НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 26.05.2017 р. N 50-0024/38002

Департамент грошового обігу

Банкам України та їх філіям

Про введення в обіг пам'ятних монет "Перегузня"

Національний банк України, продовжуючи серію "Флора і фауна України", уводить в обіг 01 червня 2017 року пам'ятні монети "Перегузня" номіналами 10 та 2 гривні, присвячені рідкісному виду хижих ссавців родини Куницевих - Перегузні звичайній, зникаючому виду, занесеному до Червоної книги України.

Перегузня - хижак фауни нашої країни, що має строкате забарвлення. В Україні поширена на території Запорізької, Донецької та Луганської областей. Живе в норах цілинних степів.

Монету номіналом 10 гривень виготовлено зі срібла, якість карбування - "пруф", маса в чистоті - 31,1 г, діаметр - 38,61 мм, тираж - 3000 штук. Гурт монети - гладкий із заглибленими написами позначення металу та його проби - Ag 925, маси в чистоті - 31,1 і логотипом Банкнотно-монетного двору Національного банку України. Елемент оздоблення - тамподрук.

Монету номіналом 2 гривні виготовлено з нейзильберу, категорія якості карбування - "спеціальний анциркулейтед", маса - 12,8 г, діаметр - 31,0 мм, тираж - 40000 штук. Гурт монети - рифлений. Елемент оздоблення - тамподрук.

На аверсі монет в обрамленні вінка, утвореного із зображень окремих видів флори і фауни, розміщено малий Державний Герб України та написи: на монеті зі срібла - УКРАЇНА/10/ГРИВЕНЬ/2017, на монеті з нейзильберу - УКРАЇНА/2/ГРИВНІ/2017 та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монет зображено перегузню в кольорі з використанням тамподруку та розміщено написи півколом: VORMELA PEREGUSNA (угорі), ПЕРЕГУЗНЯ (унизу).

Художники: Володимир Дем'яненко, Наталія Фандікова.

Скульптори: Володимир Дем'яненко, Святослав Іваненко.

Пам'ятні монети є дійсними платіжними засобами України та обов'язкові до приймання без будь-яких обмежень за їх номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

 

В. о. Голови

Я. В. Смолій
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали