НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 19.07.2012 р. N 76-р

м. Київ

Про встановлення вимог до НЕК "УКРЕНЕРГО" щодо провадження інших, крім ліцензованого, видів діяльності

Відповідно до Закону України "Про природні монополії", Указу Президента України від 23.11.2011 N 1059 "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики" (Положення N 1059/2011), Умов та Правил здійснення підприємницької діяльності з передачі електричної енергії магістральними та міждержавними електричними мережами, затверджених постановою НКРЕ від 11.10.96 N 152, Порядку встановлення вимог до ліцензіатів з розподілу природного і нафтового газу, з транспортування природного і нафтового газу магістральними трубопроводами, з транспортування нафти та нафтопродуктів магістральними трубопроводами, з передачі електричної енергії магістральними та міждержавними електричними мережами, з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами щодо провадження інших, крім ліцензованого, видів діяльності, затвердженого постановою НКРЕ від 11.09.2006 N 1182, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, вирішила:

1. Установити до НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ КОМПАНІЇ "УКРЕНЕРГО" (далі - НЕК "УКРЕНЕРГО"), ліцензіата з передачі електричної енергії магістральними та міждержавними електричними мережами, при провадженні ним інших, крім ліцензованого, видів діяльності, а саме: здійснення послуг з операційної оренди активів такі вимоги:

а) вести бухгалтерський облік інших, крім ліцензованого, видів діяльності окремо від обліку діяльності з передачі електричної енергії магістральними та міждержавними електричними мережами;

б) при провадженні інших, крім ліцензованого, видів діяльності не допускати зловживання монопольним становищем, яке займає ліцензіат на ринку природної монополії, щодо споживачів та суб'єктів господарювання на інших ринках.

в) провадити інші, крім ліцензованого, види діяльності, лише у разі їх беззбитковості.

2. Зобов'язати НЕК "УКРЕНЕРГО" виконувати вимоги та щоквартально надавати до управління НКРЕ у м. Києві та Київській області звіти про їх виконання, а також про надходження та використання коштів з інших видів діяльності в розрізі кожного з цих видів діяльності.

3. Рекомендувати НЕК "УКРЕНЕРГО" використовувати прибуток, отриманий від інших, крім ліцензованого, видів діяльності, на збільшення фінансування заходів, спрямованих на покращення технічного стану електромереж та модернізацію засобів обліку електричної енергії.

4. Управлінню НКРЕ у м. Києві та Київській області інформувати Комісію в разі виявлення фактів невиконання ліцензіатом установлених вимог або збитковості інших видів діяльності (на підставі звітів, які надає ліцензіат згідно з пунктом 2 цього розпорядження).

 

В. о. Голови Комісії

О. Рогозін

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали