НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 25.07.2012 р. N 67-118/587

Генеральний департамент регулювання грошового обігу

Операційному і територіальним управлінням Національного банку України, Центральному сховищу, Департаменту міжнародних зв'язків та комунікацій, Асоціації українських банків, банкам України та їх філіям


Про введення в обіг пам'ятних монет "Єлецький Свято-Успенський монастир"

Національний банк України, продовжуючи серію "Пам'ятки архітектури України", уводить в обіг 27 липня 2012 року пам'ятні монети номіналами 10 та 5 гривень, присвячені архітектурному ансамблю Єлецького Свято-Успенського монастиря, заснованого в середині XI ст., одного з найдавніших в Україні, головною спорудою якого є мурований храм на честь Успіння Божої Матері.

Монету номіналом 10 гривень виготовлено зі срібла 925 проби, категорія якості карбування - "пруф", маса в чистоті - 31,1 г, діаметр - 38,6 мм, тираж - 7000 штук. Гурт монети - гладкий із заглибленими написами позначення металу, його проби - Ag 925, маси в чистоті - 31,1 г і логотипом Монетного двору.

Монету номіналом 5 гривень виготовлено з нейзильберу, якість карбування "спеціальний анциркулейтед", маса - 16,54 г, діаметр - 35,0 мм, тираж - 35000 штук. Гурт монети рифлений.

На аверсі монет зображено: малий Державний Герб України та по колу написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (угорі), ЄЛЕЦЬКИЙ СВЯТО-УСПЕНСЬКИЙ МОНАСТИР (унизу), головну споруду монастиря - Успенський собор, на тлі якого унизу напис XI - XVIII ст., ліворуч від собору номінал: на монеті зі срібла - 10/ГРИВЕНЬ, на монеті з нейзильберу - 5/ГРИВЕНЬ; праворуч рік карбування - 2012. На монеті номіналом 5 гривень праворуч розміщено логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монет стилізовано зображено ікону Божої Матері на ялині відповідно до легенди про виникнення монастиря та розміщено: угорі півколом на стрічці напис - ОБРАЗ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ ЄЛЕЦЬКОЇ, унизу - стилізований орнамент.

Художники: аверс: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук; реверс: Олександр Кузьмін, Марія Скоблікова.

Скульптори: Анатолій Дем'яненко, Володимир Атаманчук.

Пам'ятні монети номіналом 10 та 5 гривень є дійсними платіжними засобами України та обов'язкові до приймання без будь-яких обмежень за їх номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

 

Директор Генерального департаменту
регулювання грошового обігу

В. М. Нестеренко

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали