ПЛЕНУМ ВИЩОГО АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 19 грудня 2011 року N 9

Про внесення змін і доповнень до постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 13 грудня 2010 року N 2 "Про судову практику застосування статей 235 - 240 Кодексу адміністративного судочинства України"

У зв'язку з прийняттям Верховною Радою України Закону України від 20 жовтня 2011 року N 3932-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розгляду справ Верховним Судом України" (Закон N 3932-VI), яким внесено зміни до статей 238, 240 Кодексу адміністративного судочинства України, та Закону України від 8 липня 2011 року N 3674-VI "Про судовий збір" (Закон N 3674-VI) Пленум Вищого адміністративного суду України постановляє:

Унести до постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 13 грудня 2010 року N 2 "Про судову практику застосування статей 235 - 240 Кодексу адміністративного судочинства України" такі зміни і доповнення:

1. Пункт 1 доповнити абзацом другим такого змісту:

"Судом, що здійснює перегляд судових рішень в адміністративних справах з підстав, передбачених пунктами 1, 2 частини першої статті 237 КАС України, є Верховний Суд України, а у разі встановлення за результатами розгляду питання про допуск справи до провадження з підстав, передбачених пунктом 2 частини першої статті 237 КАС України, порушення Україною міжнародних зобов'язань внаслідок недотримання норм процесуального права - Вищий адміністративний суд України".

2. Пункт 4 після абзацу чотирнадцятого доповнити новим абзацом такого змісту:

"Однак необхідно враховувати, що в разі якщо за результатами розгляду питання про допуск справи до провадження з підстави, передбаченої пунктом 2 частини першої статті 237 КАС України, буде встановлено, що порушення Україною міжнародних зобов'язань є наслідком недотримання процесуального права, Вищий адміністративний суд України постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі та вирішує питання про необхідність витребування справи".

3. В абзаці першому пункту 6 слова "одного місяця" замінити словами "трьох місяців".

4. Абзац перший пункту 7 викласти в такій редакції:

"Тримісячний строк, установлений частиною першою статті 238 КАС України, є процесуальним і може бути поновлений за клопотанням особи, яка подає заяву про перегляд судового рішення в порядку, визначеному частиною третьою зазначеної статті".

5. Друге речення абзацу другого пункту 7 викласти в такій редакції:

"Відмова в поновленні строку є підставою для залишення заяви без розгляду".

6. У першому реченні абзацу третього пункту 7 слова "одного місяця" замінити словами "трьох місяців".

7. Пункт 15 доповнити новим абзацом такого змісту:

"Якщо за результатами розгляду питання про допуск справи до провадження з підстави, передбаченої пунктом 2 частини першої статті 237 КАС України, буде встановлено, що порушення Україною міжнародних зобов'язань є наслідком недотримання процесуального права, Вищий адміністративний суд України постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі та вирішує питання про необхідність витребування справи".

8. Пункт 16 доповнити новим абзацом такого змісту:

"Якщо за результатами розгляду питання про допуск справи до провадження з підстави, передбаченої пунктом 2 частини першої статті 237 КАС України, буде встановлено, що порушення Україною міжнародних зобов'язань є наслідком недотримання процесуального права, Вищий адміністративний суд України відповідно до положень частини четвертої статті 240 цього Кодексу постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі та здійснює її розгляд за правилами, встановленими для перегляду справ у касаційному порядку".

9. Пункт 18 викласти в такій редакції:

"Судовий збір за подання до адміністративного суду заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України сплачується в порядку та розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір" (Закон N 3674-VI).

 

Головуючий

І. Х. Темкіжев

Секретар Пленуму

М. І. Смокович

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали