ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

23.03.2010 р.

N 2а-3158/10/2670

Про забезпечення адміністративного позову

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді - Григоровича П. О., при секретарі судового засідання - Очколяс О. В., розглянувши позовну заяву за позовом Дочірнє підприємство Всеукраїнської громадської організації "Союз організацій інвалідів України" "Фаворит-Плюс" до Міністерство палива та енергетики України про визнання незаконним та скасування наказу N 586 від 05.11.2009 р., встановив:

Дочірнє підприємство Всеукраїнської громадської організації "Союз організацій інвалідів України "Фаворит-Плюс"(далі - позивач) звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовними вимогами до відповідача 1 - Кабінету Міністрів України, відповідача 2 - Міністерства палива та енергетики України, третя особа - Міністерство економіки України про визнання нечинними та незаконними постанову від 17.07.2009 р. N 770 "Про особливості закупівлі товарів, робіт і послуг для продовження строку експлуатації та виконання заходів з підвищення безпеки діючих енергоблоків атомних електростанцій" та наказу від 05.11.2009 р. N 586 "Про затвердження переліку товарів, робіт і послуг".

Позовні вимоги обґрунтовано протиправністю прийняття оскаржуваних рішень, якими відповідачі надали переваги одним виробникам перед іншими та обмежили конкуренцію у сфері закупівель за державні кошти, зокрема порушенням принципів добросовісної конкуренції серед учасників, недискримінації учасників, запобіганню корупційним діям і зловживанням.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 23.03.2010 р. відкрито провадження у справі та призначено попереднє засідання на 02.04.2010 р.

До позовної заяви додано клопотання позивача про забезпечення позову в порядку ст. ст. 117, 118 Кодексу адміністративного судочинства України шляхом зупинення дії постанови Кабінету Міністрів від 17.07.2009 р. N 770 "Про особливості закупівлі товарів, робіт і послуг для продовження строку експлуатації та виконання заходів з підвищення безпеки діючих енергоблоків атомних електростанцій" та наказу Міністерства палива та енергетики України від 05.11.2009 р. N 586 "Про затвердження переліку товарів, робіт і послуг" на час провадження в адміністративній справі.

В обґрунтування поданого клопотання позивач, зокрема, зазначає, що виконання оскаржуваних наказу N 586 від 05.11.2009 р. та постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2009 р. N 770 вже розпочалось, що призводить до нанесення матеріальних збитків державі та порушення інтересів позивача. Крім того, він стверджує, що захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат.

Частиною 1 ст. 117 КАС України передбачено, що суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.

Відповідно до ч. 3 ст. 117 КАС України суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються.

Обґрунтовуючи заявлене клопотання позивач зазначив, що він є виробником систем радіаційної безпеки та радіаційного контролю та виконавцем робіт та послуг щодо їх впровадження, що вбачається зі статуту позивача та рішення господарського суду м. Києва N 41/715 від 22.12.2006 р.

За таких підстав можливо погодитись з клопотанням позивача в частині того, що саме Наказ Міністерства палива та енергетики України від 05.11.2009 р. N 586, в частині затвердження Переліку товарів, робіт і послуг, які закуповуються для продовження строку експлуатації та виконання заходів з підвищення безпеки діючих енергоблоків атомних електростанцій, а також їх виробників і обґрунтовуючі матеріали до нього, що додаються (Додаток N 1 і Додаток 2 відповідно) зачіпає конкуренційні права та інтереси позивача в частині закупівлі за державні кошти обладнання систем радіаційної безпеки та систем радіаційного контролю та виконання робіт і послуг щодо їх впровадження у інших осіб.

Відповідно до ч. 5 та ч. 6 ст. 118 Кодексу адміністративного судочинства України, виконання ухвал з питань забезпечення адміністративного позову здійснюється негайно в порядку, встановленому законом для виконання судових рішень. Ухвала з питань забезпечення адміністративного позову може бути оскаржена. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 117, 118 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва ухвалив:

1. Клопотання Дочірнього підприємства Всеукраїнської громадської організації "Союз організацій інвалідів України "Фаворит-Плюс" про вжиття заходів щодо забезпечення адміністративного позову задовольнити частково.

2. Вжити заходи забезпечення адміністративного позову до набрання рішенням по справі законної сили, а саме:

- зупинити дію наказу Міністерства палива та енергетики України від 05.11.2009 р. N 586 "Про затвердження переліку товарів, робіт і послуг" в частині затвердженого Переліку товарів, робіт і послуг, які закуповуються для продовження строку експлуатації та виконання заходів з підвищення безпеки діючих енергоблоків атомних електростанцій, а також їх виробників, щодо закупівлі за державні кошти обладнання систем радіаційної безпеки та систем радіаційного контролю та виконання робіт і послуг щодо їх впровадження.

3. Ухвала набирає чинності з 24.03.2010 року, є дійсною для пред'явлення до 24.03.2013 р. та підлягає негайному виконанню на підставі ч. 5 ст. 118 Кодексу адміністративного судочинства України.

4. Стягувачем за виконавчим провадженням, відкритим на підставі даної ухвали, є Дочірнє підприємство Всеукраїнської громадської організації "Союз організацій інвалідів України "Фаворит-Плюс", боржником -Міністерство палива та енергетики України.

5. Ухвалу направити сторонам у справі.

 

Суддя

П. О. Григорович
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали