Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Про внесення змін до розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 28.01.2019 N 55-ОД

СУМСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 18.03.2020 р. N 104-ОД

Про внесення змін до розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 28.01.2019 N 55-ОД

Відповідно до статей 6, 18, 39 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", статей 23, 1033 Бюджетного кодексу України, постанов Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2017 р. N 88 "Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами" (Постанова N 88), від 26 лютого 2020 р. N 152 "Деякі питання використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами у 2020 році" (Постанова N 152), від 15 грудня 2010 р. N 1132 "Про затвердження Порядку перерахування міжбюджетних трансфертів":

1. Внести зміни до Порядку та умов розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами, затверджених розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації від 28.01.2019 N 55-ОД "Про Порядок та умови розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами" (Розпорядження N 55-ОД), виклавши їх у новій редакції (додається).

2. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови Сумської обласної державної адміністрації Боршоша І. С.

 

Голова

Р. Грищенко

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження Сумської обласної державної адміністрації
28 січня 2019 року N 55-ОД
(у редакції розпорядження Сумської обласної державної адміністрації
від 18 березня 2020 року N 104-ОД)

ПОРЯДОК ТА УМОВИ
розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами

(нова редакція)

1. Ці Порядок та умови визначають механізм розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами (далі - субвенція) між місцевими бюджетами області.

2. Головним розпорядником коштів за субвенцією на рівні обласного бюджету є Департамент освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації. У частині передачі субвенції з обласного бюджету до бюджетів міст обласного значення, районних бюджетів та бюджетів об'єднаних територіальних громад - Департамент фінансів Сумської обласної державної адміністрації.

Розпорядники субвенції за місцевими бюджетами визначаються рішеннями про такі бюджети відповідно до законодавства.

3. Субвенція спрямовується на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами, які здобувають освіту в закладах дошкільної освіти (крім закладів дошкільної освіти (ясел-садків) компенсуючого типу, будинків дитини, закладів дошкільної освіти (дитячих будинків) інтернатного типу), закладах загальної середньої освіти (крім спеціальних шкіл, санаторних шкіл, навчально-реабілітаційних центрів), закладах професійної (професійно-технічної) освіти державної та комунальної власності, а саме дітям сліпим та зі зниженим зором, глухим та зі зниженим слухом, з тяжкими порушеннями мовлення, із затримкою психічного розвитку, з порушеннями опорно-рухового апарату, з порушенням інтелектуального розвитку, зі складними порушеннями розвитку (у тому числі з розладами аутичного спектру).

4. За рахунок субвенції здійснюється оплата таких видатків:

проведення (надання) додаткових психолого-педагогічних і корекційно-розвиткових занять (послуг), що визначені індивідуальною програмою розвитку, особам з особливими освітніми потребами, які здобувають освіту в інклюзивних класах (групах) закладів дошкільної та загальної середньої освіти, а також особам з особливими освітніми потребами, які у закладах професійної (професійно-технічної) освіти одночасно з набуттям кваліфікацій професійної (професійно-технічної) освіти здобувають загальну середню освіту;

придбання спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку, що дають змогу опанувати навчальну програму, для осіб з особливими освітніми потребами, які здобувають освіту в інклюзивних класах (групах) закладів дошкільної, загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти. На придбання таких засобів для осіб з особливими освітніми потребами, які зазначені в абзаці другому цього пункту, використовується не більше 35 відсотків загального обсягу субвенції. За наявності в закладі декількох осіб з особливими освітніми потребами з однаковими порушеннями в разі потреби можлива закупівля спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку для спільного користування. Типовий перелік спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку для осіб з особливими освітніми потребами затверджується наказом Міністерством освіти і науки України.

У разі необхідності закупівлі малоцінних необоротних матеріальних активів під час придбання спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку для осіб з особливими освітніми потребами та методичного, навчального, програмного забезпечення, предметів, матеріалів і обладнання для оснащення кабінетів інклюзивно-ресурсних центрів кошти, визначені розподілом субвенції як видатки розвитку, можуть спрямовуватися на видатки споживання.

5. Розподіл субвенції між обласним бюджетом, районними бюджетами, бюджетами міст обласного значення та об'єднаних територіальних громад здійснюється пропорційно кількості осіб з особливими освітніми потребами, зазначених у пункті 3 цих Порядку та умов, які здобувають освіту у відповідних закладах освіти.

6. Обсяг субвенції, не використаний на рівні бюджетів міст обласного значення, об'єднаних територіальних громад, районних бюджетів на кінець бюджетного періоду, перераховується в останній робочий день такого періоду органами Казначейства до обласного бюджету, якщо інше не передбачено рішенням про обласний бюджет.

Залишки субвенції на кінець бюджетного періоду зберігаються на рахунку обласного бюджету і використовуються в наступному бюджетному періоді з урахуванням цільового призначення субвенції.

Залишки коштів субвенції 2019 року, передбачені для оснащення кабінетів інклюзивно-ресурсних центрів, спрямовуються у 2020 році на закупівлю обладнання для оснащення кабінетів інклюзивно-ресурсних центрів, що будуть утворені у 2020 році.

7. Відповідні місцеві ради мають право:

передавати кошти субвенції та залишки субвенції минулих років у вигляді міжбюджетного трансферту іншим місцевим бюджетам;

перерозподіляти у межах відповідного місцевого бюджету кошти субвенції між відповідними типами закладів для забезпечення підтримки осіб з особливими освітніми потребами в повному обсязі.

 

Керівник апарату

І. Кальченко

Директор Департаменту освіти і науки

В. Гробова
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали