ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 6 березня 2012 року

Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України у складі: головуючого - Кривенка В. В., суддів: Гусака М. Б., Коротких О. А., Кривенди О. В., Маринченка В. Л., Панталієнка П. В., Прокопенка О. Б., Терлецького О. О., Тітова Ю. Г., розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовом Фонду державного майна України (далі - Фонд) до Київської міської ради (далі - Міськрада), треті особи, які не заявляють самостійних вимог на стороні відповідача - Головне управління земельних ресурсів виконавчого комітету Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), товариство з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Фенікс" (далі - Товариство), про визнання протиправним рішення, встановила:

У листопаді 2007 року Фонд звернувся до суду із позовом про визнання протиправним рішення Міськради від 8 лютого 2007 року N 130/791 про продаж Товариству земельної ділянки площею 3,514 га для будівництва, експлуатації та обслуговування автовокзалу, торговельно-розважального, виставково-готельно-офісного комплексу з паркінгами та житловими будинками на Кільцевій дорозі, 1 у Голосіївському районі м. Києва.

На обґрунтування позову Фонд зазначив, що відповідно до статті 6 Закону України від 5 лютого 2004 року N 1457-IV "Про розмежування земель державної та комунальної власності" до земель комунальної власності не можуть передаватися, зокрема, земельні ділянки, на яких розташовані об'єкти незавершеного будівництва. На порушення чинного законодавства Міськрадою була відчужена земельна ділянка, на якій знаходиться об'єкт незавершеного будівництва, що підлягає приватизації.

Постановою від 10 квітня 2008 року окружний адміністративний суд м. Києва в задоволенні позову відмовив.

Київський апеляційний адміністративний суд постановою від 23 квітня 2009 року рішення суду першої інстанції скасував, позов задовольнив: визнав протиправним оскаржуване рішення Міськради.

Вищий адміністративний суд України ухвалою від 9 лютого 2010 року рішення суду апеляційної інстанції залишив без змін.

У скаргах про перегляд судових рішень за винятковими обставинами з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС), Товариство просить скасувати рішення судів усіх інстанцій та закрити провадження у справі, а Міськрада скасувати рішення судів апеляційної та касаційної інстанцій та залишити без змін рішення суду першої інстанції.

На обґрунтування скарг додано постанови Верховного Суду України від 14 квітня та 9 червня 2009 року, постанову Вищого господарського суду України від 17 березня 2009 року, у яких, на думку заявників, пункт 1 частини першої статті 3 та пункт 1 частини другої статті 17 КАС застосовано касаційним судом по-іншому та правильно.

Перевіривши за матеріалами справи наведені у скаргах доводи, колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України дійшла висновку про відсутність підстав для її задоволення.

Судові рішення в адміністративних справах, переглянуті в касаційному порядку, а також рішення суду касаційної інстанції можуть бути оскаржені за винятковими обставинами з мотиву неоднакового застосування касаційним судом однієї й тієї самої норми права, якщо воно мало місце за аналогічних обставин і призвело до ухвалення неправильного рішення.

Обставини справи, що розглядається, відмінні від обставин справ, на рішення в яких послалися Товариство та Міськрада на обґрунтування наявності підстави для перегляду справи за винятковими обставинами. Це не дає можливості дійти висновку щодо неоднаковості застосування судом касаційної інстанції однієї й тієї самої норми права.

Оскільки обставини, які стали підставою для провадження за винятковими обставинами, не підтвердилися, колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України, керуючись частиною першою статті 244 Кодексу адміністративного судочинства України, постановила:

У задоволенні заяв товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Фенікс" та Київської міської ради відмовити.

Постанова є остаточною і не може бути оскаржена, крім випадку, встановленого пунктом 2 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України.

 

Головуючий:

В. В. Кривенко

Судді:

М. Б. Гусак

 

О. А. Коротких

 

О. В. Кривенда

 

В. Л. Маринченко

 

П. В. Панталієнко

 

О. Б. Прокопенко

 

О. О. Терлецький

 

Ю. Г. Тітов

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали