ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

01.12.2017 р.

N К/800/34459/17

Суддя Вищого адміністративного суду України Цвіркун Ю. І., розглянувши касаційну скаргу Володимир-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 30.07.2015 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 25.10.2016 року у справі N 803/1436/15-а за позовом Приватного підприємства "Торгівельна компанія "Укр-Петроль" до Володимир-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, встановив:

Володимир-Волинською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Волинській області подано касаційну скаргу.

Ухвалою судді Вищого адміністративного суду України Шипуліної Т. М. від 25.10.2017 року вказану касаційну скаргу залишено без руху та надано скаржнику строк для усунення встановлених недоліків касаційної скарги.

21.11.2017 року автоматизованою системою документообігу суду дану касаційну скаргу повторно розподілено для розгляду та визначено суддею-доповідачем Цвіркуна Ю.І.

В межах строку, визначеного ухвалою від 25.10.2017 року, скаржник надіслав клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження, в якому просить визнати поважними причини пропуску строку та поновити його.

Відповідно до частини другої статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.

З наданої скаржником копії ухвали суду апеляційної інстанції вбачається, що остання постановлена 25.10.2016 року, повний текст якої виготовлено 28.10.2016 року, тоді як касаційну скаргу подано відповідачем до суду касаційної інстанції 19.10.2017 року.

Згідно з частиною другою статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.

Обґрунтовуючи підстави для поновлення строку касаційного оскарження, скаржник вказує, що строк касаційного оскарження ним було пропущено у зв'язку із відсутністю фінансування на сплату судового збору, однак належних доказів на підтвердження вказаних обставин скаржником не надано, як не надано доказів та обґрунтувань фактичної відсутності коштів, вчинення будь-яких дій, спрямованих на отримання достатнього для сплати судового збору фінансування з Державного бюджету України з моменту отримання копії рішення суду апеляційної інстанції до фактичної сплати судового збору.

Поважними визнаються обставини, які є об'єктивно непереборними та не залежать від волевиявлення сторони і пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення сторонами у справі процесуальних дій.

Таким чином, причини, наведені заявником не є поважними та не можуть бути підставою для поновлення пропущеного скаржником строку на касаційне оскарження.

Абзацами першим та другим частини четвертої ст. 214 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених статтею 212 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку касаційного оскарження визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження.

З огляду на те, що підстави пропуску строку звернення з касаційною скаргою, вказані Головним управлінням ДФС у Сумській області визнані неповажними, а інших підстав скаржником не надано, у відкритті касаційного провадження слід відмовити.

Керуючись частиною четвертою ст. 214 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвалив:

У відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Володимир-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 30.07.2015 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 25.10.2016 року у справі N 803/1436/15-а відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

 

Суддя

Ю. І. Цвіркун
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали