Додаткова копія: Про визнання протиправними та скасування в частині постанови Кабінету Міністрів України N 570 від 16.10.2014 та спільного наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі та Міністерства енергетики та вугільної промисловості України N 39/27 от 22.01.2015

ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

08.08.2019 р.

Справа N 826/1933/15

Шостий апеляційний адміністративний суд в складі: головуючого, судді - Лічевецького І. О., суддів: Земляної Г. В., Мельничука В. П., при секретарі - Рейтаровській О. С., розглянувши у відкритому судовому засіданні за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "КОТЛАС" на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 10 липня 2015 року (Постанова N 826/1933/15) адміністративну справу за позовом Публічного акціонерного товариства "Укрнафта" до Кабінету Міністрів України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", про визнання протиправними та скасування в частині постанови та наказу, встановив:

Публічне акціонерне товариство "Укрнафта" звернулось до суду з позовом, в якому з урахуванням заяви про зміну позовних вимог, просило:

- визнати протиправною та скасувати з моменту набрання чинності постанову Кабінету Міністрів України N 570 від 16.10.2014 "Про організацію та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу" (Постанова N 570) в частині нормативних вимог до складу аукціонного комітету, а саме: в частині слів абзацу 2 пункту 5 Порядку організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України N 570 від 16.10.2014 (Постанова N 570), "та чотири представники Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України";

- визнати протиправним та скасувати з моменту набрання чинності спільний наказ N 39/27 від 22.01.2015 Міністерства економічного розвитку і торгівлі та Міністерства енергетики та вугільної промисловості України "Про затвердження складу аукціонного комітету з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу" (Наказ N 39/27) в частині включення до складу аукціонного комітету представників Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", а саме: - М. Р. А. (начальника управління обліку нафти і нафтопродуктів та логістики НАК "Нафтогаз України"); - П. А. П. (директора виконавчого, т. в. о. заступника голови правління НАК "Нафтогаз України"); - П. І. Б. (радника голови правління служби голови правління НАК "Нафтогаз України"); - С. П. Д. (заступника директора департаменту економічної, промислової, інформаційної безпеки та управління ризиками НАК "Нафтогаз України");

- визнати протиправним та скасувати з моменту набрання чинності спільний наказ N 149/99 від 18.02.2015 Міністерства економічного розвитку і торгівлі та Міністерства енергетики та вугільної промисловості України "Про затвердження складу аукціонного комітету з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу" (Наказ N 149/99) в частині включення до складу аукціонного комітету представників Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", а саме: - М. Р. А. (начальника управління обліку нафти і нафтопродуктів та логістики НАК "Нафтогаз України"); - П. А. П. (директора виконавчого, т. в. о. заступника голови правління НАК "Нафтогаз України"); - П. І. Б. (радника голови правління служби голови правління НАК "Нафтогаз України"); - С. П. Д. (заступника директора департаменту економічної, промислової, інформаційної безпеки та управління ризиками НАК "Нафтогаз України").

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 10 липня 2015 року (Постанова N 826/1933/15), залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 28 вересня 2015 року, у задоволенні позову відмовлено повністю.

Не погоджуючись з постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 10 липня 2015 року (Постанова N 826/1933/15) Товариство з обмеженою відповідальністю "КОТЛАС" (надалі за текстом - "ТОВ "КОТЛАС") подало на вказане судове рішення апеляційну скаргу.

ТОВ "КОТЛАС" не брало участі у розгляді справи, але обґрунтовує порушення своїх прав тим, що скаржник є учасником біржових аукціонів з продажу, зокрема, нафти сирої, порядок організації і проведення яких регламентуються саме постановою Кабінету Міністрів України N 570 від 16.10.2014 року "Про організацію та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу" (Постанова N 570), що підтверджується копією договору купівлею-продажем нафти N А198/7901 - Н від 21 травня 2015 року між ПАТ "Укрнафта", ТОВ "КОТЛАС" та ПАТ "Українська міжбанківська валютна біржа".

Відповідно до ст. 293 КАС України ( N 2747-IV) учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

В апеляційній скарзі ТОВ "КОТЛАС", посилаючись на той факт, що останнє не брало участі у розгляді справі, але суд вирішив питання про його права, свободи, інтереси, просить скасувати вказане судове рішення та прийняти нове, яким визнати незаконною та нечинною з моменту прийняття постанову Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 N 570 "Про організацію та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу" (Постанова N 570) в частині першого речення третього абзацу пункту 51 Порядку організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 N 570 (Постанова N 570), наступного змісту: "Продавець виконує свої зобов'язання щодо постачання нафти сирої, газового конденсату і скрапленого газу після надходження коштів від покупця у повному обсязі відповідно до умов договору купівлі-продажу".

Водночас частиною четвертою ст. 308 КАС України ( N 2747-IV) чітко визначено, що суд апеляційної інстанції не може розглядати позовні вимоги та підстави позову, що не були заявлені в суді першої інстанції.

Отже, колегія суддів перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах позовних вимог та підстав позову, що були заявлені в суді першої інстанції.

З огляду на наведені правові норми та враховуючи, що ТОВ "КОТЛАС" оскаржує судове рішення з підстав позовних вимог, що не були заявлені в суді першої інстанції, колегія суддів дійшла висновку щодо відсутності підстав для задоволення апеляційної скарги.

Керуючись статтями 315 ( N 2747-IV), 316 ( N 2747-IV), 321 ( N 2747-IV), 322 ( N 2747-IV), 325 Кодексу адміністративного судочинства України ( N 2747-IV), суд постановив:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "КОТЛАС" залишити без задоволення, а рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 10 липня 2015 року (Постанова N 826/1933/15) - без змін.

Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття.

Касаційна скарга на постанову суду може бути подана безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Постанова складена в повному обсязі 13 серпня 2019 р.

 

Головуючий, суддя

І. О. Лічевецький

Суддя

Г. В. Земляна

Суддя

В. П. Мельничук
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали