НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 16.12.2011 р. N 67-112/223

Генеральний департамент регулювання грошового обігу

Операційному і територіальним управлінням Національного банку України, Центральному сховищу, Департаменту зовнішньоекономічних відносин, Асоціації українських банків, банкам України та їх філіям

Про введення в обіг пам'ятної монети "Фінальний турнір чемпіонату Європи з футболу 2012 р."

Національний банк України вводить в обіг 16 грудня 2011 року пам'ятну монету номіналом 500 гривень, присвячену важливій спортивній події - Фінальному турніру чемпіонату Європи з футболу, який буде проведено в Україні та Польщі у 2012 році.

Монету номіналом 500 гривень виготовлено із золота, якість карбування - "спеціальний анциркулейтед", маса в чистоті - 500,0 г, діаметр - 80,0 мм, тираж - до 500 штук. Гурт монети - гладкий із заглибленими написами позначення металу та його проби - Au 999,9 маси в чистоті - 500,0 і логотипом Монетного двору Національного банку України.

Монета є офіційною ліцензованою продукцією УЄФА ЄВРО 2012™.

На аверсі монети розміщено: малий Державний Герб України, напис НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК/УКРАЇНИ (угорі), у центрі на тлі карти Європи з написами КИЇВ та WARSZAWA зображення офіційного логотипу УЄФА ЄВРО 2012™, виконане з використанням кольорової емалі, під картою номінал монети - 500/ГРИВЕНЬ; по колу монети зображено силуети архітектурних пам'яток міст, у яких проходитимуть матчі фінального турніру, футболістів, а також зазначено дати проведення ігор.

На реверсі монети зображено стилізовану ігрову композицію - на передньому плані динамічна фігура футболіста з м'ячем, на другому плані - два футболісти та силует воротаря, розміщено написи ФІНАЛЬНІ/ІГРИ (угорі ліворуч), ЧЕМПІОНАТ/ЄВРОПИ /З ФУТБОЛУ/2012 р. (унизу праворуч).

Художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.

Скульптор - Володимир Дем'яненко, Анатолій Дем'яненко.

Пам'ятна монета є дійсним платіжним засобом України та обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

 

Директор Генерального департаменту
регулювання грошового обігу

В. М. Нестеренко

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали