МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 23.05.2012 р. N 151-р

Про заходи щодо формування в Миколаївській області громадянської культури та підвищення рівня толерантності в суспільстві

Відповідно до статей 2, 25 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2012 року N 236-р "Про затвердження плану заходів щодо формування громадянської культури та підвищення рівня толерантності у суспільстві" (План N 236-р), з метою створення умов щодо формування громадянської культури та підвищення рівня толерантності:

1. Затвердити заходи щодо формування в Миколаївській області громадянської культури та підвищення рівня толерантності в суспільстві (далі - заходи), що додаються.

2. Доручити головам райдержадміністрацій, керівникам управлінь, відділів, інших структурних підрозділів облдержадміністрації та рекомендувати міським (міст обласного значення) головам забезпечити виконання зазначених заходів, про що інформувати управління з питань внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю облдержадміністрації щороку до 20 грудня.

3. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови - керівника апарату облдержадміністрації Рукоманова В. М.

 

Перший заступник голови
облдержадміністрації,
виконувач функцій і повноважень
голови облдержадміністрації

Г. Б. Ніколенко


 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження Миколаївської обласної державної адміністрації
23.05.2012 N 151-р


Заходи
щодо формування в Миколаївській області громадянської культури та підвищення рівня толерантності в суспільстві

1. Забезпечити оперативне інформування населення про результати роботи органів влади.

Управління, відділи, інші структурні підрозділи облдержадміністрації, райдержадміністрації, виконавчі комітети міських (міст обласного значення) рад (за узгодженням).

Постійно.


2. Сприяти запровадженню циклів теле- і радіопередач, рубрик у друкованих засобах масової інформації та інтернет-ресурсах місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування і громадських організацій, які сприятимуть веденню соціального діалогу.

Управління, відділи, інші структурні підрозділи облдержадміністрації, райдержадміністрації, виконавчі комітети міських (міст обласного значення) рад (за узгодженням), обласна державна телерадіокомпанія (за узгодженням).

Постійно.


3. Забезпечити виготовлення, поширення і розміщення соціальної реклами, спрямованої на підвищення рівня толерантності у суспільстві.

Райдержадміністрації, виконавчі комітети міських (міст обласного значення) рад (за узгодженням).

Постійно.


4. Забезпечити проведення за участю представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства конференцій, семінарів, зустрічей, засідань за "круглим столом" з найважливіших питань суспільного життя, а також соціологічних опитувань населення.

Управління, відділи, інші структурні підрозділи облдержадміністрації, райдержадміністрації, виконавчі комітети міських (міст обласного значення) рад (за узгодженням).

Щокварталу.


5. Здійснювати моніторинг місцевих друкованих засобів масової інформації усіх форм власності з метою виявлення повідомлень, що можуть призвести до розпалювання національної, расової, релігійної ворожнечі та нетерпимості до особи, і за його результатами вживати необхідних заходів реагування.

Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації, райдержадміністрації, виконавчі комітети міських (міст обласного значення) рад (за узгодженням).

Постійно.


6. Здійснювати моніторинг відповідності рішень місцевих органів виконавчої влади вимогам законодавства у сфері дотримання прав і свобод людини.

Головне управління юстиції у Миколаївській області (за узгодженням).

Постійно.


7. Включити до навчального плану курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників обласного інституту післядипломної педагогічної освіти спеціальні курси "Психолого-педагогічні аспекти профілактики насильства в молодіжному середовищі", "Психологія попередження та вирішення конфліктів у закладах освіти", "Толерантне спілкування - один із засобів ефективного впливу на особистість".

Управління освіти і науки облдержадміністрації.

До 3 вересня 2012 року.


8. Організовувати та здійснювати заходи щодо патріотичного та правового виховання учнівської і студентської молоді, зокрема проводити дні та тижні правових знань.

Управління освіти і науки облдержадміністрації, райдержадміністрації, виконавчі комітети міських (міст обласного значення) рад (за узгодженням), вищі навчальні заклади (за узгодженням).

Постійно.


9. Забезпечити оперативний розгляд консультативно-дорадчими органами питань, несвоєчасне вирішення яких може призвести до виникнення суспільної напруженості. За результатами такого розгляду вживати необхідних заходів.

Управління, відділи, інші структурні підрозділи облдержадміністрації, райдержадміністрації, виконавчі комітети міських (міст обласного значення) рад (за узгодженням).

Постійно.


10. Проводити зустрічі з представниками громадських організацій національних меншин з актуальних питань їх діяльності, а також консультації та зустрічі з представниками релігійних організацій щодо проведення роботи, спрямованої на виховання віруючих у дусі поваги до громадян, які не сповідують релігії, та до віруючих інших віросповідань.

Відділи облдержадміністрації: у справах національностей, у справах релігій, райдержадміністрації, виконавчі комітети міських (міст обласного значення) рад (за узгодженням).

Постійно.


11. Проводити напередодні відзначення державних свят і пам'ятних дат зустрічі посадових і службових осіб органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування із представниками інститутів громадянського суспільства з метою прийняття за їх результатами звернень до населення щодо недопущення конфліктів під час відзначення державних свят і пам'ятних дат.

Управління з питань внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю облдержадміністрації, райдержадміністрації, виконавчі комітети міських (міст обласного значення) рад (за узгодженням).

Постійно.


12. Підтримувати ініціативи інститутів громадянського суспільства у проведенні заходів до днів національної культури, національних свят, а також культурно-мистецьких акцій, спрямованих на формування толерантності, поваги до культури, історії, звичаїв і традицій представників різних національностей.

Управління культури облдержадміністрації, відділ у справах національностей облдержадміністрації, райдержадміністрації, виконавчі комітети міських (міст обласного значення) рад (за узгодженням).

Постійно.


 

Начальник управління
з питань внутрішньої політики
та зв'язків з громадськістю
облдержадміністрації

О. В. Малікін

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали