Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Про введення в обіг пам'ятної монети "Перший пуск ракети-носія "Зеніт-3SL"

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 13.09.2019 р. N 50-0006/47553

Банкам України та їх філіям

Про введення в обіг пам'ятної монети "Перший пуск ракети-носія "Зеніт-3SL"

Національний банк України, продовжуючи серію "Україна космічна", 19 вересня 2019 року вводить в обіг пам'ятну монету України "Перший пуск ракети-носія "Зеніт-3SL" номіналом 5 гривень, присвячену важливому етапу в історії розвитку вітчизняного та міжнародного ракетобудування - першому пуску ракети-носія "Зеніт-3SL" (розробка КБ "Південне", виробник - ПІВДЕНМАШ) з плавучої платформи "Одіссей", який відбувся 28 березня 1999 року й успішно продемонстрував пускові можливості ракетно-космічного комплексу "Морський старт".

Програма "Морський старт" - один із найцікавіших і революційних міжнародних космічних проектів кінця XX століття, який уперше реалізував ідею використання морської платформи для здійснення космічних запусків із екваторіальної зони. Це дає змогу максимально використовувати ефект обертання Землі та виводити на орбіту вантаж більшої маси з меншими затратами палива.

Унікальність ракети-носія "Зеніт-3SL" полягає в її екологічній чистоті, що є на сьогодні надзвичайно важливим.

Монету номіналом 5 гривень виготовлено з нейзильберу, категорія якості карбування - "спеціальний анциркулейтед", маса - 16,5 г, діаметр - 35,0 мм, тираж - 40000 штук. Гурт монети - рифлений.

На аверсі монети розміщено: угорі - малий Державний Герб України, під яким напис УКРАЇНА; у центрі - стилізовану композицію, що символізує запуск ракети-носія "Зеніт-3SL"; унизу написи: номінал 5 ГРИВЕНЬ та рік карбування монети 2019; логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (унизу праворуч).

На реверсі монети на дзеркальному тлі розміщено стилізоване зображення плавучої платформи, ліворуч від якої - корабель; по колу написи: ПРОГРАМА "МОРСЬКИЙ СТАРТ" (угорі) та ПЕРШИЙ ПУСК РАКЕТИ-НОСІЯ "ЗЕНІТ-3SL" (унизу).

Художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.

Скульптор - Володимир Дем'яненко.

Програмне моделювання - Віталій Андріянов.

Пам'ятна монета є дійсним платіжним засобом України та обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

 

Директор Департаменту
грошового обігу

В. Зайвенко
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали