Шановні партнери! Вимушені повідомити, що в зв'язку зі зміною собівартості, з 1 березня будуть підвищені ціни на ДСТУ та ДБН


Додаткова копія: Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 09 жовтня 2014 року N 271/271 "Про надання додаткових пільг та гарантій учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей"

КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
V сесія VIII скликання

РІШЕННЯ

від 21 грудня 2017 року N 1051/4058

Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 09 жовтня 2014 року N 271/271 "Про надання додаткових пільг та гарантій учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей"

Відповідно до статей 24, 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", частини четвертої статті 2 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", з метою встановлення додаткових соціальних гарантій учасникам антитерористичної операції, особам, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, та членам їх сімей Київська міська рада вирішила:

1. Рішення Київської міської ради від 09 жовтня 2014 року N 271/271 "Про надання додаткових пільг та гарантій учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей" (Порядок N 271/271) викласти у такій редакції:

"Про надання додаткових пільг та гарантій учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей

Відповідно до статей 24, 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", частини четвертої статті 2 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", з метою встановлення додаткових соціальних гарантій учасникам антитерористичної операції, особам, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, та членам їх сімей Київська міська рада вирішила:

1. Надавати допомогу киянам - учасникам антитерористичної операції, членам сімей загиблих (померлих) киян, які брали участь в проведенні антитерористичної операції, та забезпечувати безкоштовний проїзд міським пасажирським транспортом учасників антитерористичної операції у порядку згідно з додатком 1 до цього рішення.

2. Забезпечувати надання щомісячної адресної матеріальної допомоги киянам - учасникам антитерористичної операції, особам, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, членам їх сімей та членам сімей загиблих (померлих) киян, які брали участь в проведенні антитерористичної операції та киян - учасників антитерористичної операції, які перебувають в полоні, або зникли безвісти, для покриття витрат на оплату ними житлово-комунальних послуг у порядку згідно з додатком 2 до цього рішення.

3. Надавати кошти на стаціонарне лікування, в тому числі ендопротезування, слухопротезування та протезування ока, компенсувати витрати на стаціонарне лікування, забезпечувати відшкодування коштів на складне протезування киянам - учасникам антитерористичної операції, особам, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України у порядку згідно з додатком 3 до цього рішення.

4. Надавати додаткові гарантії та пільги у сфері освіти киянам - учасникам антитерористичної операції, особам, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України та членам сімей загиблих (померлих) киян, які брали участь в проведенні антитерористичної операції, у порядку згідно з додатком 4 до цього рішення.

5. Забезпечувати проведення безоплатного поховання загиблих (померлих) киян - учасників антитерористичної операції, осіб, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, на яких не поширюється дія статті 14 Закону України "Про поховання та похоронну справу", у порядку згідно з додатком 5 до цього рішення.

6. Забезпечувати надання матеріальної допомоги на часткову компенсацію членам сімей загиблих (померлих) киян, які брали участь у проведенні антитерористичної операції, осіб, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України на виготовлення та встановлення надгробків у порядку згідно з додатком 6 до цього рішення.

7. Забезпечувати оздоровлення дітей киян - учасників антитерористичної операції, осіб, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, віком до 7 років у супроводі матері, батька або особи, яка замінює батьків, у порядку згідно з додатком 7 до цього рішення.

8. Виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації), районним в місті Києві державним адміністраціям:

8.1. У межах повноважень забезпечити реалізацію цього рішення.

8.2. Щорічно переглядати та затверджувати граничний розмір:

матеріальної допомоги киянам - учасникам антитерористичної операції, особам, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, та членам сімей загиблих (померлих) киян, які брали участь в проведенні антитерористичної операції, та киян - учасників антитерористичної операції, які перебувають в полоні, або зникли безвісти,

щомісячної адресної матеріальної допомоги неповнолітнім дітям, пасинкам, падчеркам із сімей загиблих (померлих) киян, які брали участь в проведенні антитерористичної операції,

допомоги на поховання киян - учасників антитерористичної операції, осіб, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України,

щомісячної адресної матеріальної допомоги киянам - учасникам антитерористичної операції, особам, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, членам їх сімей та членам сімей загиблих (померлих) киян, які брали участь в проведенні антитерористичної операції, та киян - учасників антитерористичної операції, які перебувають в полоні, або зникли безвісти, для покриття витрат на оплату ними житлово-комунальних послуг,

матеріальної допомоги на часткову компенсацію членам сімей загиблих (померлих) киян, які брали участь у проведенні антитерористичної операції, осіб, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, на виготовлення та встановлення надгробків.

8.3. Щорічно при формуванні бюджету міста Києва передбачати видатки на реалізацію додаткових гарантій, передбачених цим рішенням.

9. Офіційно оприлюднити це рішення у газеті Київської міської ради "Хрещатик".

10. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київської міської ради з питань охорони здоров'я та соціального захисту".

2. Офіційно оприлюднити це рішення у газеті Київської міської ради "Хрещатик".

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київської міської ради з питань охорони здоров'я та соціального захисту.

 

Київський міський голова

В. Кличко

 

Додаток 1
до рішення Київської міської ради
09.10.2014 N 271/271
(у редакції рішення Київської міської ради
від 21.12.2017 N 1051/4058)

Порядок
надання допомоги киянам - учасникам антитерористичної операції, особам, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, членам сімей загиблих (померлих) киян, які брали участь в проведенні антитерористичної операції, та киян - учасників антитерористичної операції, які перебувають в полоні, або зникли безвісти, щомісячної адресної матеріальної допомоги неповнолітнім дітям, пасинкам, падчеркам із сімей загиблих (померлих) киян, які брали участь в проведенні антитерористичної операції

1. Цей Порядок визначає механізм надання за рахунок коштів, передбачених у бюджеті міста Києва в межах видатків на відповідний рік:

1.1. Матеріальної допомоги киянам - учасникам антитерористичної операції, особам, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, та членам сімей загиблих (померлих) киян, які брали участь в проведенні антитерористичної операції, та киян - учасників антитерористичної операції, які перебувають в полоні, або зникли безвісти (далі - матеріальна допомога).

На отримання матеріальної допомоги мають право також члени сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції та киян - учасників антитерористичної операції, які перебувають в полоні, або зникли безвісти, які були зареєстровані в місті Києві на момент загибелі (смерті), перебування в полоні або зникнення безвісти учасника антитерористичної операції, який не був зареєстрований в місті Києві на момент загибелі (смерті), перебування в полоні або зникнення безвісти. Для цілей цього Порядку вказана категорія осіб прирівнюється до членів сімей загиблих (померлих) киян, які брали участь в проведенні антитерористичної операції.

1.2. Допомоги на поховання киян - учасників антитерористичної операції, осіб, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України (далі - допомога на поховання).

1.3. Щомісячної адресної матеріальної допомоги неповнолітнім дітям, пасинкам, падчеркам із сімей загиблих (померлих) киян, які брали участь в проведенні антитерористичної операції (далі - щомісячна адресна матеріальна допомога).

Виплата щомісячної адресної матеріальної допомоги припиняється з моменту досягнення дітьми 18-річного віку.

У разі їх навчання за денною формою навчання у вищих навчальних та професійно-технічних навчальних закладах виплата щомісячної адресної матеріальної допомоги продовжується до закінчення навчання в цих навчальних закладах, але не довше, ніж до досягнення ними 23 років.

2. До членів сімей загиблих (померлих) киян, які брали участь в проведенні антитерористичної операції, осіб, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, киян - учасників антитерористичної операції, які перебувають в полоні, або зникли безвісти (далі - члени сімей) належать:

• утриманці загиблого (померлого), полоненого, або зниклого безвісти, яким у зв'язку з цим виплачується пенсія;

• дружина (чоловік), які не одружились вдруге, незалежно від того, виплачується їм пенсія чи ні, їх неповнолітні діти (до 18 років);

• неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи;

• батьки учасників антитерористичної операції, осіб, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, учасників антитерористичної операції, які перебувають в полоні, або зникли безвісти;

• особа, яка знаходилась під опікою або піклуванням учасника антитерористичної операції, особи, якій видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, учасника антитерористичної операції, який перебуває в полоні, або зник безвісти та проживала разом з ним.

3. Матеріальна допомога надається щорічно:

3.1. Киянам - учасникам антитерористичної операції, особам, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, на підставі заяви, до якої додаються:

• копія паспорта громадянина України;

• копія документа, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);

• для учасників антитерористичної операції: копія одного з документів, передбачених Порядком надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року N 413 (Постанова N 413) (далі - документи, які підтверджують участь в антитерористичній операції);

• для осіб, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України: копія посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України (далі - документи, які підтверджують участь в антитерористичній операції);

• для внутрішньо переміщених осіб: копія довідки, виданої за формою, визначеною Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року N 509, з відміткою про фактичне місце проживання в місті Києві (далі - довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи).

3.2. Членам сімей загиблих (померлих) киян, які брали участь в проведенні антитерористичної операції, на підставі заяви, до якої додаються:

• копія паспорта громадянина України;

• копія документа, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);

• копія свідоцтва про смерть;

• копія документа, що підтверджує родинні стосунки (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження тощо);

• копії документів, які підтверджують участь в антитерористичній операції;

• документ, який підтверджуєте, що учасник антитерористичної операції, особа, якій видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, на момент загибелі (смерті) був зареєстрований в місті Києві або на момент загибелі (смерті) учасника антитерористичної операції, особи, якій видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, члени його сім'ї були зареєстровані в місті Києві (у разі відсутності відповідної відмітки в паспорті громадянина України);

• копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб);

• копія витягу із протоколу засідання Центральної військово-лікарської комісії Міністерства оборони України або копія постанови Центральної військово-лікарської комісії МВС України по встановленню причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв, що призвели до смерті (для членів сім'ї загиблих (померлих).

Членам сімей киян - учасників антитерористичної операції, які перебувають в полоні, або зникли безвісти, на підставі заяви, до якої додаються:

• копія паспорта громадянина України;

• копія документа, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номеру облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);

• документ, який підтверджує перебування у полоні або зникнення безвісти учасника антитерористичної операції;

• копія документа, що підтверджує родинні стосунки (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження тощо);

• копії документів, які підтверджують участь в антитерористичній операції;

• документ, який підтверджує те, що учасник антитерористичної операції на момент потрапляння до полону або зникнення безвісти був зареєстрований в місті Києві, або на момент його потрапляння до полону або зникнення безвісти члени його сім'ї були зареєстровані в місті Києві (у разі відсутності відповідної відмітки в паспорті громадянина України);

• копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб).

4. Допомога на поховання надається додатково до передбаченої Законом України "Про поховання та похоронну справу" гарантії безоплатного поховання для учасників бойових дій членам їх сімей.

Допомога на поховання киян - учасників антитерористичної операції, осіб, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, надається членам їх сімей на підставі заяви, до якої додаються:

• копія паспорта громадянина України;

• копія документа, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);

• копія свідоцтва про смерть;

• копії документів, які підтверджують ступінь спорідненості;

• копії документів, які підтверджують участь в антитерористичній операції;

• документ, який підтверджує те, що на момент загибелі (смерті) учасника антитерористичної операції, особи, якій видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, він був зареєстрований в місті Києві;

• копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб);

• копія витягу із протоколу засідання Центральної військово-лікарської комісії Міністерства оборони України або копія постанови Центральної військово-лікарської комісії МВС України по встановленню причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв, що призвели до смерті (для членів сім'ї загиблих (померлих).

5. Щомісячна адресна матеріальна допомога надається на підставі заяви одного з батьків або особи, що їх замінює, до якої додаються:

• копія паспорта громадянина України;

• копія документа, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);

• копія свідоцтва про народження дитини, пасинка, падчерки;

• копія документа, що посвідчує усиновлення.

Департамент соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) додає до поданих документів інформацію про наявність неповнолітньої дитини (пасинка, падчерки) у Реєстрі киян - учасників антитерористичної операції, осіб, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) киян, які брали участь в проведенні антитерористичної операції.

6. Матеріальна допомога, щомісячна адресна матеріальна допомога та допомога на поховання надаються на підставі наданих документів, передбачених цим Порядком, відповідно до наказу директора Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) не пізніше 10 днів з моменту реєстрації відповідної заяви.

Документи, зазначені у пунктах 3, 4, 5 цього Порядку (крім копії відповідних довідок, виданих за формою (Постанова N 413), визначеною Порядком надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року N 413 (Постанова N 413)), подаються також в оригіналах для звірки з копіями.

Матеріальна допомога киянам - учасникам антитерористичної операції, особам, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, та членам сімей загиблих (померлих) киян, які брали участь в проведенні антитерористичної операції, та киян - учасників антитерористичної операції, які перебувають в полоні, або зникли безвісти, щомісячна адресна матеріальна допомога неповнолітнім дітям, пасинкам, падчеркам із сімей загиблих (померлих) киян, які брали участь в проведенні антитерористичної операції, дані про яких внесено до Реєстру киян - учасників антитерористичної операції, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) киян, які брали участь в проведенні антитерористичної операції, надається без повторного надання документів, передбачених підпунктами 3.1, 3.2 пункту 3 та пунктом 5 цього Порядку.

7. Матеріальна допомога, щомісячна адресна матеріальна допомога та допомога на поховання виплачуються шляхом їх перерахування на рахунок банку, що зазначений одержувачем виплати, або поштовим переказом через відділення зв'язку за місцем проживання одержувача.

8. Розмір матеріальної допомоги, щомісячної адресної матеріальної допомоги та допомоги на поховання визначається щорічно розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за поданням Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

9. Облік громадян, які звертаються з метою отримання допомоги, здійснює Департамент соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

 

Київський міський голова

В. Кличко

 

Додаток 2
до рішення Київської міської ради
09.10.2014 N 271/271
(у редакції рішення Київської міської ради
від 21.12.2017 N 1051/4058)

Порядок
надання щомісячної адресної матеріальної допомоги киянам - учасникам антитерористичної операції, особам, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, членам їх сімей та членам сімей загиблих (померлих) киян, які брали участь в проведенні антитерористичної операції, та киян - учасників антитерористичної операції, які перебувають в полоні, або зникли безвісти, для покриття витрат на оплату ними житлово-комунальних послуг

1. Цей Порядок визначає механізм покриття витрат на оплату житлово-комунальних послуг киянам - учасникам антитерористичної операції, особам, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, членам їх сімей та членам сімей загиблих (померлих) киян, які брали участь в проведенні антитерористичної операції, та киян - учасників антитерористичної операції, які перебувають в полоні, або зникли безвісти, шляхом надання їм щомісячної адресної матеріальної допомоги за рахунок коштів, передбачених у бюджеті міста Києва у межах видатків на відповідний рік.

2. Щомісячна адресна матеріальна допомога для покриття витрат на оплату житлово-комунальних послуг (далі - матеріальна допомога) надається:

• учасникам антитерористичної операції, особам, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, та членам їх сімей, зареєстрованим у місті Києві на одній житловій площі;

• членам сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції, зареєстрованим у місті Києві;

• членам сімей киян - учасників антитерористичної операції, які перебувають в полоні, або зникли безвісти.

На отримання матеріальної допомоги мають право також члени сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції та киян - учасників антитерористичної операції, які перебувають в полоні, або зникли безвісти, які були зареєстровані в місті Києві на момент загибелі (смерті) учасника антитерористичної операції, який не був на момент загибелі (смерті) зареєстрований в місті Києві. Для цілей цього Порядку вказана категорія осіб прирівнюється до членів сімей загиблих (померлих) киян, які брали участь в проведенні антитерористичної операції.

3. Матеріальна допомога надається на оплату житлово-комунальних послуг (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, централізоване постачання холодної води, централізоване постачання гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізоване опалення та вивезення побутових відходів та рідких нечистот) у межах норм споживання житлово-комунальних послуг (соціальна норма житла, соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами), встановлених для громадян, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 06 серпня 2014 року N 409 "Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування" (Постанова N 409).

4. До членів сімей киян - учасників антитерористичної операції, осіб, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, належать:

• дружина (чоловік), неповнолітні діти (до 18 років);

• неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи;

• батьки учасників антитерористичної операції, осіб, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України;

• особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням учасника антитерористичної операції, особи, якій видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, та проживає разом з ним.

До членів сімей загиблих (померлих) киян, які брали участь в проведенні антитерористичної операції, належать:

• утриманці загиблого (померлого), яким у зв'язку з цим виплачується пенсія;

• дружина (чоловік), які не одружились вдруге, незалежно від того, виплачується їм пенсія чи ні, їх неповнолітні діти (до 18 років);

• неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи;

• батьки учасників антитерористичної операції;

• особа, яка знаходилась під опікою або піклуванням учасника антитерористичної операції та проживала разом з ним.

До членів сімей киян - учасників антитерористичної операції, які перебувають в полоні, або зникли безвісти, належать:

• дружина (чоловік), неповнолітні діти (до 18 років);

• неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи;

• батьки учасників антитерористичної операції, які перебувають в полоні, або зникли безвісти;

• особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням учасника антитерористичної операції, який перебуває в полоні, або зник безвісти, та проживає разом з ним.

5. Для призначення матеріальної допомоги учасники антитерористичної операції, особи, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, або один із повнолітніх членів сімей учасників антитерористичної операції чи осіб, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, або члени сімей загиблих (померлих) киян, які брали участь в проведенні антитерористичної операції, та киян - учасників антитерористичної операції, які перебувають в полоні, або зникли безвісти, звертаються до управління праці та соціального захисту населення районної в місті Києві державної адміністрації за місцем реєстрації.

В разі зміни місця проживання отримувач допомоги зобов'язаний про це повідомити управлінню праці та соціального захисту населення районної в місті Києві державної адміністрації за місцем отримання допомоги.

6. Матеріальна допомога призначається на підставі заяви, до якої до даються такі документи:

• копія паспорта громадянина України;

• копія документа, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);

• для учасників антитерористичної операції копія одного з документів, передбачених Порядком надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року N 413 (Постанова N 413) (далі - документи, які підтверджують участь в антитерористичній операції);

• для осіб, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України: копія посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України;

• копія документа, що підтверджує родинні стосунки (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження тощо);

• копія свідоцтва про смерть (для членів сім'ї загиблих (померлих);

• документ, який підтверджує перебування у полоні або зникнення безвісти учасника антитерористичної операції (для членів сімей киян - учасників антитерористичної операції, які перебувають в полоні, або зникли безвісти);

• оригінали документів, які підтверджують сплату житлово-комунальних послуг за місяць, що передує місяцю звернення;

• копія договору найму (оренди) житла (за необхідності);

• копія витягу із протоколу засідання Центральної військово-лікарської комісії Міністерства оборони України або копія постанови Центральної військово-лікарської комісії Міністерства внутрішніх справ України по встановленню причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв, що призвели до смерті (для членів сім'ї загиблих (померлих).

Управління праці та соціального захисту населення районної в місті Києві державної адміністрації, до якого надійшла заява про надання матеріальної допомоги, використовує інформацію про склад сім'ї, що зареєстровані на одній житловій площі, з інформаційної системи "Реєстр територіальної громади міста Києва".

Документи, зазначені у цьому пункті (крім копій відповідних довідок, виданих за формою (Постанова N 413), визначеною Порядком надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року N 413 (Постанова N 413)), подаються також в оригіналах для звірки з копіями.

7. Матеріальна допомога призначається щорічно з моменту звернення, але не раніше дати прибуття в зону антитерористичної операції, до кінця бюджетного року, якщо відсутні обставини для встановлення іншого періоду призначення.

8. Матеріальна допомога призначається виключно учасникам антитерористичної операції, особам, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, членам їх сімей та членам сімей загиблих (померлих) киян, які брали участь в проведенні антитерористичної операції, та киян - учасників антитерористичної операції, які перебувають в полоні, або зникли безвісти, яким не встановлено статус, що дає право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг згідно із законодавством України.

В разі зміни обставин, які впливають на розмір матеріальної допомоги (зміна складу сім'ї, смерть тощо), управліннями праці та соціального захисту населення районних в місті Києві державних адміністрацій здійснюється перерахунок розміру матеріальної допомоги з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли відповідні обставини.

9. Матеріальна допомога виплачується шляхом її перерахування на рахунок багатофункціональної електронної пластикової картки "Картка киянина" (у разі її відсутності - на рахунок банку, що зазначений одержувачем виплати).

10. У разі встановлення учасникам антитерористичної операції, особам, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України та членів їх сімей пільг (допомог) щодо покриття витрат на оплату житлово-комунальних послуг згідно з Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", виплата матеріальної допомоги припиняється з першого числа місяця, з якого такій особі встановлено чи надано відповідну пільгу (допомогу) законодавством.

Членам сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції, киян - учасників антитерористичної операції, які перебувають в полоні, або зникли безвісти, яким встановлено та/або які отримали пільгу в розмірі 50-процентної знижки плати за житлово-комунальні послуги згідно із законодавством, виплата матеріальної допомоги здійснюється на умовах цього Порядку та призначається з дати звернення у межах середніх норм споживання, передбачених законодавством.

У разі отримання управлінням праці та соціального захисту населення відповідної районної в місті Києві державної адміністрації від уповноважених органів державної влади документів, що підтверджують встановлення учаснику антитерористичної операції, особі, якій видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України та членам їх сімей відповідного статусу, що дає право на отримання пільг (допомог) щодо покриття витрат на оплату житлово-комунальних послуг згідно з Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", виплата матеріальної допомоги припиняється з першого числа місяця, з якого управління праці та соціального захисту населення відповідної районної в місті Києві державної адміністрації отримало такі документи.

11. Виплата матеріальної допомоги учасникам війни з числа учасників антитерористичної операції, яким встановлено статус згідно з Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", розмір середньомісячного сукупного доходу сім'ї яких у розрахунку на одну особу за попередні шість місяців перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, здійснюється на умовах цього Порядку та призначається з 01 липня 2015 року до кінця бюджетного року.

12. У разі якщо учасник антитерористичної операції, особа, якій видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України зареєстровані за місцем знаходження військової частини (установи, організації), але фактично проживають у житловому приміщенні (будинку), виплата матеріальної допомоги здійснюється на умовах цього Порядку та на підставі договору найму (оренди) житла в місті Києві, в якому зазначено, що вони здійснюють оплату за житлово-комунальні послуги.

13. Розмір матеріальної допомоги визначається щорічно розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за поданням Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

14. Облік громадян, які звертаються за матеріальною допомогою, здійснюють управління праці та соціального захисту населення районних в місті Києві державних адміністрацій за місцем реєстрації заявників.

 

Київський міський голова

В. Кличко

 

Додаток 3
до рішення Київської міської ради
09.10.2014 N 271/271
(у редакції рішення Київської міської ради
від 21.12.2017 N 1051/4058)

Порядок
надання коштів на стаціонарне лікування, в тому числі ендопротезування, слухопротезування та протезування ока, компенсації витрат на стаціонарне лікування, відшкодування коштів на складне протезування киянам - учасникам антитерористичної операції, особам, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України

1. Порядок визначає механізм надання за рахунок коштів, передбачених у бюджеті міста Києва в межах видатків на відповідний рік, коштів на придбання лікарських засобів та медичних виробів при лікуванні в стаціонарних умовах, в тому числі ендопротезуванні, слухопротезуванні, протезуванні ока (далі - кошти на стаціонарне лікування), компенсації витрат на придбання лікарських засобів та медичних виробів при лікуванні в стаціонарних умовах, ендопротезуванні, слухопротезуванні, протезуванні ока (далі - компенсація витрат на стаціонарне лікування) та відшкодування коштів на складне протезування (далі - витрати на складне протезування) киянам - учасникам антитерористичної операції, особам, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України.

2. Компенсація витрат на стаціонарне лікування та/або надання коштів на стаціонарне лікування травми або захворювання, які отримані або загострилися в зв'язку з участю в антитерористичній операції, здійснюється у разі лікування в закладах охорони здоров'я комунальної форми власності територіальної громади міста Києва.

Компенсація витрат на ендопротезування, слухопротезування, протезування ока та відшкодування коштів на складне протезування травми або захворювання, які отримані або загострилися в зв'язку з участю в антитерористичній операції, здійснюється у разі лікування в закладах охорони здоров'я на території України.

3. Для компенсації витрат на стаціонарне лікування подається заява, до якої додаються:

• копія паспорта громадянина України;

• копія документа, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);

• для учасників антитерористичної операції: копія одного з документів, передбачених Порядком надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року N 413 (Постанова N 413) (далі - документи, які підтверджують участь в антитерористичній операції);

• для осіб, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України: копія посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України (далі - документи, які підтверджують участь в антитерористичній операції);

• для внутрішньо переміщених осіб - копія довідки, виданої за формою, визначеною Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року N 509, з відміткою про фактичне місце проживання в місті Києві (далі - довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи);

• довідки медичного закладу, що підтверджують проведене стаціонарне лікування травми або захворювання, які отримані або загострилися у зв'язку з участю в антитерористичній операції;

• фінансовий документ про оплату стаціонарного лікування учасником антитерористичної операції, особою, якій видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України (рахунок-фактура, касові чеки на лікарські засоби та вироби медичного призначення за період перебування на стаціонарному лікуванні).

4. У цьому Порядку поняття "складне протезування" вживається у розумінні Положення про первинне та складне протезування та ортезування осіб з вадами опорно-рухового апарату, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22 вересня 2004 року N 234, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 07 жовтня 2004 року за N 1277/9876.

5. До витрат на складне протезування, у розумінні цього Порядку, належать витрати на:

• протезування (ортезування) учасника антитерористичної операції, особи, якій видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, який втратив функціональні можливості кінцівок;

• проїзд (крім квитків 1 класу та бізнес-класу), проживання (крім номерів підвищеної комфортності) та харчування учасника антитерористичної операції, особи, якій видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, який втратив функціональні можливості кінцівок, його супроводжуючої особи (у разі потреби).

Витрати на проживання та харчування не можуть перевищувати сум витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, визначених у додатку 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 02 лютого 2011 року N 98 (Постанова N 98).

6. Для відшкодування витрат на складне протезування подається заява, до якої додаються:

• копія паспорта громадянина України;

• копія документа, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);

• копія документа, який підтверджує участь в антитерористичній операції;

• копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб);

• копія довідки МСЕК про встановлення інвалідності, яка пов'язана із участю в антитерористичній операції;

• документи, в тому числі фінансові, що підтверджують надання та оплату послуг із складного протезування;

• квитки на проїзд учасника антитерористичної операції, особи, якій видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, та супроводжуючої особи;

• акти виконаних робіт (надаються у разі, коли складне протезування здійснювалось в Україні).

7. Відшкодування витрат на складне протезування здійснюється у разі, якщо заявник не отримував грошову допомогу відповідно до Порядку протезування та ортезування виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, окремих категорій громадян, які брали участь в антитерористичній операції та/або забезпеченні її проведення і втратили функціональні можливості кінцівки або кінцівок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року N 518 (Постанова N 518) (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року N 172 (Постанова N 172)) або шляхом безпосереднього отримання аналогічного виробу через органи соціального захисту населення за рахунок коштів місцевого або державного бюджетів.

8. Для отримання коштів на стаціонарне лікування подається заява, до якої додаються:

• копія паспорта громадянина України;

• копія документа, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);

• копія документа, який підтверджує участь в антитерористичній операції;

• копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб);

• довідка закладу охорони здоров'я про необхідність стаціонарного лікування та можливість його проведення у відповідному закладі охорони здоров'я із зазначенням суми витрат на лікування травми або захворювання, які отримані або загострилися в зв'язку з участю в антитерористичній операції.

9. Попереднє опрацювання поданих заявником документів здійснюється Департаментом соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), який перевіряє подані документи на відповідність переліку документів, передбаченому цим Порядком.

У разі, коли до заяви до даються не всі необхідні документи, Департамент соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) повідомляє заявнику протягом трьох робочих днів про документи, які необхідно подати.

10. Для розгляду питань щодо надання коштів на стаціонарне лікування, в тому числі ендопротезування, слухопротезування та протезування ока, компенсації витрат на стаціонарне лікування, відшкодування коштів на складне протезування киянам - учасникам антитерористичної операції, особам, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) утворюється комісія.

Положення про комісію та її персональний склад затверджуються розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). До персонального Складу комісії мають бути включені фахівці з відповідних питань.

11. Розмір компенсації витрат на стаціонарне лікування, витрат на складне протезування та наданих коштів на стаціонарне лікування визначається комісією в кожному конкретному випадку та не може перевищувати 900 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня року, в якому комісією прийнято рішення про компенсацію вказаних витрат та/або виплату коштів.

Розмір компенсації витрат на складне протезування у разі заміни приймальної гільзи (куксоприймача) та післягарантійного ремонту протезно-ортопедичного виробу підвищеної функціональності не може перевищувати 150 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня року, в якому комісією прийнято рішення про компенсацію вказаних витрат.

До компенсації витрат на стаціонарне лікування, витрат на складне протезування та наданих коштів на стаціонарне лікування не включаються витрати на оплату банківських послуг.

12. При розгляді питань комісією також враховується обсяг бюджетних призначень на ці цілі, а також висновок керівника відповідного закладу охорони здоров'я з приводу захворювання та із зазначенням інформації, які із наданих заявником фінансові документи є підставою для компенсації грошових витрат, пов'язаних саме із зазначеним стаціонарним лікуванням.

13. На підставі поданих заявником документів та рішення комісії Департаментом соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) видається наказ щодо компенсації витрат на стаціонарне лікування, відшкодування витрат на складне протезування, надання коштів на стаціонарне лікування.

Рішення про відмову у компенсації витрат на стаціонарне лікування та витрат на складне протезування, надання коштів на стаціонарне лікування має бути обґрунтованим.

14. Компенсація витрат на стаціонарне лікування, витрат на складне протезування, надання коштів на стаціонарне лікування здійснюється не пізніше 14 календарних днів з моменту прийняття рішення комісією, за наявності коштів на зазначені цілі та виплачується поштовим переказом через відділення зв'язку за місцем проживання заявника або шляхом перерахування коштів на банківський рахунок, відкритий на ім'я заявника.

15. У разі смерті одержувача в проміжок часу від подачі документів до моменту її одержання, виплата допомоги членам сім'ї одержувача не проводиться, а призначена до виплати сума до складу спадщини не включається.

16. Облік громадян, які звертаються за допомогою, здійснює Департамент соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

 

Київський міський голова

В. Кличко

 

Додаток 4
до рішення Київської міської ради
09.10.2014 N 271/271
(у редакції рішення Київської міської ради
від 21.12.2017 N 1051/4058)

Порядок
реалізації додаткових гарантій та пільг у сфері освіти киянам - учасникам антитерористичної операції, особам, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України та членам сімей загиблих (померлих) киян, які брали участь в проведенні антитерористичної операції

1. Цей Порядок визначає механізм реалізації додаткових гарантій у сфері освіти киянам - учасникам антитерористичної операції, особам, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України та членам сімей загиблих (померлих) киян, які брали участь в проведенні антитерористичної операції, за рахунок коштів, передбачених у бюджеті міста Києва в межах видатків на відповідний рік.

2. До додаткових гарантій та пільг у сфері освіти киянам - учасникам антитерористичної операції, особам, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, та членам сімей загиблих (померлих) киян, які брали участь в проведенні антитерористичної операції, належать:

2.1. Першочергове влаштування дітей до дошкільних навчальних закладів, заснованих на комунальній власності територіальної громади міста Києва.

2.2. Додаткова пільга щодо плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, заснованих на комунальній власності територіальної громади міста Києва.

2.3. Додаткова пільга щодо плати за харчування учнів 5 - 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, заснованих на комунальній власності територіальної громади міста Києва.

3. Кияни - учасники антитерористичної операції, особи, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, та члени сімей загиблих (померлих) киян, які брали участь в проведенні антитерористичної операції, мають право на першочергове влаштування дітей до дошкільних навчальних закладів, заснованих на комунальній власності територіальної громади міста Києва, на підставі документів, які підтверджують наявність пільги.

Першочерговий прийом дітей до дошкільних навчальних закладів здійснюється у передбаченому законодавством України порядку.

Першочергове влаштування дітей здійснюється з дотриманням Порядку електронного запису дітей до дошкільних навчальних закладів комунальної власності територіальної громади міста Києва, затвердженого наказом Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 27 березня 2014 року N 184 (Порядок N 184), зареєстрованим в Головному управлінні юстиції у місті Києві 09 квітня 2014 року за N 6/1059.

4. Додаткова пільга щодо плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, заснованих на комунальній власності територіальної громади міста Києва, учасників антитерористичної операції, осіб, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, та дітей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції щороку передбачається районними в місті Києві державними адміністраціями за рахунок коштів бюджету міста Києва.

5. Харчування учнів 5 - 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, заснованих на комунальній власності територіальної громади міста Києва, із числа дітей учасників антитерористичної операції, осіб, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, та дітей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції здійснюється безкоштовно.

6. Підставою для надання додаткової пільги щодо плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, заснованих на комунальній власності територіальної громади міста Києва, та додаткової пільги щодо плати за харчування учнів 5 - 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, заснованих на комунальній власності територіальної громади міста Києва, із числа дітей учасників антитерористичної операції, осіб, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, та дітей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції є документи, які підтверджують наявність пільги.

7. Департамент освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), управління освіти районних в місті Києві державних адміністрацій здійснюють організаційне та методичне забезпечення реалізації додаткових гарантій та пільг у сфері освіти киянам - учасникам антитерористичної операції, особам, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, та членам сімей загиблих (померлих) киян, які брали участь в проведенні антитерористичної операції.

 

Київський міський голова

В. Кличко

 

Додаток 5
до рішення Київської міської ради
09.10.2014 N 271/271
(у редакції рішення Київської міської ради
від 21.12.2017 N 1051/4058)

Порядок
проведення безоплатного поховання загиблих (померлих) киян - учасників антитерористичної операції, осіб, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, на яких не поширюється дія статті 14 Закону України "Про поховання та похоронну справу"

1. Цей Порядок регламентує проведення безоплатного поховання в місті Києві загиблих (померлих) киян - учасників антитерористичної операції, осіб, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, на яких не поширюється дія статті 14 Закону України "Про поховання та похоронну справу" (далі - загиблі (померлі)) в частині організації поховання і ритуального обслуговування.

2. Безоплатно надаються такі послуги виконавцю волевиявлення або особі, яка зобов'язалася поховати загиблого (померлого):

• оформлення договору-замовлення на організацію та проведення поховання;

• доставка предметів похоронної належності (завантаження на складі, перевезення, вивантаження на місці призначення та перенесення до місця знаходження тіла померлого);

• надання транспортних послуг (один автокатафалк та один автобус супроводження);

• перенесення труни з тілом померлого до будинку (квартири), до моргу, з будинку (квартири), моргу до місця поховання;

• організація поховання і проведення ритуалу;

• надання труни;

• надання вінка похоронного з траурною стрічкою (з написом чи без нього);

• копання могили (викопування ручним чи механізованим способом, опускання труни у могилу, закопування, формування намогильного насипу);

• надання урни;

• кремація;

• поховання урни з прахом (закопування в могилі чи розміщення в колумбарній ніші та одноразове прибирання прилеглої території після поховання).

Влаштування поминальних обідів здійснюється районними в місті Києві державними адміністраціями за рахунок коштів, передбачених на вказані цілі у бюджеті міста Києва на виконання міської цільової програми "Турбота. Назустріч киянам" (Програма N 116/116).

3. Додаткові ритуальні послуги оплачуються виконавцем волевиявлення або особою, яка зобов'язалася поховати загиблого (померлого).

4. Витрати на проведення безоплатного поховання загиблого (померлого) здійснюються за рахунок коштів бюджету міста Києва, передбачених у межах видатків на відповідний рік, на основі договору-замовлення на організацію та проведення поховання, укладеного виконавцем волевиявлення або особою, що зобов'язалася поховати загиблого (померлого), шляхом перерахування коштів на рахунок виконавців ритуальних послуг.

5. Виконавець волевиявлення або особа, яка зобов'язалася поховати загиблого (померлого) учасника антитерористичної операції, особу, якій видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, до заяви для оформлення договору-замовлення додає:

• копію свідоцтва про смерть;

• щодо осіб учасників антитерористичної операції: копія одного з документів, передбачених Порядком надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року N 413 (Постанова N 413) (далі - документи, які підтверджують участь в антитерористичній операції);

• щодо осіб, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України: копія посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України;

• копію довідки, виданої за формою, визначеною Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року N 509, з відміткою про фактичне місце проживання в місті Києві (для внутрішньо переміщених осіб).

6. Департамент житлово-комунальної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) забезпечує в установленому порядку безоплатне поховання загиблих (померлих) киян - учасників антитерористичної операції, осіб, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, на яких не поширюється дія статті 14 Закону України "Про поховання та похоронну справу".

7. Департамент житлово-комунальної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) відповідно до інформації, отриманої від Київського міського військового комісаріату, районних у місті Києві військових комісаріатів про кількість осіб, зареєстрованих в місті Києві, що загинули під час участі в антитерористичній операції, про місце зберігання їх тіл (м. Дніпропетровськ, м. Харків, м. Запоріжжя), забезпечує транспортування тіл мешканців міста Києва, загиблих (померлих) під час участі в антитерористичній операції, з місця зберігання до Київського міського клінічного бюро судово-медичної експертизи (вул. Оранжерейна, 9, м. Київ).

8. Транспортування тіл мешканців міста Києва, загиблих (померлих) під час участі в антитерористичній операції, здійснюється за рахунок суб'єктів господарювання, які надають послуги із транспортування тіл мешканців міста Києва, загиблих (померлих) під час участі в антитерористичній операції, з подальшим відшкодуванням за рахунок коштів бюджету міста Києва.

9. Відшкодування коштів за транспортування тіл мешканців міста Києва, загиблих (померлих) під час участі в антитерористичній операції, суб'єктам господарювання здійснюється Департаментом житлово-комунальної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за рахунок коштів, передбачених міською цільовою програмою поліпшення організації підготовки громадян до військової служби, приписки до призовної дільниці, призову на строкову військову службу, призову військовозобов'язаних під час мобілізації, прийняття на військову службу за контрактом на 2016 - 2018 роки, затвердженою рішенням Київської міської ради від 28 липня 2016 року N 859/859 (Рішення N 859/859).

10. Суб'єкти господарювання, які надають послуги із транспортування тіл мешканців міста Києва, загиблих (померлих) під час участі в антитерористичній операції, визначаються Департаментом житлово-комунальної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) у встановленому порядку.

 

Київський міський голова

В. Кличко

 

Додаток 6
до рішення Київської міської ради
09.10.2014 N 271/271
(у редакції рішення Київської міської ради
від 21.12.2017 N 1051/4058)

Порядок
надання матеріальної допомоги на часткову компенсацію членам сімей загиблих (померлих) киян, які брали участь у проведенні антитерористичної операції, осіб, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, на виготовлення та встановлення надгробків

1. Цей Порядок визначає механізм надання матеріальної допомоги на часткову компенсацію членам сімей загиблих (померлих) киян, які брали участь у проведенні антитерористичної операції, осіб, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, на виготовлення та встановлення надгробків загиблим (померлим) киянам, які брали участь у проведенні антитерористичної операції, особам, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України (далі - матеріальна допомога).

2. Матеріальна допомога надається одноразово за рахунок коштів, передбачених у бюджеті міста Києва на відповідний рік на виконання міської цільової програми "Турбота. Назустріч киянам" (Програма N 116/116).

3. Матеріальна допомога надається члену сім'ї загиблого (померлого) киянина, який брав участь у проведенні антитерористичної операції, особи, якій видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, на підставі заяви, до якої додаються:

• копія паспорта громадянина України члена сім'ї, який забезпечив виготовлення та встановлення надгробка;

• копія документа, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);

• копія свідоцтва про смерть киянина, який брав участь у проведенні антитерористичної операції;

• копії документів, які підтверджують ступінь спорідненості;

• щодо осіб учасників антитерористичної операції копія одного з документів, передбачених Порядком надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року N 413 (Постанова N 413) (далі - документи, які підтверджують участь в антитерористичній операції);

• щодо осіб, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України: копія посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України;

• копія довідки, видана за місцем реєстрації, про те, що учасник антитерористичної операції, особа, якій видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, на момент смерті (загибелі) був зареєстрований в місті Києві, або на момент смерті (загибелі) учасника антитерористичної операції, особи, якій видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, члени його сім'ї були зареєстровані в місті Києві;

• копія довідки, виданої за формою, визначеною Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року N 509, з відміткою про фактичне місце проживання в місті Києві (для підтвердження про те, що учасник антитерористичної операції, особа, якій видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, із числа внутрішньо переміщених осіб на момент смерті фактично проживав у місті Києві);

• копія одного з документів, що підтверджує витрати на виготовлення та встановлення надгробка;

• довідка про встановлення надгробка на місці поховання;

• копія витягу із протоколу засідання Центральної військово-лікарської комісії Міністерства оборони України або копія постанови Центральної військово-лікарської комісії МВС України по встановленню причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв, що призвели до смерті (для членів сім'ї загиблих (померлих)).

4. Для цілей цього Порядку до членів сімей загиблих (померлих) киян, які брали участь в проведенні антитерористичної операції, особи, якій видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, належать: утриманці загиблого (померлого), яким у зв'язку з цим виплачується пенсія; батьки; діти; один з подружжя.

5. Матеріальна допомога надається на підставі наданих документів, передбачених цим Порядком.

6. Документи, зазначені у пункті 3 цього Порядку (крім копії відповідних довідок, виданих за формою (Постанова N 413), визначеною Порядком надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року N 413 (Постанова N 413)), подаються також в оригіналах для звірки з копіями.

7. Опрацювання поданих заявником документів здійснюється Департаментом соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

8. Розмір матеріальної допомоги визначається Департаментом соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в кожному конкретному випадку в залежності від фактичних витрат та не може перевищувати граничної суми, встановленої розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за поданням Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) на відповідний рік.

9. Матеріальна допомога виплачується у грошовому вигляді на підставі наказів директора Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

10. Департамент соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) у разі потреби може утворювати комісію з питань розгляду заяв про надання матеріальної допомоги.

11. Матеріальна допомога виплачується шляхом перерахування коштів на рахунок банку, що зазначений одержувачем виплати, або поштовим переказом через відділення зв'язку за місцем проживання одержувача.

12. Облік громадян, які звертаються за матеріальною допомогою, здійснює Департамент соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

 

Київський міський голова

В. Кличко

 

Додаток 7
до рішення Київської міської ради
09.10.2014 N 271/271
(у редакції рішення Київської міської ради
від 21.12.2017 N 1051/4058)

Порядок
оздоровлення дітей киян - учасників антитерористичної операції, осіб, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, віком до 7 років у супроводі матері, батька або особи, яка замінює батьків

1. Цей Порядок визначає механізм забезпечення путівками для оздоровлення дітей киян - учасників антитерористичної операції, осіб, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, віком до 7 років у супроводі матері, батька або особи, яка замінює батьків (далі - Порядок), за рахунок коштів, передбачених у бюджеті міста Києва на відповідний рік на виконання міської цільової програми "Турбота. Назустріч киянам" (Програма N 116/116).

2. Путівками для оздоровлення забезпечуються діти киян - учасників антитерористичної операції, осіб, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, та діти загиблих (померлих) киян, які брали участь в проведенні антитерористичної операції, віком до 7 років (далі - діти) у супроводі матері, батька або особи, яка замінює батьків.

Путівками для оздоровлення також забезпечуються діти загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції, осіб, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, які були зареєстровані в місті Києві на момент загибелі (смерті) учасника антитерористичної операції, особи, якій видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України та який не був на момент загибелі (смерті) зареєстрований в місті Києві.

3. Путівки для оздоровлення дітей видаються управліннями праці та соціального захисту населення районних в місті Києві державних адміністрацій на підставі заяви одного з батьків (законних представників) дитини, до якої додаються:

• копія паспорта учасника антитерористичної операції, особи, якій видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, та супроводжуючого;

• копія документа, що підтверджує родинні стосунки дитини та заявника (свідоцтво про народження, усиновлення, документ, що підтверджує встановлення опіки чи піклування), нотаріально завірена згода (доручення) батьків, опікунів, усиновителів або піклувальників на виїзд та супровід дитини (у разі необхідності);

• щодо дітей учасників антитерористичної операції: копія одного з документів, передбачених Порядком надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року N 413 (Постанова N 413) (далі - документи, які підтверджують участь в антитерористичній операції);

• щодо дітей осіб, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України: копія посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України;

• копія довідки, виданої за формою, визначеною Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року N 509, з відміткою про фактичне місце проживання в місті Києві для внутрішньо переміщених осіб;

• копія свідоцтва про смерть (у разі загибелі (смерті) учасника антитерористичної операції, особи, якій видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України);

• копія довідки, виданої в установленому порядку, про те, що учасник антитерористичної операції, особа, якій видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, на момент смерті (загибелі) був зареєстрований в місті Києві, або на момент загибелі (смерті) учасника антитерористичної операції, особи, якій видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, його діти були зареєстровані в місті Києві.

4. Путівки для оздоровлення дітей видаються управліннями праці та соціального захисту населення районних в місті Києві державних адміністрацій за місцем реєстрації учасників антитерористичної операції, осіб, яким видано посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, або дитини у випадку, передбаченому абзацом другим пункту 2 цього Порядку.

5. Управління праці та соціального захисту населення районних в місті Києві державних адміністрацій в установленому порядку здійснюють:

• реєстрацію заяв про оздоровлення дітей;

• розгляд документів, визначених у пункті 3 цього Порядку;

• облік осіб, які звертаються за путівками для оздоровлення дітей;

• видачу путівок для оздоровлення дітей;

• надання Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) інформації про потребу в оздоровленні дітей згідно з наданими заявами щомісячно до 01 числа;

• надання Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) звітів щодо видачі путівок для оздоровлення дітей щоквартально до 01 числа місяця, що настає за звітним.

6. Контроль за використанням путівок здійснюється Департаментом соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

 

Київський міський голова

В. Кличко
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали