НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

21.11.2011 р. N 67-112/151

Департамент готівково-грошового обігу

Операційному і територіальним управлінням Національного банку України, Центральному сховищу, Департаменту зовнішньоекономічних відносин, Асоціації українських банків, банкам України та їх філіям

Про введення в обіг пам'ятних монет "Міжнародний рік лісів"

Національний банк України уводить в обіг 24 листопада 2011 року пам'ятні монети "Міжнародний рік лісів" номіналами 5 гривень (зі срібла) та 5 гривень (з біметалу), присвячені Міжнародному року лісів, яким ООН оголосила 2011 рік. Ліси - тип природних комплексів із відповідною рослинністю, тваринним світом, мікроорганізмами, що взаємопов'язані у своєму розвитку. Це одна зі складових національного природного багатства країни та вагома складова гармонійного життя людини.

Монету номіналом 5 гривень виготовлено зі срібла, якість карбування - "спеціальний анциркулейтед", маса в чистоті - 15,55 г, діаметр - 33,0 мм, тираж - 3000 штук. Гурт монети - гладкий із заглибленими написами позначення металу, його проби - Ag 925, маси в чистоті - 15,55 і логотипом Монетного двору Національного банку України. Монету виготовлено з використанням технології патинування.

Монету номіналом 5 гривень відкарбовано з використанням сучасних технологій виготовлення біметалевих монет: зовнішнє коло - мідно-нікелевий сплав, внутрішнє - нордік (CuAl5Zn5Sn1), якість карбування - "спеціальний анциркулейтед", діаметр - 28,0 мм, маса - 9,4 г, тираж - 30000 штук. Гурт монети - секторальне рифлення.

На аверсі монети зі срібла розміщено: угорі малий Державний Герб України та напис півколом - НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, у центрі - дві пташки, що сидять серед гілок на стилізованому гнізді, у центрі якого - Земля. Ця композиція символізує життя людства: як для пташки гніздо, так для людей Земля є домом. Унизу - рік карбування монети 2011 та напис півколом П'ЯТЬ ГРИВЕНЬ.

На аверсі монети з біметалу розміщено: угорі малий Державний Герб України та напис півколом - НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, у центрі - стилізоване квітуче дерево з руками-вітами та серцем, праворуч - рік карбування монети 2011, унизу - логотип Монетного двору Національного банку України та напис півколом - П'ЯТЬ ГРИВЕНЬ.

На реверсі монет зображено руки-гілки, що тягнуться до сонця, по колу розміщено написи: МІЖНАРОДНИЙ РІК ЛІСІВ (угорі), ЗБЕРЕЖЕМО ЗАРАДИ ЖИТТЯ (унизу).

Художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук. Скульптор - Святослав Іваненко.

Пам'ятні монети є дійсними платіжними засобами України і обов'язкові до приймання без будь-яких обмежень за їх номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

 

Директор Генерального департаменту
регулювання грошового обігу

В. М. Нестеренко

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали