Додаткова копія: Про визнання протиправною бездіяльності щодо невстановлення результатів виборів в одномандатному виборчому окрузі N 210

ВЕРХОВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

09.08.2019 р.

Справа N 9901/423/19

 

Адміністративне провадження N П/9901/423/19

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду: головуючого судді - Загороднюка А. Г., суддів: Єресько Л. О., Соколова В. М., за участю: секретаря судового засідання - Харитонової Х. Б., представників позивача: ОСОБА_1, ОСОБА_2, представників відповідача: К. А. І., Д. О. М., Ю. О. О., представників третьої особи: Т. В. П., С. О. В., С. О. О., розглянувши у відкритому судовому засіданні позовні вимоги кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 210 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року ОСОБА_3 до Центральної виборчої комісії, третя особа, що не заявляє самостійних вимог на стороні позивача - окружна виборча комісія одномандатного виборчого округу N 210, про визнання бездіяльності незаконною та зобов'язання вчинити дії, встановив:

Стислий виклад позиції позивача.

Кандидат в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 210 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року ОСОБА_3 (далі - позивачі) звернувся до Верховного Суду з адміністративним позовом до Центральної виборчої комісії (далі - відповідач, ЦВК), в якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність ЦВК з приводу не встановлення результатів виборів в одномандатному виборчому окрузі N 210;

- зобов'язати ЦВК встановити результати виборів в одномандатному виборчому окрузі N 210 шляхом складання протоколу, визнавши обраним народним депутатом України К. С. В. в одномандатному виборчому окрузі N 210 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

На переконання позивача, Центральна виборча комісія повинна встановити результати виборів в одномандатних виборчих округах, зокрема в одномандатному виборчому окрузі N 210 включно до 5 серпня 2019 року.

Проте, зважаючи на те, що станом на дату подання цього позову, а саме 7 серпня 2019 року, результати виборів в одномандатному виборчому окрузі N 210 ще не встановлені, має місце бездіяльність ЦВК та порушення нею частини першої статті 99 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (Закон N 4061-VI).

Крім того, зволікання ОВК із встановленням результати виборів в даному окрузі порушує права, свободи та законні інтереси суб'єкта виборчого процесу - кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 210 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року ОСОБА_3, оскільки за результатами встановлених ОВК підсумків голосування перемогу в одномандатному виборчому окрузі N 210 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року отримав позивач.

Також на підтвердження бездіяльність відповідача представниками позивача вказано на встановлення результатів виборів у 198 окрузі, не зважаючи на те, що там судові спори не завершилися.

Представники позивача в судовому засіданні підтримали позов в повному обсязі, просили його задовольнити з підстав, викладених у ньому.

Стислий виклад заперечення відповідача.

Відповідачем на початку судового засідання подано відзив на адміністративний позов, в якому він просить відмовити в його задоволенні у повному обсязі. В обґрунтування своїх доводів зазначає, що з боку ЦВК відсутня бездіяльність через вживання відповідачем відповідних заходів реагування шляхом прийняття 29 липня 2019 року протокольного рішення про зобов'язання ОВК розглянути питання внесення змін до встановлених підсумків голосування, винесення постанови комісії від 5 серпня 2019 року N 1851 "Про питання щодо встановлення результатів позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року" (Постанова N 1851), та постанови від 7 серпня 2019 року N 1857 "Про питання встановлення окружною виборчою комісією з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу N 210 підсумків голосування в цьому окрузі на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року" (Постанова N 1857).

На підтвердження відсутності бездіяльності ЦВК, представником відповідача також надані листи від 29 липня 2019 року, від 4 серпня 2019 року, відповідно до яких відповідач зобов'язав ОВК N 210, керуючись частиною третьою статті 97 Закону (Закон N 4061-VI) скласти протоколи з поміткою "Уточнений" та транспортувати їх до Центральної виборчої комісії не пізніше 17.00 години 30 липня 2019 року та не пізніше 16 години 5 серпня 2019 року відповідно.

Представники відповідача у судовому засіданні заперечували проти позову з тих підстав, що викладено у відзиві.

Стислий виклад позиції третьої особи.

Представник третьої особи - окружної виборчої комісії N 210 в судовому засіданні надала письмові пояснення та просила задовольнити позовні вимоги у повному обсязі, зазначивши, що відповідач ухиляється від встановлення результатів голосування на окрузі шляхом створення штучних перепон.

Заяви, клопотання учасників справи та процесуальні дії у справі.

Ухвалою Верховного Суду від 7 серпня 2019 року відкрито провадження у справі, залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору окружну виборчу комісію з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу N 210 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року (далі - окружна виборча комісія N 210/ОВК).

У судовому засіданні 8 та 9 серпня 2019 року до матеріалів справи залучені додаткові докази від позивача та відповідача, письмові пояснення третьої особи та позивача, відзив відповідача.

9 серпня 2019 року до суду надійшло клопотання ОСОБА_4 про залучення до участі в розгляді даної справи в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача.

Протокольною ухвалою від 9 серпня 2019 року у задоволенні клопотання про залучення ОСОБА_4 до участі в розгляді даної справи в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача відмовлено.

Обставини справи, оцінка доказів, застосування норм права та мотиви прийнятого рішення.

Указом Президента України "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів" від 21 травня 2019 року (Указ N 303/2019) припинено достроково повноваження Верховної Ради України восьмого скликання та пунктом 2 призначено позачергові вибори до Верховної Ради України на 21 липня 2019 року.

Постановою Центральної виборчої комісії від 31 травня 2019 року N 919 "Про утворення окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року" (Постанова N 919) утворено окружну виборчу комісію з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу N 210.

Кандидат у народні депутати ОСОБА_3 (безпартійний, самовисуванець) зареєстрований в одномандатному виборчому окрузі N 210 постановою Центральної виборчої комісії N 1096 від 20 червня 2019 року (Постанова N 1096).

Постановою ОВК від 5 липня 2019 року N 10 утворено дільничні виборчі комісії з виборів народних депутатів України звичайних та спеціальних виборчих дільниць одномандатного виборчого округу N 210 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

21 липня 2019 року відбулося голосування на позачергових виборах народних депутатів України.

22 липня 2019 року складено протоколи про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях виборчого округу N 210.

Всі протоколи про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях від дільничних виборчих комісій було прийнято ОВК. 25 липня 2019 року ОВК прийнято рішення про підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі N 210 у формі протоколу.

Центральна виборча комісія згідно з частиною першою статті 97 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (Закон N 4061-VI) на засіданні 26 липня 2019 року заслухала відомості протоколу окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу N 210 про підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі N 210 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року, складеного та підписаного 25 липня 2019 року, і прийняла його для розгляду та подальшого опрацювання.

Зважаючи на виявлення у протоколі низки помилок та неточностей, а також ураховуючи необхідність виконання постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 28 липня 2019 року у справі N 620/2151/19, Центральною виборчою комісією 29 липня 2019 року прийнято рішення про зобов'язання окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу N 210 розглянути питання щодо внесення змін до встановлених підсумків голосування виборців в одномандатному виборчому окрузі N 210 в порядку, передбаченому частиною сьомою статті 94 Закону (Закон N 4061-VI).

Листом ЦВК від 29 липня 2019 року, відповідач зобов'язав ОВК N 210, керуючись частиною третьою статті 97 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (Закон N 4061-VI) скласти протоколи з поміткою "Уточнений" та транспортувати їх до Центральної виборчої комісії не пізніше 17.00 години 30 липня 2019 року.

30 липня 2019 року до ЦВК окружною виборчою комісією одномандатного виборчого округу N 210 доставлено протокол про підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі N 210 з поміткою "Уточнений", відомості якого того самого дня оголошено на засіданні Комісії.

Разом з тим постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 3 серпня 2019 року в справі N 620/2229/19 визнано протиправними дії окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу N 210 щодо складання протоколу про підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі N 210 та зобов'язано зазначену окружну виборчу комісію прийняти рішення про проведення повторного підрахунку голосів виборців на виборчих дільницях N 740073, 740247, 740273, 740283, 740299, 740308, 740311, 740323, 740595, 740598, 740608, 740612, 740613, 740618, 740639, 740950, 740951, 740954, 740957, 740972, 740976, 740309, 740590, 740640, 740607, 740617, 740624, 740583, 740601, 740243, 740635, 740600, 740625.

Листом ЦВК від 4 серпня 2019 року відповідач зобов'язав ОВК N 210, керуючись частиною третьою статті 97 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (Закон N 4061-VI) скласти протоколи з поміткою "Уточнений" та транспортувати їх до Центральної виборчої комісії не пізніше 16 години 5 серпня 2019 року відповідно.

4 серпня 2019 року окружною виборчою комісією одномандатного виборчого округу N 210 на виконання вищевказаної постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 3 серпня 2019 року в справі N 620/2229/19 розпочато повторний підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях цього одномандатного виборчого округу та станом на 16 годину 5 серпня 2019 року здійснено такий підрахунок щодо 18 із 33 виборчих дільниць одномандатного виборчого округу N 210, результати якого свідчать про необхідність внесення змін до встановлених підсумків голосування в цьому окрузі.

5 серпня 2019 року ЦВК прийнято постанову N 1851, у якій зазначено, що ОВК N 210 унаслідок браку часу, тобто з об'єктивних причин, у встановлений строк неспроможна завершити повторний підрахунок голосів виборців на решті зазначених у рішенні Шостого апеляційного адміністративного суду від 3 серпня 2019 року в справі N 620/2229/19 виборчих дільниць одномандатного виборчого округу N 210, внести зміни до встановлених підсумків голосування в одномандатному виборчому окрузі N 210, скласти протокол про підсумки голосування в цьому окрузі з поміткою "Уточнений" і навіть до 24 години 5 серпня 2019 року доставити такий протокол разом з іншою передбаченою Законом (Закон N 4061-VI) виборчою документацією до Центральної виборчої комісії.

У зв'язку з цим, Центральна виборча комісія констатувала неможливість встановлення Комісією результатів позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року в одномандатному виборчому окрузі N 210 у відведений для цього Законом (Закон N 4061-VI) строк - не пізніш як на п'ятнадцятий день з дня голосування, тобто до 5 серпня 2019 року включно.

З огляду на зазначені обставини, з метою забезпечення виконання вимог Закону щодо встановлення результатів позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року в одномандатному виборчому окрузі N 210, ЦВК постановою від 5 серпня 2019 року N 1851 "Про питання щодо встановлення результатів позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року в одномандатному виборчому окрузі N 210" (Постанова N 1851) зобов'язала окружну виборчу комісію одномандатного виборчого округу N 210 не пізніше 16 години 6 серпня 2019 року: завершити здійснення повторного підрахунку голосів виборців на виборчих дільницях N 740073, 740247, 740273, 740283, 740299, 740308, 740311, 740323, 740595, 740598, 740608, 740612, 740613, 740618, 740639, 740950, 740951, 740954, 740957, 740972, 740976, 740309, 740590, 740640, 740607, 740617, 740624, 740583, 740601, 740243, 740635, 740600, 740625, про що скласти відповідні протоколи;

внести за результатами здійснення повторного підрахунку голосів виборців на виборчих дільницях N 740073, 740247, 740273, 740283, 740299, 740308, 740311, 740323, 740595, 740598, 740608, 740612, 740613, 740618, 740639, 740950, 740951, 740954, 740957, 740972, 740976, 740309, 740590, 740640, 740607, 740617, 740624, 740583, 740601, 740243, 740635, 740600, 740625 зміни до встановлених підсумків голосування в одномандатному виборчому окрузі N 210 на підставі протоколів окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу N 210 про повторний підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях, а також рішення Центральної виборчої комісії, прийнятого на її засіданні 4 серпня 2019 року;

скласти протокол окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу N 210 про підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі N 210 з поміткою "Уточнений";

транспортувати до Центральної виборчої комісії протокол окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу N 210 про підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі N 210 з поміткою "Уточнений" та іншу виборчу документацію, передбачену Законом.

Позивач, вважаючи протиправною бездіяльність ЦВК щодо не встановлення результатів виборів в одномандатному виборчому окрузі N 210 до 5 серпня 2019 року включно звернувся до суду з даним позовом.

Відповідно до частини 3 статті 77 Конституції України порядок проведення виборів народних депутатів України встановлюється законом.

Основні засади, організацію і порядок проведення виборів народних депутатів визначає Закон України "Про вибори народних депутатів України" (Закон N 4061-VI) (далі - також Закон).

Відповідно до статті 1 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" Центральна виборча комісія є постійно діючим колегіальним державним органом, який діє на підставі Конституції України, цього та інших законів України і наділений повноваженнями щодо організації підготовки і проведення виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, всеукраїнського і місцевих референдумів в порядку та в межах, встановлених цим та іншими законами України.

Комісія очолює систему виборчих комісій та комісій з референдуму, які утворюються для організації підготовки та проведення виборів Президента України, народних депутатів України, всеукраїнського референдуму. Комісія здійснює контроль за діяльністю та консультативно-методичне забезпечення виборчих комісій, які утворюються для організації підготовки та проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, та комісій з місцевих референдумів.

Згідно з пунктами 2, 3 статті 17 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" комісія забезпечує дотримання передбачених Конституцією та законами України принципів і засад виборчого процесу та процесу референдуму; здійснює контроль за додержанням вимог законодавства України про вибори і референдуми.

Відповідно до частини чотирнадцятої статті 94 Закону (Закон N 4061-VI) окружна виборча комісія за результатами повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці складає протокол про повторний підрахунок голосів виборців на відповідній виборчій дільниці в одномандатному виборчому окрузі за формою, встановленою Центральною виборчою комісією.

За змістом частини першої статті 96 Закону (Закон N 4061-VI) окружна виборча комісія встановлює підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі на підставі протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях в одномандатному виборчому окрузі, у тому числі з поміткою "Уточнений", а в разі повторного підрахунку голосів виборців - також протоколу окружної виборчої комісії про повторний підрахунок голосів виборців на відповідній виборчій дільниці в одномандатному виборчому окрузі.

Пунктом 16 частини другої статті 31 Закону (Закон N 4061-VI) передбачено обов'язок окружної виборчої комісії встановити підсумки виборів в одномандатному виборчому окрузі.

Нормами частини першої статті 97 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (Закон N 4061-VI) Центральна виборча комісія на своєму засіданні розглядає та приймає окремо протоколи окружних виборчих комісій про підсумки голосування у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та протоколи окружних виборчих комісій про підсумки голосування в одномандатному окрузі. Відомості зазначених протоколів на засіданні Центральної виборчої комісії оголошуються головою чи заступником голови відповідної окружної виборчої комісії. Час прийняття Центральною виборчою комісією протоколу окружної виборчої комісії і занесені до протоколу відомості фіксуються у протоколі засідання Центральної виборчої комісії.

Згідно з частиною першою статті 99 Закону (Закон N 4061-VI) Центральна виборча комісія на своєму засіданні на підставі протоколів окружних виборчих комісій про підсумки голосування в одномандатних виборчих округах, у тому числі з поміткою "Уточнений", не пізніш як на п'ятнадцятий день з дня голосування встановлює результати виборів народних депутатів України у відповідних одномандатних виборчих округах, про що складає протоколи.

Форму протоколу окружної виборчої комісії про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці в одномандатному виборчому окрузі встановлено постановою Центральної виборчої комісії від 4 квітня 2014 року N 207 (Постанова N 207).

Формою протоколу визначено відомості, які мають бути встановлені окружною виборчою комісією під час проведення повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці та занесені до нього, а також передбачено, що протокол складається відповідно до Закону (Закон N 4061-VI) та роз'яснень Центральної виборчої комісії.

Зокрема, під час проведення повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці окружна виборча комісія повинна встановити та занести до протоколу про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці "кількість виборців, внесених до списку виборців на виборчій дільниці (на момент закінчення голосування)" (пункт 3 протоколу), "кількість виборців, внесених на виборчій дільниці до витягу із списку виборців для голосування за місцем перебування" (пункт 4 протоколу), "кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені для голосування в одномандатному виборчому окрузі у приміщенні для голосування" (пункт 5 протоколу), "кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені для голосування в одномандатному виборчому окрузі за місцем перебування" (пункт 6 протоколу), "сумарну кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені для голосування в одномандатному виборчому окрузі на виборчій дільниці" (пункт 7 протоколу).

Предметом судового контролю у даній справі є з'ясування наявності протиправної бездіяльність ЦВК з приводу не встановлення результатів виборів в одномандатному виборчому окрузі N 210 на момент звернення з адміністративним позовом, тобто по 7 серпня 2019 року.

Протиправна бездіяльність суб'єкта владних повноважень - це зовнішня форма поведінки (діяння) цього органу, яка полягає (проявляється) у неприйнятті рішення чи у нездійсненні юридично значимих й обов'язкових дій на користь заінтересованих осіб, які на підставі закону та/або іншого нормативно-правового регулювання віднесені до компетенції суб'єкта владних повноважень, були об'єктивно необхідними і реально можливими для реалізації, але фактично не були здійснені.

Для визнання бездіяльності протиправною недостатньо одного лише факту неналежного та/або несвоєчасного виконання обов'язкових дій. Важливими є також конкретні причини, умови та обставини, через які дії, що підлягали обов'язковому виконанню відповідно до закону, фактично не були виконані чи були виконані з порушенням строків. Значення мають юридичний зміст, значимість, тривалість та межі бездіяльності, фактичні підстави її припинення, а також шкідливість бездіяльності для прав та інтересів заінтересованої особи.

Судом з наданих пояснень та доказів встановлено, що відповідачем вчинялися дії щодо встановлення результати виборів в одномандатних виборчих округах, зокрема в одномандатному виборчому окрузі N 210 шляхом проведення засідань комісії та прийняття протокольних рішень, направлення відповідних листів ЦВК від 29 липня 2019 року, від 4 серпня 2019 року, ухвалення постанови комісії від 5 серпня 2019 року N 1851 "Про питання щодо встановлення результатів позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року" (Постанова N 1851), та постанови від 7 серпня 2019 року N 1857 ЦВК "Про питання встановлення окружною виборчою комісією з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу N 210 підсумків голосування в цьому окрузі на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року" (Постанова N 1857).

При цьому Судом приймається до уваги, що жодне з перелічених рішень та дій ЦВК не оскаржувалися та протиправними не визнавалися. Крім того третьою особою виконувалися вимоги відповідача на виконання прийнятих рішень.

Посилання позивачів на рішення відповідача, прийняті по ОВК N 198 судом відхиляються, оскільки вони стосуються інших обставин та правовідносин.

Решта пояснень та доказів представників 3 особи та позивача зводиться до оцінки прийняття ЦВК рішень пов'язаних із процедурою встановлення результатів виборів, які не є предметом розгляду по даній справі.

Беручи до уваги наведені обставини справи, колегія суддів зазначає, що відповідачем з 26 липня 2019 року по 7 серпня 2019 року вживалися заходи щодо встановлення результатів виборів народних депутатів України в одномандатному виборчому окрузі N 210.

Враховуючи вищевикладене Судом не встановлено протиправної бездіяльності відповідача.

Оскільки колегією суддів не встановлено протиправної бездіяльності Центральної виборчої комісії, тому похідна вимога про зобов'язання ЦВК встановити результати виборів в одномандатному виборчому окрузі N 210 шляхом складання протоколу, визнавши обраним народним депутатом України К. С. В. України в одномандатному виборчому окрузі N 210 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року не підлягає задоволенню.

Суд враховує позицію Європейського суду з прав людини (в аспекті оцінки аргументів учасників справи), сформовану, зокрема у справах "Салов проти України" (заява N 65518/01; пункт 89), "Проніна проти України" (заява N 63566/00; пункт 23) та "Серявін та інші проти України" (заява N 4909/04; пункт 58) (Рішення): принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, передбачає, що у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (див. рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" (Ruiz Torija v. Spain) серія A. 303-A; пункт 29).

Судові витрати.

З огляду на результат розгляду позовних вимог, судові витрати розподілу не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 139 ( N 2747-IV), 241 ( N 2747-IV), 242 ( N 2747-IV), 243 ( N 2747-IV), 272 ( N 2747-IV), 273 ( N 2747-IV), 278 КАС України ( N 2747-IV), суд вирішив:

У задоволенні адміністративного позову кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі N 210 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року ОСОБА_3 до Центральної виборчої комісії, третя особа, що не заявляє самостійних вимог на стороні позивача - окружна виборча комісія одномандатного виборчого округу N 210, про визнання бездіяльності незаконною та зобов'язання вчинити дії - відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження в порядку частини 1 статті 272 КАС України ( N 2747-IV) та може бути оскаржене в апеляційному порядку до Великої Палати Верховного Суду.

 

Головуючий, суддя

А. Г. Загороднюк

Судді:

Л. О. Єресько

 

В. М. Соколов




 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали