НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 18.12.2017 р. N 50-0024/84662

Департамент грошового обігу

Банкам України та їх філіям

Про введення в обіг пам'ятної монети "85 років Донецькій області"

Національний банк України, продовжуючи серію "Області України", уводить в обіг 26 грудня 2017 року пам'ятну монету "85 років Донецькій області" номіналом 5 гривень, присвячену адміністративно-територіальній одиниці України, яка розташована на південному сході країни.

На території нинішньої Донеччини 500 років тому виникли українські козацькі поселення, які згодом утворили Кальміуську паланку Війська Запорозького Низового.

Донецька область межує на заході із Запорізькою та Дніпропетровською, на північному заході - з Харківською, на північному сході та сході - з Луганською областями України та Ростовською областю Росії. З півдня область омивається Азовським морем.

Це край промислового виробництва та видобутку вугілля.

Монету відкарбовано із застосуванням сучасних технологій виготовлення біметалевих монет: зовнішнє коло - мідно-нікелевий сплав, внутрішнє - нордік (CuAl5Zn5Sn1), категорія якості карбування - "спеціальний анциркулейтед", діаметр - 28,0 мм, маса - 9,4 г, тираж - 35000 штук. Гурт монети - секторальне рифлення.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, по колу написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (угорі), П'ЯТЬ ГРИВЕНЬ (унизу), праворуч - логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України; у центрі - стилізовану композицію, що символізує область: фрагмент прапора області, під яким - рік карбування монети 2017 (праворуч), Свято-Успенська Святогірська лавра (ліворуч), терикон, фрагмент українського степу з кам'яною бабою (праворуч); унизу - квіти соняшнику, шахтарські ліхтар та каска.

На реверсі монети стилізовано зображено пальму Мерцалова у вінку з дубового листя - елементи герба Донецької області, по колу розміщено написи: ДОНЕЦЬКА ОБЛАСТЬ (угорі), ЗАСНОВАНА У 1932 РОЦІ (унизу).

Художник і скульптор - Святослав Іваненко.

Пам'ятна монета є дійсним платіжним засобом України та обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

 

В. о. Голови

Я. В. Смолій 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали