ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 19.05.2011 р. N 313

Про заходи щодо охорони врожаю зернових та грубих кормів від пожеж у 2011 році

З метою забезпечення пожежної безпеки та недопущення пожеж врожаю і сільгосптехніки під час збирання зернових культур, заготівлі грубих кормів, а також у місцях їх зберігання і переробки, відповідно до статті 4 Закону України "Про пожежну безпеку", керуючись статтею 6, пунктом 10 статті 25, пунктом 1 частини першої статті 39, частиною першою статті 41 Закону України "Про місцеві державні адміністрації":

1. Затвердити заходи щодо охорони врожаю зернових та грубих кормів від пожеж у 2011 році (далі - заходи), що додаються.

2. Головам районних державних адміністрацій, міським головам міст обласного значення забезпечувати на місцях виконання заходів та з червня по жовтень 2011 року щомісяця до 1 числа інформувати управління МНС України в Херсонській області про хід їх реалізації.

3. Управлінню МНС України в Херсонській області:

3.1. У період підготовки та збирання врожаю зернових, грубих кормів забезпечити контроль за виконанням вимог пожежної безпеки.

3.2. З червня по вересень 2011 року щомісяця до 10 числа узагальнювати відомості про стан виконання заходів та інформувати обласну державну адміністрацію.

4. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови обласної державної адміністрації Котенкова В. М.

 

Голова обласної
державної адміністрації

М. М. Костяк


 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження Херсонської обласної державної адміністрації
19.05.2011 N 313


ЗАХОДИ
щодо охорони врожаю зернових та грубих кормів від пожеж у 2011 році

1. Проаналізувати стан захисту врожаю від пожеж у минулому році та розробити заходи з охорони врожаю від пожеж у 2011 році.

Райдержадміністрації, міськвиконкоми

Травень


2. Перевірити протипожежний стан хлібоприймальних пунктів, елеваторів, зерноскладів, складів пального та усунути виявлені недоліки.

Райдержадміністрації, міськвиконкоми, ДП "Державна продовольчо-зернова корпорація України", управління МНС України в області

Травень - червень


3. Вжити заходів щодо попередження пожеж від електромереж, які проходять через хлібні поля.

Керівники енергопідприємств

Травень - серпень


4. Організувати вивчення керівниками, головними спеціалістами господарств, фермерами, орендарями, начальниками місцевих пожежних команд, пожежно-сторожової охорони підприємств агропромислового комплексу, добровільних пожежних дружин сільгоспоб'єктів, хлібоприймальних підприємств Правил пожежної безпеки в Україні (далі - Правила пожежної безпеки), затверджених наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій від 19 жовтня 2004 року N 126, у період збирання врожаю.

Райдержадміністрації, міськвиконкоми, ДП "Державна продовольчо-зернова корпорація України"

Травень


5. Провести районні, міські змагання з пожежно-прикладного спорту серед місцевих пожежних команд, пожежно-сторожової охорони, добровільних пожежних дружин господарств та огляд технічного стану пожежних автомобілів, мотопомп, техніки, пристосованої до пожежогасіння. Завчасно виконати ремонт цієї техніки.

Райдержадміністрації, міськвиконкоми, управління МНС України в області

Травень - червень


6. За участю фахівців Держгірпромнагляду, Держтехнагляду, Державтоінспекції, Держпожнагляду створити районні, міські комісії та організувати перевірку технічного стану сільгоспмашин, які використовуватимуться на жнивах, їх оснащеності пожежним інвентарем, сертифікованими вогнегасниками, іскрогасниками.

Райдержадміністрації, міськвиконкоми

Червень


7. Провести з керівниками, головними спеціалістами господарств, хлібоприймальних підприємств, фермерами, орендарями семінари-наради, на яких розглянути питання щодо захисту врожаю від пожеж.

Райдержадміністрації, міськвиконкоми

Червень


8. Організувати для агрономів, бригадирів, механізаторів проведення занять та прийняття заліків з Правил пожежної безпеки при збиранні врожаю.

Райдержадміністрації, міськвиконкоми

Червень


9. Організувати вивчення з учнями шкіл та професійно-технічних навчальних закладів Правил пожежної безпеки при збиранні врожаю.

Управління освіти і науки обласної державної адміністрації, райдержадміністрації, міськвиконкоми

Травень


10. Провести у загальноосвітніх навчальних закладах бесіди з учнями та батьками з питань попередження пожеж.

Управління освіти і науки обласної державної адміністрації, райдержадміністрації, міськвиконкоми

Травень


11. Організувати виїзди рейдових бригад працівників Головного управління агропромислового розвитку обласної державної адміністрації, органів державного пожежного нагляду, засобів масової інформації з метою перевірки виконання протипожежних заходів під час збирання врожаю.

Головне управління агропромислового розвитку обласної державної адміністрації, управління МНС України в області, управління у справах преси та інформації обласної державної адміністрації

Червень - серпень


12. Сприяти виділенню автотранспорту рейдовим бригадам для здійснення контролю за виконанням протипожежних заходів під час збирання врожаю.

Райдержадміністрації, міськвиконкоми

Червень - серпень


13. Активізувати роботу зі створення місцевої пожежної охорони відповідно до вимог Закону України "Про пожежну безпеку", постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року N 202 "Про затвердження Положення про місцеву пожежну охорону".

Райдержадміністрації, міськвиконкоми

Починаючи з червня


14. Розробити плани залучення сил та засобів на гасіння пожеж.

Райдержадміністрації, міськвиконкоми

Травень


15. Організувати при пожежних депо цілодобове чергування працівників місцевої пожежної охорони, пожежно-сторожової охорони, членів добровільних пожежних дружин. Забезпечити їх телефонним зв'язком. Заборонити використання пожежних автомобілів не за призначенням. Забезпечити їх пально-мастильними матеріалами.

Райдержадміністрації, міськвиконкоми

Починаючи з травня


16. Переглянути та доповнити склад бойових розрахунків добровільних пожежних дружин, пожежно-сторожової охорони, а в господарствах, де вони відсутні, - створити. Відновити посади начальників пожежно-сторожової охорони.

Райдержадміністрації, міськвиконкоми, керівники господарств

Починаючи з червня


17. Організувати цілодобову охорону хлібних масивів, зернотоків та зерноскладів.

Райдержадміністрації, міськвиконкоми

Під час збирання врожаю


18. Заборонити роботу на хлібних масивах комбайнів, тракторів, автомобілів, не забезпечених іскрогасниками, вогнегасниками та пожежним інвентарем.

Райдержадміністрації, міськвиконкоми, управління МНС України в області

Під час збирання врожаю


19. Довести до відома керівників господарств, фермерів та орендарів необхідність здійснення заходів перед початком та у період збирання врожаю, а саме:

- на автошляхах, що проходять через хлібні масиви, встановити щити з написами про заборону паління, користування відкритим вогнем, проїзду автомобілів, тракторів без іскрогасників;

- хлібні поля розділити на ділянки не більше 50 га, між ними зробити прокоси шириною не менше 8 м, уздовж прокосів проорати смуги шириною не менше 4 м;

- обкосити хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових масивів, лісосмуг, автошляхів, залізниць, уздовж обкосів проорати смуги шириною не менше 4 м;

- встановити біля хлібних масивів, на яких проводиться збирання врожаю, трактор з плугом та пристосовану до пожежогасіння сільгосптехніку;

- скирти соломи розташувати на відстані не ближче 20 м від доріг, 15 м до ліній електромереж, 50 м до будинків та споруд. Площа основи скирти не повинна бути більше 300 кв. м, відстань між ними - не менше 20 м;

- заборонити спалювання стерні, пожнивних залишків, а також сухої трави уздовж доріг та розведення вогнищ на полях.

Райдержадміністрації, міськвиконкоми

Починаючи з травня


20. Категорично заборонити використання локомотивів з несправностями, які можуть призвести до пожеж у хлібних масивах, що прилягають до залізниці.

Служба локомотивного господарства Одеської залізниці

Червень - серпень


 

Заступник голови обласної
державної адміністрації

А. А. Яценко

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали