НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 12.01.2018 р. N 50-0027/2115

Департамент грошового обігу

Банкам України та їх філіям

Про введення в обіг пам'ятної монети "Леонід Жаботинський"

Національний банк України, продовжуючи серію "Видатні особистості України", 23 січня 2018 року вводить в обіг пам'ятну монету України "Леонід Жаботинський" номіналом 2 гривні, присвячену легендарному українському спортсмену, дворазовому олімпійському чемпіону з важкої атлетики в суперважкій ваговій категорії, чотириразовому чемпіону світу і дворазовому чемпіону Європи, неодноразовому рекордсмену світу, який за спортивну кар'єру встановив 17 світових рекордів, - Леоніду Івановичу Жаботинському.

Монету виготовлено з нейзильберу, категорія якості карбування - "спеціальний анциркулейтед", маса - 12,8 г, діаметр - 31,0 мм, тираж - 35000 штук. Гурт монети - рифлений.

На аверсі монети розміщено: угорі, на рельєфному тлі - малий Державний Герб України, під яким - напис УКРАЇНА; постать спортсмена з переможно піднятими руками біля штанги; ліворуч від нього на дзеркальному тлі - стилізоване спортивне табло, на якому відображені олімпійський та світовий рекорди; праворуч - рік карбування монети та номінал 2018/2/ГРИВНІ, логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (унизу).

На реверсі монети зображено портрет Леоніда Жаботинського, ліворуч від якого роки його життя 1938 - 2016, постать спортсмена зі штангою та напис півколом ЛЕОНІД ЖАБОТИНСЬКИЙ.

Художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.

Скульптори: Володимир Атаманчук, Святослав Іваненко.

Пам'ятна монета є дійсним платіжним засобом України та обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

 

В. о. Голови

Я. В. Смолій
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали