Шановні партнери! Вимушені повідомити, що в зв'язку зі зміною собівартості, з 1 березня будуть підвищені ціни на ДСТУ та ДБН


Додаткова копія: Про захист прав недієздатних осіб, опіку над якими здійснюють інтернатні заклади

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 05.12.2017 р. N 1318/0/131-17/175

Структурним підрозділам з питань соціального захисту населення обласних та Київської міської державних адміністрацій

Про захист прав недієздатних осіб, опіку над якими здійснюють інтернатні заклади

Департамент соціального захисту осіб з інвалідністю Мінсоцполітики, ураховуючи численні звернення інтернатних закладів з питань реалізації права повнолітніх недієздатних осіб, опікуна яким не призначено, на пенсію та державну допомогу, інформує.

Статтею 66 Цивільного кодексу України передбачено, що спеціальний заклад здійснює опіку над фізичною особою, яка перебуває у цьому закладі та якій не призначено опікуна.

Щодо призначення державної соціальної допомоги недієздатним особам

Звертаємо увагу на зміни до пункту 2.4 Порядку надання державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам щодо права представників закладів звертатися за призначенням допомоги недієздатним особам, над якими опіку здійснюють ці заклади, внесені наказом Міністерства соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Міністерства охорони здоров'я України від 25.11.2016 N 1431/1033/1288 (Наказ N 1431/1033/1288), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13.12.2016 за N 1605/29735.

Відповідно до внесених змін для призначення державної соціальної допомоги таким особам разом з іншими документами подаються: копія рішення суду про визнання особи з інвалідністю з дитинства недієздатною, а також копія документа, що підтверджує повноваження представника закладу, який виконує функції опікуна.

Щодо призначення (перерахунку) пенсій недієздатним особам

Інформуємо, що пунктом 1.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 N 22-1 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 07.07.2014 N 13-1 (Постанова N 13-1)), передбачено подання заяви щодо недієздатної особи представниками закладів, які виконують функції опікунів і піклувальників, за місцезнаходженням таких закладів.

Щодо документального підтвердження повноважень представників закладів під час вирішення питань щодо призначення виплат таким особам

На запит Мінсоцполітики Пенсійним фондом України (лист від 25.04.2017 N 12382/02-22 додається) надано роз'яснення щодо підтвердження повноважень закладів для призначення (перерахунку) пенсій недієздатним особам, опікуна яким не призначено.

Зокрема, представником закладу (установи), який здійснює опіку над такою особою, для підтвердження повноважень надається наказ (копія наказу або витяг з наказу) про призначення на посаду і паспорт (або інший документ, що засвідчує особу, місце її проживання (реєстрації) та вік).

Щодо взаємодії закладів з органами опіки та піклування

Звертаємо увагу на необхідність неухильного дотримання вимог, передбачених підпунктом 2 пункту 2 Порядку перерахування органами Пенсійного фонду України або структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських рад коштів установам (закладам), у яких особи перебувають на повному державному утриманні, та їх використання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2004 N 269 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22.03.2017 N 164 (Постанова N 164)).

Зокрема, адміністрація установи має погодити з органом опіки та піклування заяву адміністрації установи, що додається до повідомлення, про перерахування установі різниці визначених абзацами другим та третім зазначеного положення коштів особи, над якою установа здійснює опіку чи піклування.

Просимо зазначену інформацію довести до відома керівників інтернатних закладів для використання в роботі.

 

Директор Департаменту соціального
захисту осіб з інвалідністю

О. Полякова
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали