ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

24.01.2012 р.

N К/9991/34850/11


Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі - Мироненка О. В., Смоковича М. І., Чумаченко Т. А., розглянувши в порядку попереднього розгляду касаційну скаргу ОСОБА_4 на ухвалу Хмельницького міськрайонного суду від 9 лютого 2011 року та ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 21 квітня 2011 року у справі за позовом ОСОБА_4 до виконавчого комітету Хмельницької міської ради про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити певні дії, встановила:

ОСОБА_4 звернувся до суду з позовом до виконавчого комітету Хмельницької міської ради про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити певні дії щодо забезпечення його житловою площею відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни гарантії їх соціального захисту" як інваліда війни другої групи.

Ухвалою Хмельницького міськрайонного суду від 9 лютого 2011 року провадження у справі за вищевказаним позовом закрито.

Ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 21 квітня 2011 року ухвалу Хмельницького міськрайонного суду від 9 лютого 2011 року залишено без змін.

Не погоджуючись з постановленими у справі рішеннями суду першої та апеляційної інстанції, ОСОБА_4 звернувся до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою, в якій посилається на неправильне застосування судами норм процесуального та матеріального права, просить оскаржувані ухвали скасувати і направити справу до суду першої інстанції для продовження розгляду.

Заслухавши доповідь судді щодо обставин, необхідних для ухвалення рішення судом касаційної інстанції, перевіривши доводи касаційної скарги, правильність правової оцінки обставин у справі та застосування судами норм матеріального і процесуального права, колегія суддів вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню.

Судами встановлено, що постановою Хмельницького міськрайонного суду від 6 березня 2008 року, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 11 грудня 2008 року, позов ОСОБА_4 до виконавчого комітету Хмельницької міської ради про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити певні дії задоволений частково. Цими рішеннями визнано незаконною бездіяльність виконавчого комітету Хмельницької міської ради щодо забезпечення позачергово ОСОБА_4, інваліда війни 2-ї і групи, житлом протягом двох років з дня взяття на квартирний облік; зобов'язано виконавчий комітет Хмельницької міської ради забезпечити ОСОБА_4 житлом в порядку черговості аналогічної категорії осіб, що потребують покращення житлових умов і перебувають на позачерговому обліку.

Отже, суд першої інстанції, з яким погодився і апеляційний суд, дійшов до вірного висновку, що позовні вимоги в обох справах є тотожними, стосуються забезпечення квартирою позивача, інваліда війни 2-ї групи, згідно із Законом України "Про статус ветеранів війни гарантії їх соціального захисту", а обставини спору досліджувались Хмельницьким міськрайонним судом при розгляді адміністративної справи за позовом ОСОБА_4 у 2008 році.

Згідно з пунктом 4 частини 1 статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі якщо є такі, що набрали законної сили постанова чи ухвала суду з того самого спору і між тими самими сторонами.

Відповідно до статті 224 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.

Доводи касаційної скарги не дають підстав для висновку, що судами при розгляді справи допущені порушення норм матеріального чи процесуального права.

Оскаржувані судові рішення є законними та обґрунтованими, а тому підстави для їх зміни чи скасування відсутні.

Керуючись статтями 220, 2201, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів ухвалила:

Касаційну скаргу ОСОБА_4 залишити без задоволення.

Ухвалу Хмельницького міськрайонного суду від 9 лютого 2011 року та ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 21 квітня 2011 року у справі за позовом ОСОБА_4 до виконавчого комітету Хмельницької міської ради про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити певні дії залишити без зміни.

Ухвала оскарженню не підлягає.

 

Судді:

 

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали