ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ПОСТАНОВА

25.11.2009 р.

Справа N 2-А-10-1/09


Постанову скасовано(згідно з постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 8 листопада 2010 року) (Постанова N 2а-10-1/09)

25 листопада 2009 року Печерський районний суд міста Києва у складі: головуючого - судді Литвинової І. В., при секретарі - Гайченя О. Д., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві адміністративну справу за позовом Історико-архітектурної пам'ятки - музею "Київська фортеця" до Київської міської ради, Київської міської Державної адміністрації, треті особи - Головне управління культури і мистецтв Київської міської державної адміністрації, Благодійний фонд "Платар. Пам'яті Сергія Платонова", про визнання протиправним рішення та скасування розпорядження, встановив:

Позивач звернувся до суду з позовом про визнання протиправним п. п. 1 - 3, 6 рішення Київської міської Ради від 13.03.2008 р. N 92/4564, які стосуються вилучення Башти N 4 на вул. Старонаводницькій, 2 у Печерському районі м. Києва, площею 3588 кв. м з майнового комплексу Історико-архітектурної пам'ятки - музею "Київська фортеця", що перебуває у процесі передачі до сфери державного управління та визнання нечинним та скасування розпорядження Київської міської державної адміністрації від 24.03.2008 р. N 408, виданого на виконання вказаного рішення Київської міської Ради від 13.03.2008 р. N 92/4564. Свої вимоги обгрунтовують тим, що майновий комплекс Історико-архітектурної пам'ятки - музею "Київська фортеця" знаходиться у стадії передачі до сфери державного управління і прийняття оскаржуваного рішення та розпорядження суттєво порушує права музею, оскільки здійснена спроба розірвати цілісний майновий комплекс, чим завдана значна майнова шкода музею та дані нормативні акти діють всупереч державним інтересам та інтересам територіальної громади м. Києва.

Представники позивача в судовому засіданні позов підтримали та просили його задовольнити.

Представник відповідача Київської міської державної адміністрації проти позову заперечувала, посилаючись на те, що оскаржуване рішення та розпорядження прийняті в межах повноважень та у спосіб, передбачений законом, яким встановлено право щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності, в тому числі виконання всіх майнових операцій, можливості передавати об'єкти права комунальної власності у постійне чи тимчасове користування, здавати їх в оренду.

Представники відповідача та третьої особи - Головного управління культури і мистецтв Київської міської державної адміністрації в судове засідання не з'явились, про час розгляду справи повідомлені належним чином, про причини неявки суд не повідомили.

Представник третьої особи Благодійного фонду "Платар. Пам'яті Сергія Платонова" проти позову заперечував, вважаючи його необгрутованим та безпідставним.

Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази по справі, вважає, що у задоволенні позову слід відмовити.

Як встановлено в судовому засіданні, п. п. 1 - 3, 6 рішення Київської міської ради від 13.03.2008 р. N 92/4564 було вилучено Башту N 4 на вул. Старонаводницькій, 2 у Печерському районі м. Києва, площею 3588 кв. м з майнового комплексу Історико-архітектурної пам'ятки - музею "Київська фортеця", що перебуває у процесі передачі до сфери державного управління та розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 24.03.2008 р. N 408, було закріплено на праві оперативного управління башту N 4 за Головним управлінням культури і мистецтв Київської місткої державної адміністрації та зобов'язано Історико-архітектурну пам'ятку - музей "Київська фортеця" передати даний нежитловий будинок Головному управлінню культури і мистецтв Київської місткої державної адміністрації.

Звертаючись до суду з позовом, позивач наполягав на тому, що музей має статус "Національного" і відноситься до сфери управління відповідних центральних державних органів виконавчої влади.

Разом з тим, в судовому засіданні було достовірно встановлено, що музей відноситься до комунальної власності міста та у своїй діяльності підпорядкований Головному управлінню культури та мистецтв Київської міської державної адміністрації, що вбачається з Положення про Історико-архітектурну пам'ятку - музей "Київська фортеця" та з довідки про включення музею до ЄДРПОУ.

Отже, відповідно до ч. 5 ст. 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" органи місцевого самоврядування здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності, в тому числі виконують всі майнові операції, можуть передавати об'єкти права комунальної власності у постійне чи тимчасове користування, здавати їх в оренду тощо.

Київська міська рада є представницьким органом територіальної громади м. Києва і відповідно до законодавства здійснює права суб'єкта комунальної власності територіальної громади м. Києва й вирішує питання про доцільність відчуження чи надання в користування свого майна іншим особам. Отже, питання стосовно права передачі в оренду башти N 4 по вул. Старонаводницькій, 4 в м. Києві належить до компетенції Київської міської ради.

Відповідно до ч. 2 ст. 14 ЦК України передбачено, що особа не може бути примушена до дій, вчинення яких не є обов'язком для неї, і оскільки вирішення питання передачі в користування (управління) майна є правом власника, а не обов'язком, то власник майна не зобов'язаний за волевиявленням заявника передавати в користування (управління) належне власнику майно.

Крім того, Указом Президента України N 230/2009 було скасовано розпорядження голови Київської міської державної адміністрації від 24.03.2008 р. N 408 "Про подальше використання будівлі на вул. Старонаводницькій в м. Києві", що унеможливлює задоволення вимоги позивача про скасування цього розпорядження.

Отже, судом встановлено, що оскаржуване рішення прийняте на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано, обгрунтовано, безсторонньо.

На підставі вищенаведеного та керуючись ст. ст. 60, 73 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні", ст. ст. 2, 4, 6, 7, 10, 17, 19, 49, 50, 76, 104, 158, 160, 161, 163 КАС України, суд постановив:

У задоволенні позову Історико-архітектурної пам'ятки - музею "Київська фортеця" до Київської міської Ради, Київської міської Державної адміністрації, треті особи Головне управління культури і мистецтв Київської міської державної адміністрації, Благодійний фонд "Платар. Пам'яті Сергія Платонова" про визнання протиправним рішення та скасування розпорядження відмовити.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі з дня складення у повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

Головуючий

 

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали