ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Одинадцята сесія VII скликання

РІШЕННЯ

від 07.06.2018 р. N 1186

Про внесення змін до Програми підтримки видання творів місцевих авторів, популяризації закарпатської книги та сприяння книгорозповсюдженню на 2018 - 2020 роки

Відповідно до пункту 16 частини 1 статті 43 закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", законів України "Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні", "Про видавничу справу", указів Президента України від 21 березня 2006 року N 243/2006 "Про деякі заходи з розвитку книговидавничої справи в Україні", від 19 червня 2013 року N 336/2013 "Про деякі заходи щодо державної підтримки книговидавничої справи і популяризації читання в Україні" (Указ N 336/2013), постанови Кабінету Міністрів України від 12 вересня 2012 року N 850 "Про затвердження Порядку формування державного замовлення на випуск видавничої продукції та її розповсюдження" (Постанова N 850), розпорядження Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року N 111-р "Про схвалення Концепції державної політики щодо розвитку національної видавничої справи та популяризації читання на період до 2020 року" (Розпорядження N 111-р), у зв'язку з необхідністю внесення змін до Програми підтримки видання творів місцевих авторів, популяризації закарпатської книги та сприяння книгорозповсюдженню на 2018 - 2020 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 21.12.2017 N 1021 (Програма N 1021), обласна рада вирішила:

1. Внести зміни до Програми підтримки видання творів місцевих авторів, популяризації закарпатської книги та сприяння книгорозповсюдженню на 2018 - 2020 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 21 грудня 2017 року N 1021 (Програма N 1021), доповнивши її розділом 7 "Заходи щодо реалізації Програми, спрямовані на випуск видавничої продукції та її розповсюдження" (додається).

2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника голови обласної державної адміністрації та профільну постійну комісію обласної ради з питань освіти, науки, культури, духовності, фізкультури і спорту, національних меншин та інформаційної політики.

 

Голова ради

М. Рівіс

 

Додаток
до Програми
(у редакції рішення Закарпатської обласної ради
від 07.06.2018 N 1186)

7. Заходи щодо реалізації Програми, спрямовані на випуск видавничої продукції та її розповсюдження

Організаційне забезпечення формування переліку видань, передбачених для випуску за Програмою (далі - перелік видань), здійснює департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

Пропозиції про випуск видавничої продукції на наступний рік приймаються департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації від видавництв та видавничих організацій різних форм власності (далі - видавці) з 1 вересня до 1 грудня включно у вигляді заявки із обґрунтуванням суспільної необхідності видання, до якої додаються відомості про: авторів та інших осіб, які братимуть участь у створенні видання (авторський колектив, упорядник, перекладач, художник); назву видання з короткою анотацією; мова (мови), якою (якими) пропонується випускати видання; обсяг видання (зазначається в обліково-видавничих та умовно-друкарських аркушах); стан підготовки видання до випуску; орієнтовну вартість видання; плановий кошторис витрат; технічні параметри (технічне завдання).

До пропозицій про випуск видавничої продукції додаються: оригінал або нотаріально завірена копія документа (документів), що підтверджує (підтверджують) наявність у видавця виключного майнового права на використання твору; копія свідоцтва про внесення видавця до Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції або його дублікат; документи, що підтверджують платоспроможність видавця.

Тематичну та змістову оцінку пропозицій про випуск видавничої продукції здійснює експертна рада з питань видання творів закарпатських авторів (далі - експертна рада).

Склад експертної ради та положення про неї затверджуються розпорядженням голови облдержадміністрації.

З урахуванням висновків експертної ради департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації готує проект переліку видань.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації визначає наклади книжкових видань.

Фінансування видання книг здійснюється відповідно до розпоряджень голови облдержадміністрації.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації укладає договори з видавцями у порядку, встановленому Законом України "Про публічні закупівлі" (Закон N 922-VIII).

Книжкова продукція, випущена за кошти обласного бюджету, розповсюджується шляхом безоплатної передачі для поповнення фондів публічних бібліотек, у тому числі спеціалізованих (для дітей та юнацтва), спеціальних бібліотек (навчальних закладів, музеїв, підприємств, установ, організацій), творчих спілок, національно-культурних товариств та використовується для задоволення загальнодержавних і суспільних потреб.

Розподіл накладів книг, випущених за Програмою, здійснюється відповідно до розпоряджень голови облдержадміністрації.
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали