Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Про введення в обіг пам'ятної монети "Микола Лукаш"

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 10.12.2019 р. N 50-0006/64497

Банкам України та їх філіям

Про введення в обіг пам'ятної монети "Микола Лукаш"

Національний банк України, продовжуючи серію "Видатні особистості України", 17 грудня 2019 року вводить в обіг пам'ятну монету "Микола Лукаш" номіналом 2 гривні, присвячену 100-річчю від дня народження Миколи Лукаша - одного з найвидатніших перекладачів з феноменальним лінгвістичним обдаруванням і дивовижною ерудицією - перекладав з 18 мов світу.

Микола Олексійович Лукаш - лексикограф, літературознавець, якому був властивий пошук оригінальної української лексики, який з високою художньою досконалістю відтворив шедеври світової літератури та залишив велику і різноманітну спадщину.

Монету номіналом 2 гривні виготовлено з нейзильберу, категорія якості карбування - "спеціальний анциркулейтед", маса - 12,8 г, діаметр - 31,0 мм, тираж - 35000 штук. Гурт монети - рифлений.

На аверсі монети розміщено: угорі - малий Державний Герб України, праворуч та ліворуч від якого зазначені цифри 20 19, під гербом напис УКРАЇНА; унизу номінал - 2; стилізовану композицію, що символізує книгу перекладів Миколи Лукаша - ліворуч на матовому тлі зазначені автори: GOETHE / FLAUBERT / SCHILLER / RILKE HEINE / CERVANTES / BURNS TUWIM / HUGO VERLAINE / BOCCACCIO / MICKIEWICZ, праворуч, на дзеркальному тлі - ҐЕТЕ / ФЛОБЕР / ШИЛЛЕР  / ГЕЙНЕ РІЛЬКЕ / СЕРВАНТЕС / ТУВІМ БЕРНС / ВЕРЛЕН ГЮГО / БОККАЧЧО / МІЦКЕВИЧ. Праворуч на дзеркальному тлі розміщено логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено портрет Миколи Лукаша, ліворуч від якого на дзеркальному тлі зазначено роки життя у два рядки 1919/1988; праворуч вертикальні написи: МИКОЛА/ЛУКАШ.

Художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.

Скульптор - Володимир Атаманчук.

Програмне моделювання - Віталій Андріянов.

Пам'ятна монета є дійсним платіжним засобом України та обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

 

Заступник Голови

С. Холод
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали