Додаткова копія: Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 01 жовтня 2015 року N 654

ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 15 серпня 2019 року N 109

Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 01 жовтня 2015 року N 654

Відповідно до статей 7, 15, 56 Закону України "Про Національний банк України", Закону України "Про санкції" (Закон N 1644-VII), з метою вдосконалення механізму реалізації санкцій, застосованих Радою національної безпеки і оборони України, з огляду на важливість невідкладного реагування на наявні і потенційні загрози національним інтересам, національній безпеці та територіальній цілісності України Правління Національного банку України постановляє:

1. Унести до підпункту 7 пункту 1 постанови Правління Національного банку України від 01 жовтня 2015 року N 654 "Про забезпечення реалізації і моніторингу ефективності персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" (Постанова N 654) (зі змінами) такі зміни:

1) абзац одинадцятий замінити трьома новими абзацами одинадцятим - тринадцятим такого змісту:

"банк зобов'язаний відмовити клієнту у виконанні розрахункового документа, який передбачає переказ коштів за межі України або наслідком якого може бути виведення капіталів за межі України, якщо до ініціатора та/або отримувача переказу застосовано санкцію "запобігання виведенню капіталів за межі України", за винятком переказу коштів за зовнішньоекономічними договорами, розрахунки за якими здійснюються:

за фактично поставлену продукцію на митну територію України;

з використанням документарних акредитивів за умови представлення документального підтвердження відвантаження продукції або фактичного поставлення продукції на митну територію України;".

У зв'язку з цим абзац дванадцятий уважати абзацом чотирнадцятим;

2) підпункт доповнити новим абзацом такого змісту:

"Заборони, зазначені в абзацах одинадцятому - чотирнадцятому підпункту 7 пункту 1 цієї постанови, не застосовуються до виконання банком розрахункових документів, що пов'язані з клієнтськими платежами за кореспондентським рахунком у банку, до якого застосована санкція "запобігання виведенню капіталів за межі України", включаючи сплату можливих комісійних винагород, що пов'язані з проведенням зазначених клієнтських операцій або веденням такого кореспондентського рахунку, за умови що наслідком проведення таких операцій не буде порушення санкційних заборон або пункту 31 цієї постанови.".

2. Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування, та діє протягом строку застосування санкцій.

 

Голова

Я. Смолій
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали