 Головне управління комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) відмовило Державному територіально-галузевому об'єднанню "Південно-Західна залізниця" у оформленні права власності, оскільки у позивача відсутні документи, необхідні для реєстрації права власності на зазначені об'єкти нерухомості.

Приймаючи рішення у справі, місцевий господарський суд виходив з того, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Переглядаючи справу в апеляційному порядку, Київський апеляційний господарський суд, дійшов висновку про скасування рішення місцевого господарського суду та прийняв нове рішення про відмову в задоволенні позовних вимог. При цьому виходив з того, що наведені у позові обставини не є підставою для прийняття у даній справі рішення щодо права власності, оскільки з матеріалів справи не вбачається оспорювання відповідачем права власності на майно, що знаходиться по вул. Алма-Атинській, 39 в м. Києві, та є предметом позовних вимог; як встановлено апеляційним господарським судом, Головним управлінням комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради як органом державної реєстрації прав було відмовлено Державному територіально-галузевому об'єднанню "Південно-Західна залізниця" у оформленні права власності на спірне майно у зв'язку з ненаданням останнім необхідних документів, що передбачені Положенням про порядок оформлення права власності на об'єкти нерухомого майна, яке затверджено розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 31.08.2001 N 1820. Крім того, відповідач не порушує права третіх осіб та позивача щодо спірного майна, оскільки спір виник у зв'язку із відсутністю у останнього правовстановлюючих документів на спірні об'єкти та земельні ділянки під ними.

Висновки апеляційного господарського суду є такими, що відповідають матеріалам справи та чинному законодавству України. Викладені заявником у касаційній скарзі доводи не спростовують обґрунтованого висновку апеляційного господарського суду.

Керуючись ст. ст. 1115, 1119, 11111 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України постановив:

Касаційну скаргу Державного територіально-галузевого об'єднання "Південно-Західна залізниця" залишити без задоволення, постанову Київського апеляційного господарського суду від 10.01.2011 у справі N 11/192 залишити без змін.

 

Головуючий

В. Карабань

Судді:

Л. Ковтонюк

 

Г. Жаботина

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали