ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 14 березня 2017 року N 21

Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 13 грудня 2016 року N 410

Відповідно до статей 6, 7, 71, 15, 44, 56 Закону України "Про Національний банк України", статті 66 Закону України "Про банки і банківську діяльність", статей 6, 11, 13 Декрету Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 року N 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" та з метою вдосконалення порядку проведення деяких валютних операцій Правління Національного банку України постановляє:

1. Унести до пункту 6 постанови Правління Національного банку України від 13 грудня 2016 року N 410 "Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України" (Постанова N 410) (зі змінами) такі зміни:

1) у підпункті 11:

абзац перший викласти в такій редакції:

"11) зобов'язати уповноважені банки для здійснення купівлі іноземної валюти за дорученням клієнтів попередньо зараховувати кошти в гривнях на окремий аналітичний рахунок балансового рахунку 2900 "Кредиторська заборгованість за операціями з купівлі-продажу іноземної валюти, банківських та дорогоцінних металів для клієнтів банку" (далі - рахунок 2900). Із цього рахунку кошти можуть бути перераховані для купівлі іноземної валюти не раніше наступного операційного дня з дня зарахування гривень на цей рахунок за умови відсутності вимоги Національного банку України щодо надання висновків/документів/інформації, яка надіслана на адресу уповноваженого банку та містить заборону здійснювати надалі окремі операції клієнта та/або інших учасників фінансової операції (з урахуванням відомостей, що містяться у вимозі) (далі - Вимога із забороною), передбаченої Інструкцією про порядок формування уповноваженими банками інформаційного файла, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 07 квітня 2016 року N 247 (Постанова N 247) (у редакції постанови Правління Національного банку України від 28 лютого 2017 року N 15 (Постанова N 15)) (далі - Інструкція)";

в абзаці четвертому слова та цифри "та підпункту 15 цього пункту" виключити;

2) в абзаці другому підпункту 12 слова та цифри "та підпункту 15 цього пункту" виключити;

3) у підпункті 14:

абзац дев'ятий виключити.

У зв'язку з цим абзаци десятий - двадцять другий уважати відповідно абзацами дев'ятим - двадцять першим;

в абзаці дев'ятому слова "з урахуванням вимог Інструкції" виключити;

4) підпункт 15 викласти в такій редакції:

"15) з метою підвищення ефективності контролю за проведенням валютних операцій уповноважені банки надають Національному банку України інформацію щодо операцій із купівлі іноземної валюти / перерахування за межі України іноземної валюти / перерахування коштів у гривнях на користь нерезидентів через кореспондентські рахунки банків-нерезидентів у гривнях, відкриті в уповноважених банках / перерахування коштів, що здійснюється на користь нерезидентів через філії уповноважених банків, відкриті на території інших держав, згідно з порядком, у строки, за формою та у спосіб, які визначаються Інструкцією (Постанова N 247).

Уповноважені банки не мають права проводити зазначені в цьому підпункті операції з моменту отримання від Національного банку України Вимоги із забороною, передбаченої Інструкцією (Постанова N 247), до моменту отримання від Національного банку України окремого повідомлення".

2. Департаменту відкритих ринків (Пономаренко С. В.) довести зміст цієї постанови до відома банків України для використання в роботі, а банкам України - до відома їх клієнтів.

3. Постанова набирає чинності з 22 березня 2017 року і діє до прийняття Національним банком України окремої постанови Правління Національного банку України за умови відсутності ознак нестійкого фінансового стану банківської системи, обставин, що загрожують стабільності банківської та/або фінансової системи України.

 

Голова

В. О. Гонтарева
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали