КВАЛІФІКАЦІЙНО-ДИСЦИПЛІНАРНА КОМІСІЯ ПРОКУРОРІВ

РІШЕННЯ

від 31 січня 2018 року N 29дк-18

Про вжиття додаткових заходів щодо організації спеціальної перевірки кандидатів на посаду прокурора місцевої прокуратури

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів у складі: головуючого - Шемчука В. В., членів Комісії - Архіпова В. І., Коваленка А. А., Ковальчука О. М., Нечепоренка С. О., Піцика Ю. М., Погребняка С. П., Сергійчука С. О., Юсипа В. В., заслухавши інформацію щодо проблемних питань в організації спеціальної перевірки кандидатів на посаду прокурора місцевої прокуратури, встановила:

На виконання вимог пункту 6 частини першої статті 29 Закону України "Про прокуратуру" (Перелік N 1697-VII) Комісією організовано спеціальну перевірку кандидатів, які успішно склали кваліфікаційний іспит.

У зв'язку з цим направлено запити про проведення спеціальної перевірки, зокрема до Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - Агентство). За результатом їх розгляду від Агентства надійшли відмови у її проведенні. Підставою для прийняття такого рішення стали вимоги пункту 7 Порядку проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 25 березня 2015 року N 171 (Постанова N 171), відповідно до якого спеціальна перевірка проводиться у строк, що не перевищує 25 календарних днів з дати надання згоди на її проведення, а також пункту 8 цього Порядку (Постанова N 171), який передбачає наявність декларації кандидатів за 2017 рік в Єдиному державному реєстрі декларацій, тому на думку Агентства проведення спеціальної перевірки не можливо.

Для усунення недоліків у правовому регулюванні, а саме відсутності норм, які б враховували особливості організації Комісією спеціальної перевірки кандидатів на посаду прокурора, необхідно ініціювати перед Верховною Радою України питання щодо внесення змін до Законів України "Про запобігання корупції" (Закон N 1700-VII), "Про прокуратуру" (Перелік N 1697-VII).

Враховуючи, що строк у 25 календарних днів з дня надання згоди на проведення спеціальної перевірки сплив, а декларації, які подавалися у відповідності до вимог статті 30 Закону України "Про прокуратуру" (Перелік N 1697-VII) за 2016 рік, не приймаються Агентством для опрацювання, з метою завершення спеціальної перевірки, керуючись вимогами статті 29 Закону України "Про прокуратуру" (Перелік N 1697-VII), пунктами 61 - 63, 120 Положення про порядок роботи Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, Комісія вирішила:

1. Запропонувати кандидатам на посаду прокурора місцевої прокуратури, які успішно склали кваліфікаційний іспит, невідкладно подати до Секретаріату Комісії декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, шляхом заповнення її на офіційному веб-сайті Агентства, а також згоду кандидата на проведення спеціальної перевірки.

2. Секретаріату Комісії розмістити на офіційному веб-сайті відповідне оголошення для кандидатів, які успішно склали кваліфікаційний іспит (додається).

 

Головуючий

В. Шемчук

Члени Комісії

В. Архіпов

 

Ю. Піцик

 

А. Коваленко

 

С. Погребняк

 

О. Ковальчук

 

С. Сергійчук

 

С. Нечепоренко

 

В. Юсип

 

Додаток

ОГОЛОШЕННЯ
до відома кандидатів, які приймають участь у доборі для зайняття посади прокурора місцевої прокуратури

До відома кандидатів, які приймають участь у доборі для зайняття посади прокурора місцевої прокуратури

ОГОЛОШЕННЯ

Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією прокурорів 31 січня 2018 року прийнято рішення про вжиття додаткових заходів щодо організації спеціальної перевірки кандидатів на посаду прокурора місцевої прокуратури, відповідно до якого, кандидатам на посаду прокурора місцевої прокуратури, які успішно склали кваліфікаційний іспит, пропонується невідкладно подати до Секретаріату Комісії декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, шляхом заповнення її на офіційному веб-сайті Агентства, а також згоду кандидата на проведення спеціальної перевірки.

Звертаємо увагу на те, що відповідно до частини 3 статті 32 Закону України "Про прокуратуру" (Перелік N 1697-VII) Комісія зараховує до резерву на заміщення вакантних посад прокурорів кандидатів, які успішно склали кваліфікаційний іспит та яким за результатами спеціальної перевірки не було відмовлено в зарахуванні до резерву. В подальшому кандидати, які зараховані до резерву, направляються для проходження спеціальної підготовки до Національної академії прокуратури України.
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали