ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

10.02.2011 р.

N К-6907/09

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі: головуючого - Співака В. І., суддів - Білуги С. В., Гаманка О. І., Загороднього А. Ф., Заїки М. М., розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу ОСОБА_4 на постанову Донецького апеляційного адміністративного суду від 20.01.2009 у справі за позовом ОСОБА_4 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області про визнання учасником бойових дій, встановила:

У червні 2008 року ОСОБА_4 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області про визнання учасником бойових дій.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 08.09.2008 позовні вимоги ОСОБА_4 було задоволено. Зобов'язано Комісію з питань розгляду матеріалів про визнання учасником бойових дій Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області визнати ОСОБА_4 учасником бойових дій та видати йому посвідчення встановленого зразка.

Постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 20.01.2009 апеляційну скаргу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області було задоволено. Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 08.09.2008 скасовано та ухвалено нову постанову, якою у задоволенні позовних вимог ОСОБА_4 відмовлено.

У касаційній скарзі ОСОБА_4 не погоджуючись з рішенням суду апеляційної інстанції, посилаючись на допущені судом порушення норм матеріального права, просить скасувати постанову Донецького апеляційного адміністративного суду від 20.01.2009 та залишити в силі постанову Донецького окружного адміністративного суду від 08.09.2008.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, колегія суддів вважає, що касаційна скарга ОСОБА_4 задоволенню не підлягає, оскільки рішення суду апеляційної інстанції постановлено з додержанням норм матеріального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, а доводи касаційної скарги є необґрунтованими і не дають підстав, які передбачені статтями 225 - 229 Кодексу адміністративного судочинства України для зміни чи скасування судового рішення.

Судами встановлено, що ОСОБА_4 під проходив службу в Донецькій спеціальній середній школі міліції Міністерства внутрішніх справ СРСР. В період з 1988 по 1990 неодноразово залучався до виконання спеціальних завдань в умовах надзвичайного стану та при збройних конфліктах, по нормалізації обстановки, відновлення законності та правопорядку на територіях Республік Закавказзя колишнього СРСР, зокрема в Нагірно-Карабаській автономній області, що підтверджується випискою з наказу Донецької спеціальної середньої школи міліції Міністерства внутрішніх справ СРСР від 20.06.90 N 145.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" учасниками бойових дій визнаються учасники бойових дій на території інших країн - військовослужбовці Радянської Армії, Військово-Морського Флоту, Комітету державної безпеки, особи рядового, начальницького складу і військовослужбовці Міністерства внутрішніх справ колишнього Союзу РСР (включаючи військових та технічних спеціалістів і радників), працівники відповідних категорій, які за рішенням Уряду колишнього Союзу РСР проходили службу, працювали чи перебували у відрядженні в державах, де в цей період велися бойові дії, і брали участь у бойових діях чи забезпеченні бойової діяльності військ (флотів).

Відповідно до затвердженого постановою Кабінету Міністрів України "Про організаційні заходи щодо застосування Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 08.02.94 N 63 переліку держав, яким надавалася допомога за участю військовослужбовців Радянської Армії, Військово-Морського Флоту, Комітету державної безпеки та осіб рядового, начальницького складу і військовослужбовців Міністерства внутрішніх справ колишнього Союзу РСР, військовослужбовців Збройних Сил, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, інших військових формувань, осіб рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ, і періодів бойових дій на їх території, республіки Закавказзя не визнаються такими державами.

Отже, оскільки не було надано належних доказів на підтвердження прийняття позивачем участі у бойових діях, чи забезпечення бойової діяльності в державах на території яких велися бойові дії і які віднесено до переліку держав, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.94 N 63, суд апеляційної інстанції дійшов до вірного висновку про відсутність правових підстав для визнання ОСОБА_4 учасником бойових дій.

Відповідно до частини 1 статті 220 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі і не може досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були доведені в судовому рішенні, та вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.

Керуючись статтями 220, 2201, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, ухвалила:

Касаційну скаргу ОСОБА_4 залишити без задоволення, а постанову Донецького апеляційного адміністративного суду від 20.01.2009 у справі за позовом ОСОБА_4 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області про визнання учасником бойових дій - без змін.

Ухвала оскарженню не підлягає.

 

Головуючий

В. І. Співак

Судді:

С. В. Білуга

 

О. І. Гаманко

 

А. Ф. Загородній

 

М. М. Заїка

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали