Додаткова копія: Про введення в обіг пам'ятної монети "100-річчя створення Українського військово-морського флоту"

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 10.04.2018 р. N 50-0027/20161

Департамент грошового обігу

Банкам України та їх філіям

Про введення в обіг пам'ятної монети "100-річчя створення Українського військово-морського флоту"

Національний банк України, продовжуючи серію "Збройні Сили України", 18 квітня 2018 року вводить в обіг пам'ятну монету України спеціального випуску номіналом 10 гривень "100-річчя створення Українського військово-морського флоту".

Центральною Радою на початку 1918 року було прийнято ряд важливих військово-морських законів, які на той час мали декларативний характер, у тому числі один із найголовніших - "Тимчасовий закон про флот".

29 квітня 1918 року адмірал М. Саблін - командуючий Чорноморським флотом, ураховуючи настрої більшості українських моряків, офіційно проголосив увесь Чорноморський флот у Севастополі та Криму флотом УНР та наказав підняти український прапор. Цей день став видатним для українського державного флоту та святом українського моря, днем, коли "ціла українська фльота виявила свою приналежність до Батьківщини".

Монету виготовлено зі сплаву на основі цинку з покривом нікелем, категорія якості карбування - "анциркулейтед", маса - 12,4 г, діаметр - 30,0 мм, тираж - 1000000 штук. Гурт монети - рифлений.

На аверсі монети розміщено: угорі на матовому тлі: малий Державний Герб України, ліворуч від якого вертикальні написи: УКРАЇНА та номінал - 10 ГРИВЕНЬ; рік карбування - 2018; праворуч на дзеркальному тлі - стилізовані прапор військово-морського флоту України тих часів та абрис військового корабля на хвилях, ліворуч від якого - логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети на тлі стилізованих хвиль розміщено напис 100, у нулях якого - роза вітрів (векторна діаграма, яка характеризує напрямки вітру) та тризуб, накладений на якір, по обидві сторони від якого роки: 1918, 2018.

Розміщено написи: СТВОРЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО (угорі), ВІЙСЬКОВО-МОРСЬКОГО ФЛОТУ (унизу).

Художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.

Скульптори: Анатолій Демяненко, Володимир Дем'яненко.

Пам'ятна монета є дійсним платіжним засобом України та обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

Реалізація пам'ятних монет спеціальних випусків здійснюватиметься відділами (управлінням) грошового обігу в регіонах Департаменту грошового обігу Національного банку України та банками-дистриб'юторами АТ "Ощадбанк", АБ "УКРГАЗБАНК".

 

Голова

Я. В. Смолій
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали