ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

21.02.2011 р.

N 16/211(05-5-16/2552)

 

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів: Карабаня В. Я. - головуючого, Жаботиної Г. В., Ковтонюк Л. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали касаційної скарги Державного територіально-галузевого об'єднання "Південно-західна залізниця" на постанову Київського апеляційного господарського суду від 02.12.2010 р. у справі господарського суду міста Києва N 16/211(05-5-16/2552) за позовом Міністерства транспорту та зв'язку України до Головного управління комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), треті особи: Державне територіально-галузеве об'єднання "Південно-західна залізниця", Київська міська рада, Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міськради, Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві, Фонд державного майна, Комунальне підприємство "Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації прав власності на об'єкти нерухомого майна", про визнання права власності (за участю представників сторін: від позивача та третьої особи-1 - Чернишова О. В.; від відповідача - Нечипорчук Н. О.; від третьої особи-2 - Шинкаренко Я. В.; від третьої особи-3 - Легендзевич О. Ю.), установив:

09.02.2010 р. Міністерство транспорту та зв'язку України звернулися до господарського суду міста Києва з позовом про визнання права власності держави в особі Міністерства на нежитловий будинок, 1982 р. забудови, інвентарний N 010389 по вул. Саперно-Слобідська, 39, що знаходиться в господарському віданні Державного територіально-галузевого об'єднання "Південно-Західна залізниця". В обґрунтування своїх вимог зазначали, що нерухоме майно є державним та перебуває на балансі Київської дистанції колії, що є відокремленим структурним підрозділом Державного територіально-галузевого об'єднання "Південно-Західна залізниця", експлуатується виключно залізницею, але Головне управління комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради відмовляється оформити право власності. Зазначені дії останніх, за доводами Міністерства, свідчать про не визнання права держави на цей об'єкт, у зв'язку з чим заявлено відповідний позов.

Відповідач проти позову заперечував та просив відмовити у задоволенні його вимог, посилаючись на не порушення прав позивача на спірне майно. Державному територіально-галузевому об'єднанню "Південно-Західна залізниця" було відмовлено в оформленні права власності через ненадання належно оформленого пакету документів, передбачених Положення про порядок оформлення права власності на об'єкти нерухомого майна.

03.08.2010 р. рішенням господарського суду міста Києва (суддя Ярмак О. М.), залишеним без змін 02.12.2010 р. постановою Київського апеляційного господарського суду (судді: Отрюх Б. В. - головуючий, Михальська Ю. Б., Тищенко А. І.) у позові відмовлено, мотивуючи безпідставністю його вимог.

У касаційній скарзі Державне територіально-галузеве об'єднання "Південно-західна залізниця" посилався на порушення попередніми судовими інстанціями норм матеріального та процесуального права, тому просили скасувати зазначені рішення та ухвалити нове про задоволення позову.

Проаналізувавши касаційну скаргу на предмет її обґрунтованості у сукупності з іншими матеріалами справи, колегія суддів приходить до висновку про відхилення вимог скарг виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності (ст. 392 ЦК України).

Як убачається із матеріалів справи та установлено судами обох інстанцій, Головним управлінням комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради не заперечувалося право власності позивача на спірні об'єкти. Відмова відповідача в оформленні права власності на будівлю загальною площею 1343,1 кв. м по вул. Саперно-Слобідська,39 була мотивована з посиланням на Положення про порядок оформлення права власності на об'єкти нерухомого майна, затверджених розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 27.10.2009 р. N 1227, з тих підстав, що Державним територіально-галузевим об'єднанням "Південно-Західна залізниця" не було надано необхідного для оформлення права власності пакету документів, що не спростовувалось сторонами у справі. За таких обставин, суди дійшли висновку, що у відповідача були відсутні правові підстави для оформлення права власності на спірний об'єкт, доказів щодо невизнання чи оспорювання останнім права власності позивача на це майно сторонами не надано, виходячи з чого суди мотивовано відмовили у задоволенні позовних вимог.

Належних обґрунтувань, з посиланням на норми права, які б спростовували висновки попередніх судових інстанцій, заявником не наведено, у зв'язку з чим колегія суддів не вбачає підстав для зміни чи скасування оскаржуваних рішень при ухваленні яких здійснено всебічний, повний та об'єктивний розгляд у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, надано належну правову оцінку всім наявним у матеріалах справи доказам й твердженням сторін, правильно застосовано норми матеріального та процесуального права.

Доводи заявника, викладені у касаційній скарзі не заслуговують на увагу, зводяться до переоцінки доказів, що в силу положень ст. 1117 ГПК України не відноситься до компетенції касаційної інстанції.

Керуючись ст. ст. 1115, 1117, 1119 - 11111 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України постановив:

Касаційну скаргу Державного територіально-галузевого об'єднання "Південно-західна залізниця" залишити без задоволення, а постанову Київського апеляційного господарського суду від 02.12.2010 р. та рішення господарського суду міста Києва від 03.08.2010 р. у справі N 16/211(05-5-16/2552) - без змін.

 

Головуючий, суддя

В. Я. Карабань

Суддя

Г. В. Жаботина

Суддя

Л. В. Ковтонюк

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали