КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

12.06.2012 р.

Справа N 2а-6056/11/1070


Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого, судді Мамчура Я. С., суддів: Горяйнова А. М., Желтобрюх І. Л., при секретарі Сидоренко Л. М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві апеляційну скаргу Баришівської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової служби на постанову Київського окружного адміністративного суду від 20 березня 2012 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Белла-Центр" до Баришівської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, встановила:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив визнати недійсним та скасувати податкове повідомлення-рішення Баришівської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області від 13 жовтня 2011 року N 0000881500.

Постановою Київського окружного адміністративного суду від 20 березня 2012 року позов задоволено.

Не погоджуючись з прийнятою постановою, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить дану постанову скасувати та прийняти нову про відмову в задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що судом першої інстанції порушено норми матеріального та процесуального права.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а оскаржувану постанову суду - без змін.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 198 та ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції зазначив, що відповідачем зроблені помилкові висновки про неправомірність включення позивачем до складу валових витрат суми від'ємного значення об'єкта оподаткування за I квартал 2011 року (до якого входить і сума від'ємного значення об'єкта оподаткування за результатами діяльності за 2010 рік) до складу валових витрат за II квартал 2011 року, оскільки відповідачем невірно протлумачено положення ч. 3 підрозділу 4 розділу XX "Перехідних положень" Податкового кодексу України.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції з огляду на наступне.

З матеріалів справи вбачається, що ТОВ "Белла-Центр" зареєстровано як юридична особа та є платником податку на прибуток.

Так, Баришівською об'єднаною державною податковою інспекцією Київської області проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на прибуток, за результатами якої складено акт від 03 жовтня 2011 року N 903/1500-30965880.

В ході проведеної перевірки встановлено, що позивачем порушено вимоги п. 3 підрозділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України, а саме неправомірно включено до розрахунку об'єкта оподаткування за наслідками II кварталу 2011 року даних від'ємного значення об'єкта оподаткування, задекларованого позивачем за результатами господарської діяльності у I кварталі 2011 року з урахуванням збитків, що виникли за попередні податкові періоди, у тому числі і за 2010 рік.

Відповідно до п. 6.1 ст. 6 ЗУ "Про оподаткування прибутку підприємств" (чинного до 01 квітня 2011 року) визначено, якщо об'єкт оподаткування платника податку з числа резидентів за результатами податкового року має від'ємне значення об'єкта оподаткування (з урахуванням суми амортизаційних відрахувань), сума такого від'ємного значення підлягає включенню до складу валових витрат першого календарного кварталу наступного податкового року. Розрахунок об'єкта оподаткування за наслідками півріччя, трьох кварталів та року здійснюється з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування попереднього року у складі валових витрат таких податкових періодів наростаючим підсумком до повного погашення такого від'ємного значення.

Відповідно до п. 22.4 ст. 22 ЗУ "Про оподаткування прибутку підприємств" (чинного до 01 квітня 2011 року) визначено, що у 2010 році у складі валових витрат платника податку враховується 20 відсотків суми від'ємного значення об'єкта оподаткування з податку на прибуток, яке утворилося станом на 1 січня 2010 року. У 2011 році сума від'ємного значення, яка відповідно до абзацу першого цього пункту не була врахована у складі валових витрат, та від'ємне значення об'єкта оподаткування, яке виникло у 2010 році, підлягають включенню до складу валових витрат у порядку, встановленому статтею 6 цього Закону, без обмежень, встановлених цим пунктом.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач не заперечує правомірність включення позивачем від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток підприємств за підсумками діяльності 2010 року до складу валових витрат за I квартал 2011 року.

Відповідно до ч. 1 розділу XIX "Прикінцевих положень" Податкового кодексу України цей Кодекс набирає чинності з 01 січня 2011 року, крім, зокрема, розділу III цього Кодексу, який набирає чинності з 01 квітня 2011 року.

Відповідно до п. 150.1 ст. 150 Податкового кодексу України якщо результатом розрахунку об'єкта оподаткування платника податку з числа резидентів за підсумками податкового року є від'ємне значення, то сума такого від'ємного значення підлягає включенню до витрат першого календарного кварталу наступного податкового року. Розрахунок об'єкта оподаткування за наслідками півріччя, трьох кварталів та року здійснюється з урахуванням зазначеного від'ємного значення попереднього року у складі витрат таких податкових періодів наростаючим підсумком до повного погашення такого від'ємного значення.

Відповідно до ч. 1 підрозділу 4 розділу XX "Перехідних положень" Податкового кодексу України розділ III цього Кодексу застосовується під час розрахунків з бюджетом, починаючи з доходів і витрат, що отримані і проведені з 1 квітня 2011 року, якщо інше не встановлено цим підрозділом.

В той же час ч. 3 підрозділу 4 розділу XX "Перехідних положень" Податкового кодексу України встановлено, що п. 150.1 ст. 150 Кодексу застосовується у 2011 року з урахуванням такого: якщо результатом розрахунку об'єкта оподаткування платника податку з числа резидентів за підсумками першого кварталу 2011 року є від'ємне значення, то сума такого від'ємного значення підлягає включенню до витрат другого календарного кварталу 2011 року.

Розрахунок об'єкта оподаткування за наслідками другого, другого і третього кварталів, другого - четвертого кварталів 2011 року здійснюється з урахуванням від'ємного значення, отриманого платником податку за перший квартал 2011 року, у складі витрат таких податкових періодів наростаючим підсумком до повного погашення такого від'ємного значення.

Проаналізувавши наведені норми, колегія суддів приходить до висновку, що норми пункт 3 підрозділу 4 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України не містять заборони на врахування, починаючи з другого кварталу 2011 року, збитків, які виникли до 01 січня 2011 р., а отже, такі збитки повинні враховуватись у складі витрат поточних податкових періодів наростаючим підсумком до повного погашення від'ємного значення.

Така ж позиція викладена і в листі Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики від 18 жовтня 2011 р. N 04-39/10-1052.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про недоведеність відповідачем правомірності прийняття ним оскаржуваних податкових повідомлень - рішень.

Суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та прийняв рішення з дотриманням норм матеріального та процесуального права.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, а тому апеляційну скаргу потрібно залишити без задоволення, а оскаржувану постанову суду - без змін.

Керуючись статтями 196, 198, 200, 205, 206, 212 КАС України, колегія суддів ухвалила:

Апеляційну скаргу Баришівської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової служби залишити без задоволення.

Постанову Київського окружного адміністративного суду від 20 березня 2012 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня її складення в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.

Ухвалу складено в повному обсязі 15.06.2012

 

Головуючий, суддя

Я. С. Мамчур

Судді:

А. М. Горяйнов

 

І. Л. Желтобрюх

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали